Jak dlouho můžu nechat příkrm pro kojence v mrazáku?

hojda
8. črc 2012

Ahoj holky, mám teď přístup k sezoní zelenině, tak bych si ráda připravila nějaké příkrmy dopředu. Nechci zavařovat, ale chtěla bych mrazit, jak dlouho tam to jídlo může být?

Díky

dana

adenka84
8. črc 2012

to mě také zajímá..také se na to chystám..právě jsme dodělal 8. kelímku meruněk a nevím jak dloho to může být zamarežené nerada bych teď dávala k svačince jen meruňky :( tak doufám, že nikdo co nejrychleji odpoví 🙂

aemmi
8. črc 2012

2 až 3 měsíce? ale ruku do ohně za to nedám

misanaty
8. črc 2012

Já to v mrazáku nechávám max. měsíc.. 😉

mrsblack
8. črc 2012

nevím, jestli je na to nějaké pravidlo (maso, knedlíky a tak nechávám v mrazáku klidně půl roku), vařené věci pro mrňouska tak 2 měsíce, do té doby se snažím zase spotřebovat.

jasekd
8. črc 2012

Hotove jidlo jsme meli tak 2-3 mesice treba, ovoce klidne dele. V lete si zamrazim rybiz apod a beru ho jeste v zime. Taky jsem nakoupila sezonni zeleninu, povarila, rozmixovala a zamrazila v tvoritkach na led, a pak jsem jen nahazela do hrnecku par kosticek od kazdeho druhu, na prvni prikrmy to bylo fakt sikovny 🙂 Sice je jasny, ze varenim i mrazenim se spousta vitaminu ztrati, ale radeji co nejvic tohodle sveho, nez divna kupovana zelenina dovezena v zime buhvi odkud. I kdyz je jasny, ze i to jsem kupovala, vsehcno clovek na mrazaku nemel.

brisalek
8. črc 2012

nechávala jsem měsíc , maximálně tak 6-8 týdnů, když je teď už větší...ale t jen vyjímečně.Když to zbylo a zůstalo déle už jsme jí to nedála a snědl to třeba manžel🙂. Ale mluvím o mražení polévek , omáček apodobně...hotového uvařeného jídla. Ovoce nemám moc zkušenost, ale myslím, že by mohlo zůstat déle, podle toho jak je zpracované asi . Nemáme tak velký mrazák, aby se mi tam tolik vešlo🙂. Pravidla na mražení moc žádné neznám🙂.

pavlanatlinka
8. črc 2012

já příkrmy zavářím a vydarží díl.

lucifer1987
10. črc 2012

já je tam nechávám max. měsíc 😉 i když je to zmražené, tak tomu za delší dobu nějak nevěřím