Jak dlouho se dávají jednosložkové příkrmy?

loubice
21. dub 2012

Začala jsem jsem s příkrmy a nevím kdy začít podávat víc druhů zeleniny a kdy začít i lepkem

klariska16
21. dub 2012

Ahoj,já začala po 4.měsíci s mrkví pak s brokolicí a pokud to malému nedělalo zle,tak už jsem pak dávala i něco navíc,třeba špenát,pórek.....taky sem tam dáváme i hotové příkrmi,tam je napsáno od kdy se to může,možností je spousta,s lepkem jsem slyšela začít tak po 7.měsíci,ale každý má na to jiný názor.

camelinka
21. dub 2012

nam doktorka radila pomalu pridavat lepek od 4.mesice formou kase ale nazory se ruzni. u prikrmu sem zkusila vzdy novou vec a kdyz byly asi 3 dny ok, tak sem pridavala dalsi

llluckaaa
21. dub 2012

Nepíšeš, jak je dítě staré, to se pak špatně radí. Vždy zkoušej jeden druh zeleniny pár dní, ať vidíš reakci. Tuto zeleninu můžeš začít přidávat k již odzkoušeným druhům. Nevím, v jaké formě si ten lepek představuješ. Dle posledních výzkumů by se měl lepek vyzkoušet ještě za plného kojení, ale to už je u vás pasé. Jinak bych s lepkem moc nespěchala a dávala přednost obilninám bez lepku, maximálně bych přidávala sem tam trochu rozvařených ovesných vloček. Pečivo se u nás začalo jíst až po 1 roce, lepkové těstoviny jsem občas dala někdy po 9. měsíci.

jankadudova
21. dub 2012

Tak ja mam info od predniho detskeho alergologa, ktery se specializuje na potravinove alergie. S lepkem se naopak ma zacit " ne drive nez ve 4m, ale ne pozdeji nez v 7.m". Oddalenim podani obilovin a obecne lepku k nicemu nevede a naopak zhorsi potencialni prubeh alergie.

katyxq
21. dub 2012

Lepek se zařazuje, jak píše jankadudova, začíná se od jedné lžičky vloček rozvařených, cca pět dní po době ovesných (během té doby nezkoušet jinou novou potravinu), pokud to bude bez alergické reace, tak stejným způsobem ječmen, pak žito a nakonec pšenici. Co bude odzkoušené, tak se dává v pomalu rostoucí dávce až párkrát do týdne. Plná dávka lepkové obilniny (porce kaše) kolem 8., 9. měsíce, zas pár dní po sobě a zároveň nezkoušet nic jiného nového, aby se rozpoznala případná celiakie.
Zelenina se zkouší (od ukončného 6. měsíce) nejdřív jeden druh 3-5dní po sobě, aby se stihl projevit případná alergie, další druh se může zkoušet zas 3-5dní po sobě samostatně nebo ve směsi s už otestovaným druhem/druhy, maso (a každá další potravina) se zkouší úplně stejně, od 7. měsíce ovoce, od 8. měsíce kaše.

mafianka
22. dub 2012

Já jsem toho názoru že s lepkem by se mělo začínat souběžně s kojením. A pokud nekojíš tak zavádění až po jednom roce...