Jak dlouho si zvykaly vaše děti na první příkrm?

zusann
14. dub 2012

Jak dlouho si zvykali vaše děti na první příkrm? 6 měsícu jen kojím ani čaj nechce a ted jak mam do neho dostat mrkev- tak je to "boj". Doktorka řikala že to chce trpelivost... ale nevim jak dlouho ho mam do toho nutit? Jak se začne vztekat tak toho necham a dokojim ho. Zatim to zkoušime 3. den. Každy den snědl tak 2lžičky ☹ Jak dlouho trvá než se polední kojeni plně nahradi přikrmem? moc děkuju za odpovědi

weri1
14. dub 2012

tak my takhle bojovali až do roka 🙂 někdy něco snědl-málo a někdy nic, můžu říct, že jsem skoro do roka plně kojila. 🙂 zkoušela jsem možné i nemožné a nic.

katcha21
14. dub 2012

My jsme taky začínali po dvou lžičkách, další den tři čtyři, fakt pomalinku 😉 Trvalo nám měsíc než jsme vynechala první kojení 😉
Gábi je teď 10měsíců a před týdnem jsme začali teprve třetí příkrm 😉

stavba
14. dub 2012

já bych z toho rozhodně nedělala vědu,protože 3. den je jako nic.Miminko bylo dosud jen kojené,tak je jasné,že si na nový druh stravy musí zvyknout.Jak dlouho mu to bude trvat,ti nikdo přesně neřekne,každé dítě je jiné.Náš malý jí příkrmy už cca 2,5 měsíce a stále ještě jsme plně nenahradili jednu dávku kojení, takže stále ještě po příkrmu kojím.Ale vidím dost pokroky,dost dlouho trvalo než se trochu rozjedl a teď už sní i více než 100 gramů příkrmu najednou. Jsem ráda a říkám si,lepší aspoň trochu než kdyby odmítal úplně. Ze začátku to je boj,chce to trpělivost,ale uvidíš,že dřív nebo později si tvůj chlapeček na nové jídlo zvykne a bude pěkně baštit,tak vydrž😉

gabadan
14. dub 2012

U prvního nemohlo být o žádném zvykání ani řeči, hned jak to zkusil, snědl by na posezení celou sklínku 😀
Dcerka zase naopak nechtěla vůbec....zkusila jsem jednou, dvakrát a pak byla opět na mlíčku. Začala až za měsíc (byla nekojená, takže mohla od ukončeného 4. měsíce, ale prostě nechtěla). Zato teď má 20 měsíců a s prominutím sežere na co přijde. Její nejoblíbenější slovo je HAM a na návštěvách si automaticky sedá ke stolu a čeká, co dostane 😕 😵

kachen
14. dub 2012

Jako u @gabadan, hned prvniho prikrmu sezrala celou sklenicku 😕 Budes se muset obrnet trpelivosti. Kamoska takhle bojovala do 10.mesice a ani ted ji moc neji.

beruska24.9.
15. dub 2012

u nás tedy obě na um, takže jsem začínala od 5m.
první trvalo měsíc, než vůbec trošku začala jíst. pak jsem neuváženě přidala ovoce a to se rozjedla, ale se zeleninou byl problém, takže jsem asi měsíc strouhala do zeleninového příkrmu sladké jablko, aby vůbec začala zeleninu jakž takž jíst.
druhá za týden zblajzla tolik, že hodinu a půl až 2 hodiny vydržela a pak teprve dostala mlíčko. měla jsem z ní pocit, že ji hodně pomohlo, že já nestresovala, spíš jsem to její prskání a matlání všude 😝 brala s humorem.
jinak 2 lžičky 3tí den bych brala jako úspěch 😉 😵 prý je nejlepší dávat 1ní den 1 lžička, 2hý den 2 lžičky, 3tí den 3 lžičky atd. aby si dítko zvyklo. jo a jestli ti to pomůže, mlíčko jsem dávala nejdříve půl hodiny po nabídnutí příkrmu. hlavně nenutit, jen nabízet, jak už tu padlo, každé dítko se rozjí za jinak dlouhou dobu 😉

clloi
16. dub 2012

my začínali ukončeným 5. měsícem, malá po kojení míň přibírala a UM odmítala, asi 14 dní nám trvalo, než mně tam přestal pichat jazyk a i teď ještě ho tam někdy narve a příkrm vytlačí 😀 ale den ode dne je to lepší, chce to čas.

pavlanatlinka
17. dub 2012

nám doktorka dovolila už před 4 měsícem asi týden před 4 začla jsem jí dávat příkrm a ze lžičky mě ho nechtěla moc pár lžiček pak strašnej řev. tak jsem to zkusila dát z lahve a to mě v pohodě všechno snědla zkus to taky. jsem ti řákala DR. a ta říkala že do toho 5 měs. mám dávat z lahve a pak at zkusím ze lžičky samozdřejmě i ted dáváme pár lžiček a pak jí to musím dát zase do lahve. tak to zkus taky a uvidíš