Jak dlouho sterilovat domácí zeleninové příkrmy?

krikri27
31. kvě 2008

Půl hodiny? Hodinu a půl? Letíme k moři, ať se mi to tam nezkazí 😎 Kupované nechci 🤐
Děkuju moc za radu 🙂

aponchie
31. kvě 2008

krikri delali sme malicke na dovolenou testoviny s vepr.masem v cervene omacce(rajcata,paprika)a dali sme to varici do flasek a normalne na 80C tech 20min a dobre

krikri27
autor
31. kvě 2008

Aponchie, děkuju 🙂 Já to tak měla taky, máti mě ale vystrašila , že hodinu a půl, tak to ještě teď přesterilovávám , no už to tam nechám😝 akorát to pak asi nebude mít chuť, po takové době 😝 😔

aponchie
31. kvě 2008

to je zbytecne akorat z toho bude brecka 😝 ja jsem vlastne delala jen to maso a nudle sem dovarila az na miste pac sme byli jen na Slovensku..normalne sem varila na zakladu masicko na malicke kousky dala do toho papriku kapii,rajcatka,cibulku,takze to pustilo stavicku a bylo to mnam..jeste tam mam jednu flasku a kdyz nestiham vyklopim a je to na dovcu je to pohodka..i polevku sem takto delala.kvetakovou normalne horkou do flasek zavrit 20min steril este sem to preklopila aby chytlo vicko extra a dobre..zase budu varit pac jedeme do Tater a tam se mi moc varit nechce teda..ona mala ma rada urcite jidla tak ji to pro jistotu delavam porad

elinka27
23. čer 2008

ahojte,vidim,ze sa tu dlho nepisalo,ale snad mi budete vediet poradit,chystame sa v lete na dovolenku na Siravu aj s malym a riesim dilemu, nechcem mu davat moc kupovane prikrmy, chcela by som mu tam zobrat domace jedlo,budeme s nim byvat v hoteli nebudem mat moznost mu tam prikrm uvarit,ale bude tam chladnicka.Chcela by som mu urobit jedlo do poharov ale neviem ci sa to da a aby sa to hlavne nepokazilo budeme tam 10 dni.Maso sa sterilizovat bojim,ale aspon zeleninove prikrmy by som mu rada zobrala.Neviete mi poradit nejaky postup ako take nieco pripravit?Budem vdacna dakujem.

gucz
23. čer 2008

elinka pozri si do temy recepty, tam myslím bolo dačo o sterilizovaní príkrmov, ale neviem presne.pa

lusil2005
28. čer 2008

my sme sa prave vratili z chorvatska a malej som sterilizovala polievocku so zeleninou a zajacim maskom. robila som to prvy krat v zivote tak som to pre istotu robila dva tyzdne pred dovolenkou aby bolo v case konzumacie ulne jasne, ci je to pokazene alebo nie 😅
polievocky perfektne vydrzali a chutili. citala som ze ked sterilizujes maso tak sa ma minimalne na dva krat sterilizovat, niekto aj tri krat, ak chce aby mu vydrzalo aj niekolko mesiacov.
takze - vraj prvy den sterilizovat hodinu, nechat vychladnut, a druhy den este raz sterilizovat 30 minut. ale to len v pripade ak sterilizujete masko. vobec sa nerozvarila ani zelenina ani maso, ani to neubralo na chuti. myslim ze co sa drobcov tyka, radsej to posterilizovat trosku dlhsie ako kratsie. pre istotu 😅

alzbetkaz
24. črc 2008

a to sterilizujete tak ako naše staré mamy, naspodok hrnca handra a tak? ked chcem také masové príkrmy tak tým to spôsobom hodinu a na druhý deň pol hodinu?
Ďakujem