Jak "donutit" kojence vypít i jiné tekutiny než UM?

wercee
15. dub 2015

Ahoj Maminky,
otázka je jednoduchá, máte nějaké fígle a zkušenosti s tím, jak "donutit" pít 8. měsíční mimčo čaj nebo vodu? UM už jí stačí jen k snídani, zapít oběd a večer před spaním. Po svačinách už UM odmítá, ale odmítá během dne i jakékoli jné pití. Zatím jsem to neřešila, ale vzhledem k nastupujícím vysokým teplotám se začínám obávat ☹ Nechce ani čaj, ani vodu, ani z lahve na mlíko, ani z učícího hrnku, ani ze lžíčky, prostě jak to teče a není to mléko, tak to nechce...polévky ale zase miluje, tak to to fakt nechápu ☹ Budu ráda za jakékoli rady 😀

renatka16
15. dub 2015

ahoj, malý mi taky nechtěl pít čaj, zkusila jsem mu tam vymačkat pomeranč a pije jak divej 🙂 (tak 60ml vymáčklého pomeranče a 150ml čaje) třeba to pomůže 🙂

silvik001
15. dub 2015

Resila jsem to same. Proste jsem zkousela, lepsi to bylo jidle, vypil vic, jak to zapijel. Postupne se to zlepsovalo. Ted, o dva mesice pozdeji, vypije ctvrt litu caje.

nikabar
15. dub 2015

Bohužel znám, jsem zvědavá co maminy poradí, jelikož nám nic moc nepomáhalo. Až čas u nás se tak stalo až v 18měsích, co se trochu chytla na nějaké jiné tekutiny. Je pravda, že jsme dlouho kojili, takže ji asi stačilo, ale když byly extrémni vedra právě nechtela ani kojit a zkoušeli jsme kde co(milion flaštiček, hrnečku, stříkačka,lžička) neprošlo nic☹ Pokaždé v poradně mi doktroka řekla, že dávat polévky, ředit třeba i přesnídávky a nabízet a nabízet...u nás měla trochu uspěch štava z jabliček a mrkvičky....hodně štestí🙂

rozzaarka
15. dub 2015

@wercee Můj malý se může utlouct po kokosovém mléku nebo kdyý udělám "mléko" z nějakých oříšků. Příprava naprosto jedoduchá doma v mixéru. Asi by ti i vypila nějakou ovocnou šťávu, ale s tím se to snažím nepřehánět - nicméně šťáva z jablek je fakt mňam a mami naval 🙂 kdybys chtela neco o tom "mleku" z orisku/mandli/kokosu, klidne pisni ip

anina32
15. dub 2015

Syn mi nechtěl vůbec pít, ze zdravotních důvodů jsem musela v devíti měsících přestat kojit a on odmítal UM, čaj i vodu, byla jsem zoufalá protože navíc zrovna udeřily vedra. Nakonec začal pít až ovocné šťávy Babylove z dm, sice se na nich píše že jsou neslazené, přesto byli dost sladké, ale začínali jsme na neředěných a když začal pít tak jsem je den po dni víc a víc ředila, až jsme skončili u čisté vody.

lv
16. dub 2015

už má 3 mléčné dávky nahrazené příkrmy? děti se pít naučí až mají méně mléka, neboj, v horku si dá. Pokračuj jak to děláš, nabízet, polívky, ovoce, tekutiny teplé, studené, po lžičkách, brčkem..