Jak jste začly s příkrmy a co jste dávaly?

pavlanatlinka
28. bře 2012

tak dneska nám paní doktorka řekla že můžem začít s příkrmy sice nám ted budou 4 něsíce ale prý už můžem. malá má nedostatek železa tak možná i proto. jak ste začínaly s příkrmy a kolikrát denně ste je davaly? a kolik ste jim toho daly? a s jakou zeleninkou ste začaly?

sova33
28. bře 2012

Já bych ještě přidala tuto https://www.modrykonik.cz/diskuse/tema/prve-pri... a stránku www.kojeni.net

popellka
28. bře 2012

Jako první jsme měly mrkvičku, tu jsme měly pár dní, pak jsem přidala brambůrku, pak jsem zkusila brokolici, keráb (kedlubnu), špenát, cuketu, celer, petržel,.....vždycky jsem jí zkusila udělat domácí a pak jí dát i skleničku (První lžička), abych věděla, jestli bude jíst i kupované. Něco kupovaného jí chutnalo víc jak domácí. Začínaly jsme s příkrmy místo mlíčka co mělo být na oběd. Uvidíš kolik ti toho sní, já myslela, že skleničku První lžička (125g) budem mívat na 2x, ale Lenička ju snědla najednou, jak jí chutnalo. Jako druhý příkrm jsme zavedli myslím měsíc (nebo 3 týdny už si to nepamatuju přesně) po zelenině ovoce nebo ovocné přesnídávky a ty jako odpolední svačinku 😉

petruskaaa
30. bře 2012

Já začala dávat příkrmy ve 4,5 měsících.Jako první mrkev,po 3 dnech jsem přidala brambor a pak vždycky po 3 dnech další a další druhy zeleniny,to už je na tobě jaké.Po 2 týdnech maso (nejlépe třeba telecí). Po dalších 2 týdnech vařený žloutek a od půl roku jsme začali s ovocem 🙂
Dávala jsem jí kolik toho snědal.Na poprvé to byly asi 2 lžičky a ještě omylem 😀 a druhý den už snědla půlku tý malý skleničky s mrkvičkou od Hami.Asi po týdnu spráskla celou skleničku.Ten první týden se pak ještě dopíjela mlíčkem a pak už jí stačila jen sklenička.

monad
1. pro 2012

www.kojení.nett JE PROSTĚ NEJLEPŠÍ 😀 😀

romcovaklarka
1. pro 2012

U plně kojeného jsem začala po 6 měsících (ale stejně to skoro dva měsíce vůbec nejedl, sotva tak tři lžičky, ale to je věc jiná). Začala jsem mrkvičkou, pak mrkvičkou s bramborem, pak ještě s dýní. Pak už si to nepamatuju. www.kojeni.net jsou dobré stránky to souhlasím, hodně jsem se tam inspirovala.

Kupované jsem nedávala prakticky vůbec, začala jsem je zkoušet až třeba v 9-10 měsících, když jsme odněkud přišly a já neměla vařeno, ale nikdy je nechtěl a nejí je ani dnes, nevím, zda to je tím, že jsem h ona ně nezvykala odmala, anebo zda by mu nechutnaly tak jako tak.

marca22
1. pro 2012

Tak já začínala mrkví,pak jsem přidávala brambor, brokolici nebo květák a drůbeží maso. A za delší dobu telecí a hovězí,zkusila jsem udělat i hustou polívku jako zeleninku s hovězím,ale nesedla nám petržel,tak tu vynechávám. Jinak teď máme mrkev,špenát,brambor nebo rýže a kuře. Střídám to na co už jsou kluci zvyklí,aby neměli furt to samý,sem tam zavedu 1 novinku.