Jak mám kombinovat příkrmy s kojením/umělým mlíčkem?

qaculqa
8. čer 2013

Maminky prosím poradte...Máme pul roček a začínáme přikrmovat,ale vubec nevím jak to mám kombinovat s kojením( u nás za chvíli s UM) ,jako kdy mu mám co dát..Mužu mu třeba na oběd dát brambor,mrkvičku,a večer třeba zkusit krupičku?? A nebo musím jeden příkrm denně ? Nebo jaký máte jídelniček vy?Taky tu mám další problém,ztracím mléko,tedy asi jsem o něj doslova přišla :( Už to trvá týden malý mi pije z obou prsu jen 5min..pak se odtrhne...nevadí mu to,nepláče hned hladem ale za hodinu,hodinu a pul chce opět jíst,ale já tam nic nemám :( Ano přikládala jsem každý den co hodinu,ale nepomáhá to..dokonce i v noci se mi dooost často budí ... proto jsem se rozhodla mu dát UM at se konečně zasytí a je spokojený ..jenže mi ho odmítá...vyzkoušela jsem už 3 druhy UM a plno saviček...ale on to prostě nechce :( Jedinou savičku MAM si aspon nechá dát do pusy ale koušejí ji,žužlá ( nevím asi neví jak na to) Mlíčko co mu tam nateče pluje ven,pár kapek co nevypluje spolkne ale to je asi cca 10,20 .Ale po chvíli začne se vztekat a brečet.....Už fakt nevím co dělat :( poradte prosím

maudn
8. čer 2013

nejdřív začináš s jedním příkrmem denně, pak třeba za dva týdny přidáš večer tu kašičku, za další dva týdny můžeš přidat nějakou svačinku, prostě postupně, ne hned 5 jídel denně, s kojením jsem to měla jako ty, malému bylo 9 měsíců a pak už nesál ani minutu, UM přijal všechny značky a láhev si zvykl na aventku, nabízej mu láhev když je hladový, ona žizeň (hlad) udělá hodně, ikdyž se dítěti nechce sát nic nového

lamarika
8. čer 2013

Koukni se na web www.kojeni.net Je to supr web kde najdeš vše o kojení a skoro všechny odpovědi na svoje otázky. Dále tam také najdeš postup při zavádění příkrmů. Co se týká problémů s kojením. Zkoušela jsi ho před kojením a po vážit? Taky mám prsa jak vyfouklý balóny, odsávačkou ani ručně z nich nic nedostanu, ale malej to zvládne. To buzení v tomhle věku je si myslím normální. Nejspíš se jedná o růstovej spurt. Můžou mu začínat růst i zuby. Příčin může být mnoho a nemusí to nutně souviset s kojením.

dezyre
8. čer 2013

Taky jsem přidávala postupně.. my jsme tuším začínali kaší na noc, potom jsem přidala na oběd zeleninu (na první příkrmy jsem kupovala hotové), pak jsme začali dávat snídani (chleba s lučinou, např.), no a nakonec jsem přidala svačiny - dětské přesnídávky a jogurt. Bohužel Staník umělé mléko taky nepřijal, takže je od nějakých 9ti měsíců bez mléka, dodnes, a to má už 3 roky. Nepije ani kravské, kakao a nic. Tenkrát jsem to hodně řešila, ale je zdravý, kosti pevné, zuby zdravé, takže do mléka nenutím.

lister
8. čer 2013

Příkrmy- začni např. obědem - nejdřív zelenina jednodruhová - mrkev, 2-3 dny, pak např. brokolice - zase 2-3 dny, až projedeš sezónní spektrum takj kombinace a nakonec maso. pediatr Ti poradí. pak dej kaši - mléčnou- tj. instantní do mléka. Dětská krupička se tráví těžce - nedoporučuji, a v situaci kdy si trávící trakt po mléku zvyká na jinou stravu je sám o sobě již zatěžující. Nakonec dopoledne ovocné přesnídávky.- Mléko zůstane jen ráno a večer. A co se týká mléka - neboj hlad a žízeň to vyřeší, protože ještě žádné dítě dobrovolně neumřelo hlady, chce to jen čas 🙂. MM je dobré ale není to nezbytné. Zkusit odstříkat kolik ho tam je , je dobrá rada. Pak uvidíš zda opravdu málo. Až začneš s příkrmy, přejdeš na UM (pokd budete na něm) kategorie 2 - pokračovací mléko, a to už není stejně tak sycené jako počáteční. Takže přinejhorším to nahradíte příkrmy a pak kolem 9 měsíce mléčnými výroby .
http://novomama.webnode.cz/news/prikrmy/

ange_de_la_morte
9. čer 2013

S příkrmy jsme začali postupně - nejdříwe jen oběd : nejdříwe jednosložkowý - wždy jeden druh zeleniny 3 dny,pak k tomu postupně přodáwáš, wždycky jen jednu nowou surowinu a dáwat ji 3 dny ( klidně i w kombinaci už s tím co zná) , po 14 dnech jsme začli s owocem dopoledne ( ale někde píšou až po měsíci, je to různé)- a zase stejně jako s tou zeleninou, postupně po jednotliwých druzích, aby se podchytila případná alergie. Po týdnu od owoce jsem zkusila kašičku ( nedáwám ji na noc, ale w podwečer - nejprwe je lepší začít s nemléčnou a míchat ji do UM co použíwáš, respektiwe jde to i do MM) . Takže kdybych to měla schrnout náš jídelníček po skoro 4 týdnech přikrmowání wypadá takto :
6:00 kojení
8:30 kojení
9:30 dopolední swačinka - owocná přesnídáwka ( aktuálně sní cca 80-100g) + trochu si cucne MM
12:00 oběd - zelenina ( aktuálně 100-150g) + zapíjí fenyklowým čajem ( cca 30-40ml)
13:00 kojení ( cucne si jen trošku a usíná u prsa)
14:30 kojení
17:00 Sunar Nutradefense 150ml nebo kaše ze 120ml wody - někdy mu mixnu kaši s owocným příkrmem co nedojedl dopoledne
20:00 kojení a pak spí celou noc

ze zeleniny co už máme wyzkoušené : brokolice, brambor, mrkew, špenát, cuketa, petržel , dále pokračujeme hráškem, dýní a kwětákem a pak začneme přidáwat maso - nejdříwe 1-2x týdně postupně se dostanem až na 5-6x týdně maso
z owoce máme wyzkoušené : šwestka, jablko, hruška

eficenka
9. čer 2013

@qaculqa

koukni ke katyxq do článku zavedení příkrmů.. prvně bys měla zavádět alergeny s kojením, pak až celé příkrmy...
a než Ti sníé celý příkrm to může trvat i měsíc - podáš třeba cukety 2-3lžičky a zbytek dokojíš, postupně přidáváš lžičky a třeba ještě měsíc dokojuješ...
nejlépe začít něčím jako cuketa, dýně hokaido nebo máslová, batáty, pastinák, mrkev, brambory, porek, špenát, brokolice.. a k příkrmům nejlépe podávat převařenou kojeneckou vodu... nebo když vodu nechce, neslazený bylinkový čaj - žádné štávičky...
My přikrmujeme už 2 měsíce a stále sní jen 40-*70g 🙂

ivcaakubik
10. čer 2013

ahoj 🙂 moc prosim o radu a vas nazor.Dnes jsem byla s nasim 3mesicnim Kubickem v poradne a pribrali jsme za mesic jen 330g(vyrost asi o 3cm)-plne kojim-doktorka mne rekla ze mame prijit za tyden se prevazit a ze kdyz bude mit stejne nebo pribere malo mame zacit zeleninove prikrmy - coz mne prijde celkem silene uz ve 3 mesicich.Jinak kojim co cca 3 hodiny pres den a noc celou prospi.Do ted pribiral pekne.Hlady nerve a vypada celkem spokojene....tak nevim co si o tom myslet?A omlouvam se ze to neni uplne 100% k tematu 🤐

elastiq
12. čer 2013

Jak jsi psala, začala bych přikrmovat na oběd mrkvičku s bramborem, a na večer bych určitě dala nějakou kašičku, ať se vyspíš, dítě bude nasyceno a mezi tím bych kojila, to nevadí že si jen cucne

blandik
12. čer 2013

Proboha, hlavně nedávej UM, o mlíko nejspíše vůbec nepřicházíš, jen maloušek má asi spurt (což je v 6tém měsíci)..začin mu dávat zeleninový přikrm v poledne, pokud by měl stále málo tvého mlíka, tak mu dej příkrm i ráno..Já měla málo mlíka od počátku, malá přibývala mallinko, příkrm jsem dala už od 4tého měsíce a v šestém měsíci jsem byla celá šťastná, že konečně ji můžu dát pořádný příkrm a že ho už snad i bude brát..kojila jsem co hodinu, hodinu a půl pořád..je zbytečné dávat UM..