Jak miminku připravit ovoce?

iv123
16. led 2012

Budu dávat 7měsíčnímu miminku první ovoce. Povařím jablko. Jak dlouho (do kterého měsíce) budu muset ovoce vařit, za jak dlouho budu moct dát ovoce v syrovém stavu? Prosím, poraďte, jak to děláte vy.

majatob
16. led 2012

ja jsem davala rovnou syrovy nastrouhany na kasicku 🙂

susana26
16. led 2012

Ahoj, dceři jsem dávala ovoce již od šestého měsíce syrové, vaření a strouhání u nás úspěch nemělo, dcera nemá ráda rozbředlé ovoce na lžičce, raději se živí sama, začínaly jsme hruškou, jablkem, dále pokračoval po cca 14 dnech meloun, borůvky a maliny, angrešt a nikdy se po ničem neosypala, žádné alergické reakce, akorát jsem ze všeho odstranila jadérka a šlupku. vždy jsem jí je dala na mističku na malé kousky a jelikož už nám rostly zoubky, hezky si je sama brala ručičkou a dávala do pusinky a baštila. 🙂

llluckaaa
16. led 2012

Řekla bych tak ideálně do roka. Záleží na tom, co chceš dát. Já si na jabka dávám pozor, protože manžel má po syrových vždy osypanou pusu, tak nechci, aby mělo i to samé mimino (to moje je vždycky po jídle celé opatlané). Občas jsem zkoušela syrové hrozny, ale jen tak po troškách. Jinak jedeme na přesnídávkách nebo vařených jabkách. Můžeš to nechat až na léto, bude velký výběr čerstvého a sladkého ovoce a nebudeš se muset spoléhat na ty chudinky, co teď leží v obchodech nebo se dlouho skladují ve sklepě.

pavlinka_zetko
16. led 2012

Já jsem taky od začátku dávala rovnou syrové. Nastrouhané na skleněném struhadle buď jablíčko nebo hrušku. Když nemám jablka od našich ze zahrady (zaručeně nestříkané) nebo bio hrušku, tak dávám ze skleničky, protože teď v zimě kupovaným nevěřím. Ale v létě budu kupovat čerstvé.

andrejka100
16. led 2012

ja davam syrové oloupané ovoce nebo přesnídavky 🙂 vařené nam moc nechutnalo 😒

ciernavila
16. led 2012

mne maly chcel len ovocne presnidavky a tie doma robene nie, tak som skusila na radu bab na koniku ovocie nakrajat, podusit a zmixovat. Chutilo potom ako ta kupovana presnidavka. Ale najradsej ma okrem toho aj kusky, ze mu davam odhryzovat napr. z hrozna.

arianka
16. led 2012

Dávám jen syrové, škoda vařit..., nejdřív ovoce strouhané najemno, teď v 9ti měsících na hrubo.

elana
16. led 2012

dávám syrové, oloupané a nastrouhané...jablíčko a banán vždy (banán namačkám vidličkou), mrkvičku a hrušku někdy, vždy to celé zabalím do trochy 100% ovocné přesnídávky s dalším druhem ovoce (broskev, švestka, meruňka, ještě v nich bývá pokaždé taky jablíčko, někdy taky sušenka nebo ovesné vločky, podle značky...)

zanet.82
16. led 2012

My davame taky syrove ovoce,nastrouhane na kasi skorem. davame (jablicko,hrusku,banan,merunku) obcas kdyz neni jablicko moc sladke dame tam susenku. Ovoce takto davame od 7meho mesice.