Jak můžu přikrmovat od 4. měsíce?

pissskotka
19. pro 2011

Ahojky, můžete mi někdo poradit jak můžu přikrmovat od 4 měsíce? Můžu už dávat přesnídávky? A co vůbev všechno můžu malému dát? děkuji 🙂

kkomtesa
29. pro 2011

@pissskotka Koukni se do té diskuse o příkrmech. Co dávat, bych se poradila s doktorkou. Já jsem začala těsně před 6. M, nejdřív mrkev a dýni, mrkev a podobnou zeleninu pasíruju nebo i mixuju, když jsem líná pasírovat, rozmačkané by to bylo lepší, ale to bohužel mrnous nechtěl, zpočátku jsem mu do toho musela i dát lžičku rýžového sirupu, aby vůbec domácí zeleninu snědl, ale brzy jsem to dala pryč. Nejdřív kořenová zelenina, pastinák, petržel, já dávala i Hokkaido dýni, pak jsem začala dávat květák, brokolici, pak i cibuli - míchám to s mrkví. Brzo jsem začala k zelenině dávat večer kaši, protože už byl v noci hladový, tu vařím v papináku jednou za tři dny ve vodě a jím i já k snídani, a asi po 1,5-2 M jsem začla dávat ovoce - bud podusím nebo uvařím sušené a povařím s agarem, má to pak taky na tři dny.

kkomtesa
29. pro 2011

@eficenka Ahoj, pošli mi, prosím, tu studii, ráda si to přečtu. Můj názor je, že za několik let může další studie dopadnout úplně jinak a bála bych se podle toho řídit. Takže jsem udělala kompromis - lepek cca lžičku do bezlepkové kaše, a až od 6 měsíců, a víc lepku plánuju začít dávat až od roka. Máme skvělou doktorku, ta tohle nedoporučuje /tu poslední studii/, ale kamarádka dětská doktorka to lidem v ordinaci říká, protože jsou to poslední doporučení Pediatrické společnosti. Ale ani naší skvělou doktorku ve všem neposlechnu - třeba obilné kaše mi radila dělat s hypoalergenním mlékem, ale já si myslím, že ikdyž hypoalergenní, tak stejně alergenní je, a dělám kaše s vodou, stejně po každém jídle kojím skoro stejně dlouho, jako kdyby mrnous nejedl, takže má mléčka dost, a dělat to jako jedna kamarádka, která kvůli tomu odstříkává, mi přijde zbytečné. Taky ještě nedávám žádné maso, začnu až od roka - roka a půl dávat rybí, protože já jím jenom rybí a manžel je vegetarián. Stejně do té doby to dítě pořádně nenatráví. Bohužel mrzí mě, že není žádná pořádná kuchařka pro děti, kamarádka dětská doktorka mi půjčila nějakou výživovou knihu, ale tam jsou takové rady, jako dávat cukr do jídla a dát miminu do ruky rohlík... Takže používám Radost dětí z jídla od Strnadelové, ale ta je zase příliš makrobioticky psaná, takže si z toho něco vezmu a něco ne.

kalo
29. pro 2011

My museli začít s příkrmy brzy (4,5m), protože malý má málo železa...Kojím + Um., na radu dr.jsme začali kaší. Nejdřív mléčnou rýžovou (z té zácpa) a pár dní na to mléčnou ovesnou. Teď máme začít zeleninu, 10 dní od zeleniny maso...

K tomu lepku....u dcery před 4 roky jsme zaváděli lepek až snad kolem 7,8 měsíce, u syna teď už po 4 měsíci...

pissskotka
autor
31. pro 2011

Můj prďola má taky nedostatek železa, bereme takový kapičky, nebo sirup...taky už dávám UM. Všichni tu píšete, že by měla jít nejprve zeleninka a tchyně by mu pořád cpala nějaké džusíky a jogurty a přesnídávky...no nejradši by mu už snad strčila do ruky párek nebo co 😅

llluckaaa
31. pro 2011

@kkomtesa Taky už jsem lecos od Strnadelové četla, ale už mi přijde poněkud extrémní. Některými jídly se ale člověk inspirovat může 🙂

vvveerroonnika
3. bře 2015

Ahojte slečny, paní.... kritizovat nazory tchyni je uplnej nesmysl, nerikam ze ji musite poslouchat ale nazory jaky tady mate... no nevim. Kdyz vam to asi radi tak to nejspis praktikovala i na vasem priteli nebo manzelovi a spousta nas na takove strave vyrostla. Zadny neblahy ucinky to urcite na deti nemelo, myslim ze kdyz dite ma mit nejaky zdravotni problemy tak je proste mit bude i kdyby se clovek na hlavu stavel. Ba naopak si myslim ze nedochazelo k takovym vecem ze clovek poradne nevi cim ma dite krmit, jestli nutrilon, sunar a nebo jine UM. Kazdy doktor vychvaluje neco jinyho, a jen proto ze dostava prachy za to ze dela reklamu... ja s malou vystridala dva doktory kvuli stehovani a kazdy ma uplne jiny nazor. A gynekologu ja osobne vystridala 4 prave kvuli tomu ze kazdy tvrdil uplne neco jineho a na stejny problem mi kazdej dal jiny prasky a doporucil uplne jinou lecbu. Driv to bylo jednodussi... nic moc na vyber nebylo ale deti rostly a nebylo tolik alergii a vseho mozneho....

andrrriiik
3. bře 2015

@vvveerroonnika Uplne s tebou souhlasim.Neco na tech nazorech a radach babicek je.Neznam nikoho ve veku nasich maminek,kteri by byli alergici,a meli nejake problemy kvuli kojenecke strave.Moje generace je na tom uz hur,ale to zas maji alergie treba az od 15let,a to taky rozhodne s kojeneckou stravou nesouvisi,spis tema chemiema a smogem,a nase deti-katastrofa.Driv se to tak neresilo,a jsme v podstate zdravejsi,nez nase deti.Uz i ma dcera,petileta ma alergii,a to jsem vse striktne resila.Spis proto ma alergii,a nikdo me nepresvedci o opaku.

evka_praha
17. bře 2015

Hezký den maminky!

Studuji poslední ročník vysoké školy a v současnosti pracuji na diplomové práci týkající se dětské výživy. Můžete mi prosím pomoci vyplněním dotazníku? Velmi mi tím pomůžete!

http://nakup-detske-vyzivy.vyplnto.cz/

Dotazník se týká obecných nákupních zvyklostí při nákupu dětské výživy a je určen maminkám s dětmi do 3 let.

Moc Vám děkuji za ochotu a pomoc! Evča