Jak naučím miminko pít čaj nebo vodu?

petrac1984
6. únor 2014

Ahoj,
máme 6-měsíční holčičku. Dosud jsem pouze kojila a nyní začínáme přikrmovat. Večer dáváme kašičku a chtěla bych malý dát trochu čaje nebo vody na zapití, ale z lahvičky nechce - pouze "sosáček" okusuje a ze lžičky mi to plive a pak se vzteká. Zkoušela jsem do lahvičky dát i trochu odstříkaného mlíčka, že je sladší než čaj, ale ani to nezabralo ☹ Poraďte jak do ní dostat aspoň trochu vody nebo čajíku?

Ještě jsem se chtěla zeptat, na kašičku nebo na čaj používáte pouze kojeneckou vodu nebo stačí si vodu převařit?

Díky moc za rady

eva118
6. únor 2014

Tak u nás voda, nebo čaj neměl vůbec úspěch. Malý začal pít až naředěný kvalitní jablíčkový džus, dávala jsem 50 ml džusu a do čtvrt litru dolila vodu. Nechtěl pustit flašku. Ze začátku jsem převařovala vodu z kohoutku- teče u nás kojenecká, pak jsem se zeptala kamarádky, dokdy převařovala a řekla mi, že vodu na pití nikdy nepřevařila, že má pak jinou chuť. Taky jsem přestala převařovat, protože pokud teče z kohoutku kojenecká voda, je hlídaná a mimčo stejně kolem sebe všechno žužlá a zkouší pusou a taky to není sterilní. U malých miminek je to samozřejmě něco jiného.

berynka
6. únor 2014

@petrac1984 chce to zkoušet a nabízet 😉 . Úspěch se dostaví postupně. Vyzkoušej i normální hrneček, sice se párkrát poleje, ale třeba jí to začne bavit.
Pokud k těm příkrmům pořád kojíš, tak to pití nemusíš tak hrotit.

Buď kojeneckou vodu, nebo normální převařenou... je to jedno.

kacikaci
6. únor 2014

my máme dobrou zkušenost s učícím hrnečkem nuk s měkkým pítkem, i dcera i teď kluci téměř hned věděli, co s ním..
a jak naučit? prostě nabízet a nabízet..během jídla, po jídle, i během dne..
já dávám klukům jen vodu a nechávám jim hrnek blízko nich u hraček, a někdy si ho najdou sami a když chtějí, tak se napijí..s dcerou jsme to dělali úplně stejně a neměla nejmenší problém s pitím..prostě nenutit a nabízet a oni si sami zvyknou na průběžné pití.. 😉
a používáme převařenou vodu z kohoutku

silvienelinka
6. únor 2014

Malá bude mít rok a taky jsme měli problém s pitím. Vyzkoušela jsem různé savičky, lahvičky i hrníčky a dostala jsem do ní max. 50ml. Hodně maminek mi doporučilo lahvičku s brčkem a úspěch se dostavil hnedka. Naučila se z toho pít během několika minut a teď mi vypije denně 300ml čaje, takže supr. Ale každé dítě je opravdu jiné, každému vyhovuje něco jiného, chce to zkoušet.

petrac1984
autor
7. únor 2014

Holky moc Vám všem děkuju.
Já ještě pořád kojím, takže to tolik nechci hrotit s tím pitím, ale nikdo neví, jak dlouho ještě mlíčko bude, tak sem jí chtěla radši trochu připravit. Samozřejmě to zkoušíme dál a dál.
Vyzkouším ten hrníček od Nuk, nebo tu lahvičku s brčkem, tak uvidíme co se chytí 🙂

clare01
11. únor 2014

U nás s pitím též problémy, čaj nechutná, voda taky ne. Zřejmě pořád stačí mlíčko.
Zkoušíme naředění ovocné štávy a zdá se to být dobrý nápad 🙂