Jak naučit dceru jíst přesnídávky?

tega
13. kvě 2008

Ahoj, prosím o radu a zkušenosti. Mám doma 5. měsíční holčičku, která není žádný velký jedlík a protože jí moc nechutná mlíčko, tak nám doktorka řekla, abych jí na svačinku dávala ovocné přesnídávky. Ale kámen úrazu je v tom, že ona je nechce, dělá u toho děsný grimasy, asi je to na ní kyselé. Kupuji teda ty od Hami, které nejsou přislazované. Ale i když jsem je zkusila přisladit, tak to malá nechtěla. Zkoušela jsem i vmíchat trochu mlíčka pro zjemnění, ale to také nepomohlo. Jak se Vaše ratolesti naučili jíst ovocné příkrmy? Se zeleninou takový problém nemáme, ale také si vybírá, třeba poslední dobou nechce vzít mrkev do pusy. Děkuji.

nensy
13. kvě 2008

já teda nevím mi dávali přesnídávky nejdřív po lžičce a pak jsme přidávali.jo hami přesnídávky kupujeme taky.naše malá ta přesnídávky jedla hned stím jsme problémi neměli.tak skus nemléčné kaše 😀

jaku
13. kvě 2008

Tak my teď dojedli první přesnídávku-taky Hami bez cukru-jablíčko,banán.Moc mu to chutnalo, málem mi nenechal 😀 . ZZkus s banánem ta je sladká. Mrkev mi nejíme kvůli zácpě, dávám dýni, je sladká a vodnatá

jandalinka
13. kvě 2008

tega:my jsme se zeleninkou neměli problémy,ale pak u přesnídávek se začala "vrnět"a dělala ksichtíky 😝 .Tak jsem jí vždy ukázala,že jím já přesnídávku a hned začala závidět a tak to dělám do teď:jednu lžičku "jako já"si dám a druhou dám malé.Jinak jsem ze začátku kupovala neslazené a pak přešla na slazené.Nebo zkus domácí recept:jen nastrouhat najemno jablíčko+např.mrkev.To se mi také osvědčilo a pak přešla na kupované přesnídávky.

kacka79
13. kvě 2008

Ahojda, tak my jsme začínali frutapurou a chutnala nám... vlastně jí papáme doteď. Filip přesnídávky moc nemusí.. taky je dobrý banán s jablíčkem namixovat čerstvé...to nám šmakuje víc.

listicka20
13. kvě 2008

Já jsem zatím kupované přesnídávky nezkoušela, strouhala jsem jabko, to malé jelo hned, a když jsem jí pak dala banán rozšťouchanej s pár lžičkama jogurtu, tak mě málem sežrala i s talířkem. Ale u zeleniny se mi osvědčilo hrát trochu divadlo, taky - olíznout lžičku, dělat jé mňam mňam mňam, a letí éro do hangáru a podobný nesmysly. 😀

lenkazdenek
14. kvě 2008

my jsmeprvní zkoušely hami první lžička jablíčko a to nám teda začlo chutnat až 3den,ale za to hruška -to by snědla snad i skleničku 😀 takže zkus třeba nejdřív tu hruštičku je fakt dost sladká,taková medová 😉

megee
14. kvě 2008

chce to fakt vyzkoušet různý druhy, my s přesnídávkama problém nemáme jí všechny, ale se zeleniny do nějani za nic nedostanu brokolici tu vyloženě nesnáší 😀 , jinak ze začátku se nám taky osvědčilo jedna lžička já a druhá malej 😀

petra.vavra
14. kvě 2008

ahoj, tak naše ratolest taky nechce přesnídávky....je ale zajímavé, že zeleninku papá bez problémů a to jsem většinou četla na všech diskuzích, že ve většině případech je to obráceně...kupuju frutapuru a i hame a hame někdy, když ji přemluvim tak si dá, ale radějí banán+hrušku než jablko, ale frutapura tím, jak je opravdu přírodní a nedoslazovaná, tak si vezme dvě lžičky a konec...taky nevím, jak na ni, protože tím, že jsem jí začala dávat v poledne zeleninu a odpo ovoce, tak celé odoledne vlastně skoro nic nejí, když je nejhůř trochu se nepije ode mě. Kaše ani nic jiného do pusy také nevezme...tak jsem zvědavá, kdy se jí to zlomí??? Hlavně, aby pak zase nepřestala jíst tu zeleninu...no nebudu se rouhat a uvidíme časem 😀