Jak naučit dítě pít z lahvičky?

pomfrita
23. únor 2008

Ahojda maminky, malému je 5 měsíců a skoro 14 dnů bojujeme s kojením - mléka jsem měla dost, malý přibíral ukázkově (7660g/70cm na konci 4.měsíce), ale právě poslední dobou odmítal prso i cokoli jiného (nutrolon, čaj i odstříkané mléko), teď se to srovnalo - včera pil pěkně, ale teď mám zase problém já - přestává se mi tvořit mlíčko - včera pil po dvou hodinách celý den a přesto měl večer o 50g míň....takže bych chtěla přejít na láhev + kojit (když to trochu půjde) - ale malý nechce láhev ani vidět, nechce dokonce ani ze lžičky, nevím, jak mám do něj něco dostat... ☹
Mám 2 lahvičky - Avent (průtok 1)a Mam (průtok 2 + savička na kaši), klidně vyzkouším i jinou značku, poraďte, prosím... díky moc

schnek
23. únor 2008

a nechtělo by to chvilku počkat a sledovat, jestli se to nezlepší? 😉

pomfrita
autor
23. únor 2008

já bych ráda dál kojila, ale mám úplně prázdná prsa ☹ a malý nepřibírá (před týdnem vážil víc než včera), takže bych ho ráda naučila na lahvičku, dokud můžu ještě trochu kojit, aby to pak nebyl tak velký šok - že najednou už není prso a má jen tu nenáviděnou láhev...

petraluk
23. únor 2008

Já bych taky určitě chvilku počkala, z jednoho vážení nemůžeš dělat závěry. Mě taky malej třeba 14 dní skoro nepřibírá, někdy i ubyl až 100g, ale celkově za měsíc je na tom dobře. Já bych ho alespoň 3 dny sledovala. A když máš málo mlíčka, tak můžeš přikládat i po hodině a hlavně to chce kojit nebo odsávat přes noc 😉

schnek
23. únor 2008

a zkoušelas ho vážit před a po kojení? jako kolik vypije? mě se stávalo, že měl jeden večer míň, další ještě míň a pak najednou +80g 😉 v tomhle věku už je to spíš na vážení jednou týdně orientačně 😉 mimča přibírají skokem 😉 a až to bude nutné a bude mít hlad, tak si tu flašku prostě vezme, uvidíš 😉

pomfrita
autor
23. únor 2008

tak jo, zkusím ještě počkat 😒 Snad se mlíko ještě rozjede. A co se týče toho vážení - máme doma váhu a vážíme ho už od narození každý den (před večerním kojení a po něm) - možná, kdybych to tolik nesledovala, nebyla bych z toho tak vyplašená.
Kojení bylo fajn, nechci se ho jen tak vzdát, ale poslední dobou jsem už byla vyčerpaná, naštvaná a nervózní - celých 14 dnů jsme se doslova prali u prsa - hned co jsem sundala triko, spustil hystrický řev - vůbec to nešlo, pouze když byl rozespalý a v noci, jinak to byly boje - musela jsem nad ním klečet a zeshora mu cpát prso do pusy.. ☹

agentka
23. únor 2008

Ahoj,my měli bojkot 13 dní,odstříkávala jsem ve dne v noci,pak se to spravilo,ale pořád mi přišlo,že málo pije,tak jsem mu začala dávat sunar,poradila mi to i mudra,+ zavádět příkrmy,protože podle grafů nepřibíral.Dávala jsem sunar 14 dní,a vykašlala jsem se na to.Na noc dostane kaši ale přes den a v noci ho pořád kojím.My jsme měli růstovej spurt měsíc,takže být tebou,bych nepanikařila.
Zkus si koupit homeopatika na podporu laktace a kojící čaj od weledy.
Já mám prsa jak baset uši,taky jsme se pořád stresovala,že nemám mlíko,ale je to všechno o psychice,věř mi,mám čerstvou zkušenost.

lenkazdenek
23. únor 2008

POkud chceš přejít na krmení z lahvičky tak zkus tyhle http://www.mimibazar.cz/foto.php?id=1910016&tab=5
je hodně podobná prsu,jinak mě ještě napadlo zkusit rovnou hrníček 😕 ale taky bych asi ještě chvilku počkala,vím že je to strašný,já sama šílim když malá vypije za den míŇ než by podle tabulky měla 😅

pomfrita
autor
23. únor 2008

schnek: to ti Ondra vypil jen 80g?? Fandík normálně vypije tak 220g (při večerním kojení, to kojím dlouho a z obou prsou) a včera jen 140g (ale to byl úspěch, předevčírem jen 80g)
S flaškou tedy ještě počkám, ale jen by mě do budoucna zajímalo, jak ho to naučit - zda začít malým průtokem a jestli čajem nebo sunarem, kam mu to strčit, aby se dobře přisál... 🙂 ...a tak.

pomfrita
autor
23. únor 2008

leni - to vypadá dobře, hned to objednám 😀 a nad hrníčkem jsem přemýšlela taky....uvidíme
agentka:zkusím ten čaj od weledy (mám doma teekane a leros, ale weleda bude asi lepší)
ten baset je parádní přirovnání 😀 - vypadám zrovna tak 😵

petraluk
23. únor 2008

Pomfrit mě malej vypije ráno kolem 200ml a večer stěží 100ml 🙂 A taky v pohodě přibívá.
Jinak s tou váhou doma to znam. Já taky denně vážim a před vánoci mi malej 3 týdny vůbec nepřibíral, tak jsme s mudr domluvili ať mu dávam večer 100ml kaše a ještě ten samí den najednou přibral za den 100g a vlastně za týden dohnal celý ty 3 týdny 🙂 Chce to opravdu vážit maximilně jednou za 3 dny 😉

schnek
23. únor 2008

ne jako kolik vypil, ale kolik přibral 😉 a jak píšeš, včera ti vypil víc než předevčírem, uvidíte dneska 😉

flašku bych ti doporučila se širokou savičkou a s pomalým průtokem, aby se musel snažit 😉

schnek
23. únor 2008

jo a pokud tedy budeš kojit a budeš pak chtít jenom dávat něco k pití při příkrmech, tak jděte rovnou do hrnečku 😉

pomfrita
autor
23. únor 2008

schnek:tak to jo 😀 , 80 za den je teda výkon - zřejmě slušnej oddíl 😀
Když tedy půjde kojení, prubnu rovnou hrnek
peta: ode dneška nevážím 😉 a zkusím teda kaši (když se váha nepohne) - zatím jsem zkoušela jen ten nutrilon good night
ha - Fandík se probudil, tak ze sebe zkusím něco vyždímat 😝

ocicka
23. únor 2008

Ahoj tak tenhle problem dobre zname. Kdyz byl prcek maly, tak jsem jednou tydne chodila do skoly a tchyne krmila lahvickou mym odstrikanym mlekem. Ve trech mesicich si prcek ale rekl ze prso je lepsi, a zacal lahvicku odmitat, i kdyz treba nejedl sedm hodin. Vcera jsme se rozhodli, ze ho musime zacit ucit pit i z neceho jineho nez z prsu.Tak dve hodiny rval a lahvicku si stejne nevzal..Zkousim uz tyden i hrnecek, ale zatim mu ho davam jen do pusinky aby si ho ocucal, nechci aby k nemu ziskal odpor, ale taky nevim jak to budeme resit.Prckovi je pres sest mesicu, a porad jen kojit nemuzu a zacinam se bat, jak to bude dal, kdyz vsechno odmita..

domina
3. bře 2008

Já se zeptám trochu jinak.Mám v mrazáku odstříkané mléko, ale malá nechce lahvičku.Jak jí to mléko jinak ještě můžu podat.Je mi líto to vylít.Děkuji.

lendy1
3. bře 2008

domina, zkus stříkačku nebo lžičku, ale stříkačkou je to rychlejší 😉

nissanek
3. bře 2008

pomfrita, mám jednu zkušenost s tím vážením. Taky máme váhu a dřív jsme dost vážili a tak jsem sledovala kolik vypije u každého kojení, kolik přibere za týden a tak. Musím říct, že jsem si tak přivodila slušnou laktační krizi a už jsem chtěla večer přejít na UM. Když jsem viděla, že si vzala jenom 80 z jednoho (a byla klidná), tak jsem jí hned dávala druhý, protože má přece vypít aspoň 140...Byla jsem permanetně vysoslá z obou prsou, vystresovaná, že nemám dost mlíka a večer prázdný prsa. Tak jsem jí večer dávala lahev (s mým mraženým MM), kterou absolutně odmítala jako tvůj Franta. Pak jsem si jednoho krásnýho dne, že na váhu kašlu (no řekla mi to vlastně kámoška) a dávala jsem jí vždy z jednoho a teprve když po 15 min kojení se zdála ještě neklidná, tak jsem jí dala z druhýho (to se stalo asi jednou 😉 ). Od tý doby (2 měsíce) jsme naprosto v pohodě, prsa se mi nalívají, mlíka mám dost a malá příbírá náramně. Takže já radím: kašli na váhu!!!
Jinak jak naučit na flašku-hrnek neporadím 😢 , Kristýnka to taky neumí, teď zkouším hrnek se savičkou a zatím se nechytám. Pro ní je to skvělý kousátko 😀 ale že má z toho sát ještě nepochopila.

domina
3. bře 2008

No já jsem právě chtěla, aby se naučila z lahvičky, abych jí třeba bud mohla nechat babičce někdy pohlídat, nebo abych se nemusela sclékat, kdybychom byli někde na výletě a ona mi udělala takovouhle čáru přes rozpočet 😖 Ještě vyzkouším jinou savičku, nebo až bude mít pořádný hlad.Jinak mě fakt čeká ta stříkačka 😠

pomfrita
autor
3. bře 2008

holky, tak hlásím první úspěchy - mlíka mám dost a malej pěkně bumbá 🙂
- váhou už se neřídím, když je spokojený, tak jsem i já v klidu 😉
- umíme z lahvičky !!!!!! trvalo to asi 10 dní, chtělo to jen trochu trpělivosti - furt mi tam cpal jazyk a nepolykal, byl celej pobryndanej... 😝 , ale už to konečně umí, šikulka 😎 Osvědčilo se mi ho krmit v nosítku, anebo vleže (my totiž i kojíme vleže, takže byl zvyklý) a pořádně u toho mlaskat 😉 Taky je dobrý mu tu lahvičku dát, když je hodně hladový či rozespalý, jo a lahvičku používáme od Mam a k tomu savičku s průtokem 2 (čajík) nebo savičku na kaši

aponchie
3. bře 2008

zeby laktacni krize?zkus jit na www.kojeni.cz a zavolej si nejake odborne laktacni poradkyni ta ti poradi a povzbudi te rada