Jak naučit mimi papat lžičkou?

barushka
7. čer 2009

Ahojky, nemáte některá radu, jak naučit papat mimi lžičkou? Asi cca před měsícem jsme začali s kaší na večer, kterou jsme dávali na lžičce, malý pěkně spapal pár lžiček a potom se mu to přestalo většinou líbit. Teď jsme začali dávat mrkvičku, ale katastrofa, lžičku mu do pusiny nedostanu ani náhodou, buď strašně pláče nebo se dáví, takže mám strach, že se udusí. Už uvažuju, že se asi bloknul, tak možná zkusím počkat a začít znovu. Měla některá z vás taky takový problém se lžičkou?

ined77
7. čer 2009

ahojky 🙂 ,

určitě bych to nelámala přes koleno a nějaký ten den počkala a pak zkusila znovu 🙂 .hlavní je nenutit,aby si to brouček nezošklivil a nespojil s nepříjemnou událostí ☹ .pokračovala bych nadále s kašičkou a do příští mrkvičky bych třeba zkusila přidat trošku mléčka 😉 .dětičky se umí''bloknout'' z ničeho nic a bez zjevné příčiny 😀 ,chce to jen opravdu trpělivost a čekat,nová chuť brzy zachutná 😉 .držím palečky 😵

missymici
7. čer 2009

Ahoj barushko : mi jsme tedy byli opačnej případ,Daník lžičkou jedl krásně od první chvíle, to bylo překvapení. Ale začali jsme tak,jak jsem četla na netu,vložit na rty,aby vypláznul jazýček a ochutnal jídlo.DAlší lžičku vložit do úst a s ní zatlačit na jazyk aby se prinutil to slíznout a lžičku s pusy vytlačit.A hlavně prej mají miminka ze začátku vidět do misky s jídlem,když papají.
Ale je zajímavé,že se to tomu tvýmu přestalo líbit?! Skus koupit nějakou vytuněnou lžičku,takovou pěknou barevnou a mističku,aby ho to zaujalo....Nebo nemáš příliš velkou lžičku,když ho to dávi?Nebo mu nejdou zoubky?
JA bych asi nečekala a skoušela to sním dál.Skus ten spůsob papání jak jsem psala,jestli si ho neskoušela...A věčšinou papáme kašičky u tv nebo když je venku hezky tak na záhradě,DAník potřebuje něco u toho pozorovat,jinak děla blbiny.

lanka
7. čer 2009

Radu nemám, ale měla jsem naprosto stejný problém. Dokonce to došlo tak daleko, že když jsem její plastovou lžičky vyndala z kredence už ječela a nemusela jsem se k ní ani přiblížit. Aby něco snědla tak jsem ji čas krmila mojí velkou polívkovou lžicí z toho co jsem měla na talíři a jedla to sama (samozřejmně to muselo být vařeno pro ni).
Do dnešního dne se moc nerozjedla, ale cca po 14 ti dnech přijala zpět zase tu svoji, takže občas se krmí z polívkové, občas z vidličky, občas ze své..... No prostě boj. Vzhledem k tomu že jsme s příkrmy začaly až po ukončeném šestém tak mě do toho dr. dost hnala a nemohla jsem si dovolit vypustit třeba na týden aby zapoměla a zkusit to znovu...
ostatně jsem zvědavá na další zkušenosti... třeba se mi ještě budou hodit. 😅

milda
8. čer 2009

Ahoj, jsem ráda, že jsem narazila na toto téma. Máme totiž úplně stejný problém. Mám 6,5 měsíční holčičku. Ze začátku při zavádění příkrmů (začali jsme o něco dříve, v cca 5,5 měsících) krásně otvírala pusinku a papala. Měla jsem takovu radost 😀 jenže čím déle papáme, tím je to horší. Mám načtené rady z netu, jak správně vkládat lžičku do úst, jenže např. přitlačit lžičkou na jazýček je nadlidský úkol. Malá když už pusinku otevře, tak má jazýček přilepený na horním patře a já nemám šanci. Jinak si myslím, že jídlo jí snad chutná, protože když už se mi podaří jí něco vpravit do pusinky tak to v pohodě spapá. Lžičky jsem už vyzkoušela různé. Budu vděčná za nějaké rady zkušenějších maminek 🙂

shaula
8. čer 2009

Milda, u nás to bylo stejné🙂 Taky jsem se rozčilovala, jak mu mám zatlačit lžičkou na jazýček, když se na ten jazýček vůbec nedostanu🙂)) Dělala jsem to tak, že jsem mu trochu jídla z té lžičky otřela o horní dásně, většinou to mělo za následek pláč, ale časem to pochopil a začal to polykat. Trvalo to asi tři týdny.

milda
8. čer 2009

Shaula, tak nějak jsem to taky zkoušela a vlastně pořád zkouším. jen mě pořád mate, že první týden a něco, nádherně otvírala pusinku a papala a teď je to horší a horší. Trvá to už více jak 14 dní ☹ já bych klidně jen kojila, jenže u nás je další problém a to ten, že mého mlíčka už moc není a UM Linda zásadně taky odmítá. Takže až dojde MM, tak nevím co budeme papat 😲

lenkicka
8. čer 2009

ahoj holky, já to měla jednodušší...babi, která pracovala ve školce, ho to naučila asi během týdne...je to ale metoda jen pro ty, kteří používají dudlík...dla vždy malinké sousto na lžičku, šup s ní do pusy a za jídlem hned dudlík, takže musel polknout. Znala to ze školky 😉 Asi po týdnu pochopil, že musí otevřít pusu a od té doby nemáme žádný poblém. Někdy ale malý nastane...když je přehládlý (třeba po dlouhé procházce...netrápím dítě hlady 😀 ), tak lžičku odmítá. Pak popadnu Sunar a je po hladu a lžičkou krmím zas příště. Taky soulasím s Myssymici...dávali jsme ho ze začátku v autosedačce na okno (máme široký parapet) a krmili ho tam...pozoroval větve třešně, auta...a papal 🙂
Dneska když moc nechce, dám mu mezi jídlem napít čaj a není problém vše sníst 😀 . Tak snad to někomu pomůže...ale na začátku vážně stačí jen pár lžiček a dokrmit mlíkem nebo UM. Jinak krmím lžičkou z Aventu a do ruky mu strčím obyč malou lžičku (další finta)...takže, když si ji chce strčit do pusy, tak ji musí otevřít 😀 😀

garfie
9. čer 2009

Jo, ty dvě lžičky, to je dobrá finta, to jsem četla i v nějaké moudré knize 😀

mousunek
9. čer 2009

ahoj na tom preci neni nic sloziteho, prcek kdyz zjisti ze mate na te lzicce neco dobreho zacne otevirat sam, malej oteviral sam, prvnich par dni to sice castecne vystrkava obsah lzickyl jazykem nez se naucil to ze lzicky polikat, ale naucil se rychle, chce to trpelivost 🙂

fim
9. čer 2009

Mousunku, já myslím, že my co máme jedlíky si nedovedeme ty potíže zdaleka představit. 😉 🙂 Já na tohle měla kliku, Toník od začátku krásně otvírá pusinku a baští. Ale taky jsou potíže - občas při večerní kaši, když už je unavenej a hladovej - ječí, proto se zalyká, zalyká se, protože ječí... blázinec. Takže tam pomáhá právě prokládat to dudlíkem. Čuňárna, ale zabírá.
JInak lžičku na hraní záasadně nedávám, neriskovala bych, že si ji vrazí do krku.... rozptylování u nás není potřeba a je naopak na škodu - kouká, kde co lítá a mě neposlouchá.... Asi to chce zkoušet, každej to máme jinak.
Každopádně bych to taky nelámala, chvíli počkala a začala bych úplně nanovo s jinou lžičkou (mmch my máme úúúplně obyčejnou z Tesca a je nejlepší, pak je ještě dobrá - pro nás pochopitelně - vzorková od Hippu), v jiném prostředí. Klidně na prcka mluvit, držet nervy na uzdě a vydržet! Říznout to mlíčkem není od věci a být ráda, že na začátku spapá 2 - 3 lžičky a postupně přidávat. 😉 Na nové chutě se vyprdněte, dokud nebude papat mrkvičku. 😉

kacka.va
9. čer 2009

my jíme lžičkou od začátku v pohodě, ale občas se mi stalo, že když jsem dala moc jídla na lžičku, tak to malá vyplivla, takže pokud jste to nezkusily, tak radím, dávat fakt malé porce, třeba jen třetinu lžičky.
Jinak druhou lžičku dítěti do ruky je dobrá věc, dítě si na lžičku zvykne a začne napodobovat pohyby, jako když ho krmíte a má snahu si časem strkat jídlo samo do pusy.

lenkicka
9. čer 2009

jj...s tou lžičkou jsem to taky někde četla...a když i teď se někdy šprajcne a nechce pokračovat...lžička vždy zabere...jednou jsem (na doporučení kámošky) zkusila dát hračku...a to nebyl dobrý nápad...byla celá zapatlaná od jídla...už nikldy více 😠
A s tou velikostí porce...určitě hlavně na začátku stačí skutečně jen troška...i teď někdy, když dám moc, tak část vystrčí jazykem 😀 a ještě k tomu otočí hlavou a hned mám vše kolem zapatláno 😀 😀...a ta mrcha mrkev blbě pouští 😀 😀 😀

luca76
12. čer 2009

máte někdo zkušenosti s podáváním kašičky z flašky? Já vím, že ted se propaguje spíš lžička, ale třeba moje mamka mě říkala, že ona nám dávala kaši výhradně z flašky... jaké jsou pro a proti flaška x lžička u kašičky? Připadá mi, že z flašky by to šlo lépe, když už je na ni zvyklý .. Koukala jsem, že u lahviček MAM jsou i dudlíky speciálně na kašičku...

lenkicka
13. čer 2009

Luca. dávám kaši večer z flašky a žádný problém.Ano, kaší z lžičky jsem začínala k obědu, ale pak jsem přešla na zeleninu a kaši posunula k večeři. A to by lžičkou nešlo, když už je pocelém dni hodně unavený. Mám na to lahvičku z Aventu 330ml...je speciálně na kaše a má spešl dudlík s různými průtoky...je tam podlouhlá mezera, místo kulaté dírky a jak to natočíš, tak to teče...podle toho, jak mrňous saje...můžu jen doporučit 😀
Kaši jinak dělám trošku řidší (tekavou), aby mu to šlo cucat... 😀 😀 😀

http://www.consumer.philips.com/consumer/cs/cz/...

mousunek
13. čer 2009

fim - no jo to je fakt, alůe ze zacatku mu taky nejelo vsechzno a prskal kolem sebe ted uz zbasti co dostane doktorka nam na 8mesicni dovolila papat vsechno vc. omacek s testovinama tak zitra budem mit rajskou 🙂

kacka.va
13. čer 2009

luca: Nuk má taky dudly na kaši.

mousunek
13. čer 2009

luca76 - my davame kasi z flasky jen na spani, lzickou by to malej unavenej asi uz nezvladl, tak papani vytahne a v tu ranu usne.
delame i normalne hustejsi a v klidu to vytahne, dudliky mame s krizkovim otvorem a jak taha tak se mu vlastne dirka zvetsila podle toho jak sam potreboval