Jak naučit na hrníček 18ti měsíční dítě?

keba
10. pro 2009

Zdravím vás všechny,už si nevím rdy s mojí dcerou!!!Má 18měs.a za žádnou cenu nechce pít z hrníčku ani se to jakkolii učit a zkoušet to....at už je hrníček klasický,nebo třeba učící nekapající.Vyzkoušela jsem všelijaké druhy s měkýma i tvrdýma pítkama.I plastovou láhev tzv.JUPíK,ale bez žance.Malá se toho ani nedotkne,prostě to nedá vůbec ani do pusy.Už si nevím rady,ve svém věku se sama nenapije ani z láhve s dudlíkem,nechce si to držet když jí to dám odhodí to na zem...Nemáte někdo někajé tipy jak bysme to mohli zvládnout?Jo a nejzajímavější na tom je že ve spánku se z učícího hrníčku napije!!Když prostě ten hrnek nevidí,takže sát z toho vlastně umí!!!Tak prostě nechápu proč nechce když je vzhůru!

petka80
10. pro 2009

A co obyčejný brčko do normálního hrníčku nebo skleničky, nezkoušelas?

keba
autor
10. pro 2009

zkoušela!!ale budto to vůbec nechce strřit do pusi nebo to pouze kouše! 😒 prostě to nenasaje!

robi
10. pro 2009

Ahoj, a co třeba zkusit pít z normálního hrnku, jako velká holka, naše taky nejradši pije z hrnku nebo sklenice, ale stačí chvilka nepozornosti a hned utírám podlahu. takže pije z hrnku jenom pod dohledem, na běžný pití má k dispozici různý nevylívací hrnky.
Už je velká, tak jí to vysvětli: chceš pít z hrnku jako mamka? a uděláme cink! to se jí bude líbit!

andyalukasek2008
10. pro 2009

Ahoj, my to také tak měli, žáden kapající nekapající hrneček u nás neuspě, až normální hrnek... ještě během dne cucne z láhve, ale snažíme se na hrnek... Dle mne je hrnek bez ítka ještě lepší, nekazí se zuby 🙂

jjaanca
10. pro 2009

andyalukasek2008 proč se bez pítka nekazí zuby? Tekutina jde přeci přes pusu a zuby i bez pítka ne?

iloha
10. pro 2009

Keba, to moc dobře znám, my nakoupily postupně asi deset různých hrnečků s pítky i bez, termolahví a nic. Prostě nepila a nepila, a to bylo v létě, vedro a ona prostě nepila, jen z dudlíku. Nakonec jsme zvítězily s lahví, kterou má dm je tam brčko. To jí přímo fascinovalo. Hrnek začala používat až později, ale pokud pije z hrnku, tak toho tolik nevypije jako když má láhev s brčem nebo pítko od rájce (nebo jupíka) - to dá už i litr. Z hrnku tak max. necelý půllitr.
😉

luucia
10. pro 2009

Tak my to měli podobně..Anetka sice uměla pít ze všech pítek, lahviček, hrnečků, brček,.... ale to si vždycky jenom malinko lokla a nazdar...a flašku s dudákem vypila celou 😕 Už mě to bylo docela trapný někde mezi jinýma dětma vytahovat dudák, tak jsem řekla dost..jeden den jsem jí řekla, že jsme flašku zapomněli u babičky a pejsek jí rozkousal 😅 chvilku si pobrečela, pořád se na to vyptávala, ale pak už pila z hrníčku 😵 Asi týden se vždycky zeptala, jestli jsme opravdu zapomněli flašku u babičky a rozkousal jí pejsek, zanadávala si a pila z hrnku 😵 😵 😵
Tak držím pěsti 🙂

natty9
10. pro 2009

Ahoj holky, já mám trošku jiný problém.
Mám 18m kloučka a ten zas nechce jíst jídlo,které mu uvařím, takže mu kupuji skleničky od Hami od 10.měsíců. Myslíte, že to může něčemu vadit?

eliotka
10. pro 2009

keba: a takový ten hrneček s vnořeným brčkem jsi zkoušela? Některým dětem vadí, když musí při pití zaklánět hlavu. U tohohle nemusí. 😉

natty: tak když ti nejí, co můžeš dělat. 😅 Ale zkoušela bych jí míchat skleničky s vařeným jídlem doma. Nejprve trochu, pak i půl na půl. Anebo vařit dle surovin, ze kterých je jídlo ve skleničce. 😉 Aby ti nejedla skleničky ještě ve 3 letech 😉 😝 Prostě zkoušet a zkoušet, dávat ochutnávat od vás z talíře...

luucia
10. pro 2009

natty, naše malá jedla jídlo ze skleniček taky do 18. měsíce 😉 pak najednou chtěla ochutnat od nás a ted jí skleničky vyjímečně, když nestihnu uvařit nebo jsme někde pryč 😉

keba
autor
10. pro 2009

Holky díky za rady ..ale nejhorší je na tom že když jí nedám sama napít(to jí musím dávat po malých lžičkách )tak ona si prostě sama neřekne!Sice umí říci čaj ale jak jí nedám sama napít nepije klidně i celý den..to jsem vyzkoušela!A tak mám pak strach že nic nepije tak jí to zase dám po lžičkách nebo do flašky..... 😝 snažím se mít pořád postavený v jejím dohledu něajký ten hrníček-nekapající aby si ho všimla a napila se v průběhu dne,ale marně..jen ho odhodí na zem. 😖

andyalukasek2008
10. pro 2009

jjaanca: říkal nám to zubař.. Zoubky se rachleji kazí používáním dudlíků, pítek a tak.. Páč batolata to žužlají a na pítkách ulpívá cukr z nápoje (pokud jde o sladký nápoj) a ten jde na zoubky... Takže co nejméně... Proto třeba Jupíky zubaři odsuzují....

garfie
10. pro 2009

keba: já to nechápu-nepije ani z obyčejnýho hrnku? Jinak o pití si neřekne ani naše, taky jí neva když nepije....

luucia
10. pro 2009

Naše malá si od doby, co je na hrníčku taky o pití říká mnohem míň než když měla flašku 😕 ale ona z flašky pila hodně i na hlad..fakt toho vypila hodně 😝 Ted jsem jí naučila dělat "na zdraví" takže si spolu ťukáme s pitím a vypije toho zase o trošku víc 😉

knobloska
10. pro 2009

Klid, naše malá se to naučila až v 18m. Dávala jsem jí na stůl její lahvičku s dudlíkem, ale pak ještě pití s brčkem a jeden hrníček. Postupně to začala zkoušet a teď už si na flašku ani nevzpomene.
A jako ostatní, taky pije daleko míň, takže mám teď jinou starost 😒
Nelámej to přes koleno, to se podá samo, jen nabízej, naučí se to.

med
11. pro 2009

Naše malá se naučila pít z hrnku až ve dvou letech. Do té doby to na sebe prostě vyklopila a bylo 🙂 Do té doby pila jen z lahve od Cappy Junior. Z jiný pít nechtěla.
Vůbec jsem to neřešila, každý dítě dospěje k pití z hrnku a k ostatním věcem prostě po svém....

megee
11. pro 2009

keba já mám jedinou radu a to vydržet malej začal sám pít ( jako že si drží sám flašku) až někdy kolem 20 měsíce do té doby jsem mu pití musela držet já...jo a pil jedině z flašky od jupíka, kolem toho 20 měs. se to zlomilo a začal pít úplně sám a z čehokoliv

megee
11. pro 2009

kromě obyčejnýho hrníčku na to ještě nepřišel 😀

irasek
11. pro 2009

Jak jste docílili, aby děcka se napila z těch hrnečků s brčkem? Náš Páťa vůbec nechápe, jak nasát. Zkoušela jsem jich i více, různě ukazuji a nic 😝 Pije jenom z nekapajících Nuk hrnečků. Keba, ale byl to boj ( a těch vyhozených peněz za různé hrnky... 😉 )

megee
12. pro 2009

irasek nijak prostě jsem ho koupila a on to uměl ani jsem mu to neukazovala a ani to předtím nikdy nezkoušel 😀

andy80
12. pro 2009

Ahojky,

tak u nás pijeme z bračka, z normálně tekoucího hrnečku s pítkem a nejradši máme lahvičky od Jupíka takové ty co netečou.

meleri
12. pro 2009

zkus to furt zkoušet, prostě nabízej často,aspon u nás to fungovalo. nejdřív se hodně políval, ale pak se naučil usrkávat, a ted usrkává, takže se napije, ale hrneček nám ještě neudrží. ale zase vaše dítko je už větší tak bude určitě šikovnější! 🙂 jinak tě možná povzbudím, malý právě taky nechce pít z žádných těch pítek ani flašek, do všeho kouše nebo to odhazuje. a nenapije se třeba ze stejné věci jako ty? jako že vidí když pije máma tak já chci taky zkusit..

irasek
12. pro 2009

megee tak u nás fakt brčko nejde. kouše ho a vůbec ho nenapadne si z toho cucnout. Dám mu pauzu, co se dá dělat, zkusím později 😀
Z normálního hrnku už taky zkoušíme, ale to jde jenom doma.

megee
14. pro 2009

irasek já bych mu klidne zatím nechala pít z jeho oblíbeného hrnečku a postupně zkoušela i jiné, ale určitě bych to nijak nehrotila hlavně, že pije alespoň z něčeho 😉

kanuni
30. led 2015

Obnovuji diskuzi,abych nezakladala dalsi.Dcera necelych 13 mesicu pije z klasicke lahve s dudlikem,bohuzel neumi se z ni napit sama,drzi si to,ale neumi si to nadzvednout nahoru,takze sama se napije jen kdyz lezi treba na gauci.Mame vyzkouseny hrnek netekouci Avent,pak jeste jeden nevim presne znacku,dovezeno od tety z USA,ted jsme koupili Munchkin znacku je to s brckem,dole je takovy zavazicko,ale co je horsi,ma to membranu uvnitr brcka hned nahore cca 2cm a v podstate to nepusti tekutinu ven,pokud se ta membrana nezkousne a to jen v urcite poloze.Narovinu i my s manzelem jsme meli co delat abychom z toho neco vycucli.
Poradte jaky hrnek jeste vyzkouset asi nejradeji s brckem,to nemusi naklapet.Popr. jak ji donutit si drzet sama lahvicku,ale naklopenou.

xdany
30. led 2015

@kanuni Avent dělá "hrníčky" s brčkem.

kanuni
30. led 2015

To jo,ale mate vyzkouseno?v pohode se z nej pije? Fakt do toho nechci cpat porad penize,protoze ve finale skonci v supliku.Dela snad i Nuk,jde mi o to,ktere jsou vyzkousene a v poho z nich dite pije.