Jak používat kojící polštář?

gedren
16. lis 2006

Ahoj holky,

v kratkem zachvatu zouflastvi, kdy se mi mala najednou nechtela kojit v drive oblibenych polohach, jsem objednala kojici polstar 🙂 S ni se to uz mezitim spravilo, ale ted nevim, co s tim polstarem, protoze je to takovej obrovskej kram a netusim, jak to ke kojeni nainstalovat, aby nam to bylo obema prijemnejsi 🙂 - do naseho oblibeneho kresla se s ditetem a zaroven polstarem fakt nevejdu a je vubec takovej neforemnej a tak. Uz jsem zkusila vypustit trochu kulicek, ale asi to bude chtit vic, nevim... Tak pokud byste mely tipy na nejaky osvedceny polohy 🙂, tak sem s nima. Diky predem!

liska
16. lis 2006

gedren,aj v noci kojis v kresle?Lebo mne sa kojaci vankus osvedcil hlavne na nocne kojenie,bud si ho dam za chrbat a kojim v polosede,pricom ma neboli chrbat (casom,a hlavne pribudajucimi kilami babatka,ten chrbat ozaj trpi) alebo kojim poleziacky a v tom pripade podlozim chrbat drobcekovi,aby bol otoceny nabok,inak by bol na chrbte s vykrutenou hlavkou k prsniku 😉

newyorkgirl
16. lis 2006

ja si vankus neviem vynachvalit, ale mam ho z USA a ma taky tvar C-cka, nie len taka rurka, ktoru si mozete skrutit, vacsinou si poriadne podlozim chrbat vankusmi a malu si polozim na vankus pred seba a vobec ju nemusim drzat, je v super vyske, len jej hladkam chrbatik, alebo v noci sa mi tiez koji lepsie iba po leziacky na boku, ze si podlozim hlavu a malinku si dam brusko na brusko a papame 🙂

gedren
autor
Autor odpověď smazal
Zobraz
doubek
29. dub 2007

ma jeste nekdo zkusenosti s tim polstarem? 🙂

noelka
30. dub 2007

Doubku, já jsem zatím jen těhu, ale nemůžu si kojící polštář vynachválit - hodně mi pomáhá při relaxaci. Na kurzu nám lektorka ukazovala polohu právě s tím polštářem - je výborná i proto, že mímo dokáže vysát zadní mlíčko. Můžeš tak kojit i na gym. míči. Polštář si obtočíš kolem sebe (oba konce máš za zády). Mimčo si položíš na polštář tak, aby nožičky mělo u jednoho konce polštáře a hlavičku u prsu (říká se tomu fotbalová poloha). Viděla jsem tak kojit známou a mimčo bylo moc spokojené (mamka taky, protože si šetřila záda a navíc měla volnou ruku - klidně se mohla napít nebo si něco číst). 😉

loren
30. dub 2007

ja ho mam tiez doma ale hodeny bokom lebo mi to s nim dako tiez nejde. ,noelka to mam mat dieta nohami za mojim chrbtom?

haluskacz
30. dub 2007

ja ho ted uz moc na kojeni nepouzivam, hlavne taky na to, ze se do nej zaborim sama a je to pro me prijemna poloha. Ale dost na nem odpocivam, ba i spim - neboli me pak zada. Nevim, jestli ho mas se snurkama na konci. Ja ty snurky svazu, takze je z nej takovy uravreny rohlik (neumim to lip popsat) a na tom se taky skvele lezi nebo na nej pokladam i Vaska - lezi trochu ve zvysene poloze a ma rozhled. Pak s nim taky dost blbnem s holkama, ale to uz je vyuziti pro starsi deti.

Na kojeni se mi taky celkem osvedcila poloha v pololeze, kdy jsme na polstari oba, hlavne v noci. Nebo na zidli, kdyz ho mam na kline a nemusim ho drzet, jen pridrzovat, takze me z toho pak neboli ani zada ani ruce. Taky je dobry na tzv. fotbalovou polohu, kterou vubec neumim popsat. Proste obracene, nez je klasicka poloha v sede s miminkem v naruci. Dite spociva na polstari a je taky v idealni vysce. Tuhle polohu jsem vyuzivala spis driv, kdyz byla mimuska jeste malinka. Taky je dobra jako prevence retence 😉

Proste polstar je mym oblibenym spolecnikem 🙂

doubek
30. dub 2007

Dekuji vam za rady. Premyslim o jeho koupi, tak jsem chtela vedet, jestli to nebudou vyhozene penize, protoze tady ho maji za 70 Euro, coz mi pripada dost drahe. ☹ Chci si to kojeni trochu elehcit, protoze vic kojim jak nekojim. 😉

noelka
30. dub 2007

Doubku, a nebylo by pro tebe výhodnější objednat ho tady? Mě stál zhruba 700,- (byl v tom ten polštář, dva různé návleky a ještě dva náhradní pytle s kuličkovou náplní).
Zkusím se podívat na netu, jestli někde ta fotbalová poloha nebude vyobrazená.
loren, jj, dítě má pak nohy za tvými zády.

noelka
30. dub 2007

Tak jsem našla toto:
http://www.cenap.cz/kojeni-predcasne.php
Fotbalová poloha je znázorněná na tom obrázku vpravo.
Ještě tady:
http://www.kojeni.cz/texty.php?id=18#4
Obrázek je stejný, ale je tam popis - i dalších poloh

gedren
autor
Autor odpověď smazal
Zobraz
haluskacz
30. dub 2007

jo, vidis, to jsem zapomnela napsat - slouzi jako zabrana na posteli, v tom je taky naprosto super

radca
12. čer 2007

Holky, a jaké plnění polštáře máte. Dočetla jsem se, že lepší je ten polystyrenový, ale pár maminek psalo o molitanovém. Který je, prosím, lepší?

s.arik
13. čer 2007

ahoj,

já mám TerraBag Comfort a jsem s ním spokojená, spím na něm 🙂
Ale moc bych všem doporučila, aby si nekupovali Standart.
Comfort je stejný polštář jako Standart, ale je k němu jeden povlak a 10 litrů náhradní náplně navíc. Cena 700 : 500Kč, takže ten luxus navíc stojí 200Kč ale při objednání sólo pomalu dvakrát tolik. Navíc abych měla na polštář jen jeden povlak mi příjde dost nepraktické.

Jo a ta náplň rychle slehavá - ležím na něm měsíc a je objemem tak 80% toho co býval 🙂 ale navadí to. Zatím jsem nedosypávala...

s.arik
13. čer 2007

ještě jsem zapomněla dodat, že je opravdu moooooc pohodlný a přizpůsobivý(výplň polystyrenové kuličky).
Má jedinou chybu - ty kuličky hnusně umělohmotně šustí 😝 !!! Ale není to tak děsné, že by se člověk nevyspal 😉

noelka
13. čer 2007

radco, já mám taky TerraBag Comfort (jsou v něm ty kuličky) - a velká spokojenost. Hlavně se to dá doplnit, když ti časem slehne - což bohužel u toho molitanového nejde 😝
Ještě jsem teď viděla kojící polštář s náplní z pohanky, ale nemám s tím zkušenosti...

gedren
autor
Autor odpověď smazal
Zobraz
ena
13. čer 2007

gedren: este ho nepredavaj, u nas je oblubeny teraz, filip ho ma ako take operadlo, dam ho do ucka a on sa v nom vyvaluje 🙂)

radca
15. čer 2007

Nevíte někdo, jestli se dají koupit ty náhradní kuličky někde v obchodě?

karla6
15. čer 2007

Já zatím těhulka nejsem, ale plánuju koupit tento polštář
http://www.big-style.cz/detail/tehotenska-kolek...
Měla jsem problémy s krční páteří a dost mi od toho pomohl polštářek z pohankových slupek, tak na to teď nědám dopustit. A i kdyby to nakonec dopadlo tak, že bych ho při kojení nepoužívala, tak se na něm úžasně válí a odpočívá. Je to úplně jiný požitek než na umělině.

doubek
15. čer 2007

ja si bez nho uz nedovedu predstavit vegetovat. mala na nem po kojeni usina, je to jedine misto, kde mi doma usne. je to velice pohodlne pro nas obe. mam Theraline - nemecky. je dlouhy pres 1,5 m. doporucuji. prvni den jsem na to hledela a myslela, ze ho pujdu vratit a tak jsem se sim nakonec szila.

bakule
23. led 2008

ahoj holky, prosím poraďte, která máte zkušenosti s kojícíma polštářema, která výplň je lepší? kuličky nebo duté vlákno? díky 🙂

vivian
23. led 2008

Já jsem se s kojícím polštářem seznámila v porodnici (Apolinář), tam jsme měli asi ty s tím dutým vláknem, bylo to naprosto super, tak jsem si ho pak objednala i domů, ale objednala jsem si ten s těma kuličkama a ten teda tak super není. Ten "dutovláknovej" byl krásně měkkej, že se to dítě do něho jakoby zabořilo a mělo tam pohodlíčko, ale ty kuličky jsou tvrdý, takže to dítě balancuje nahoře a musí se držet, aby nespadlo 😒 Takže příště bych si asi radši připlatila a brala ten s tím vláknem.

dadulka19
23. led 2008

ja mám s guličkami a som veľmi spokojná 😉

trixi
23. led 2008

Ja si bez kojaceho vankusa neviem predstavit kojenie a nas maly tiez. Pomaly ho nosime aj v aute, pretoze sa nevieme nakojit inak. My sme si obaja na to velmi zvykli. Uz v porodnici (rodila som sekciou) mi odporucili kojit v sede a maly vo fotbalovej polohe. Po prichode domov som vytiahla vankus a kojime sa na nom. Mam v obyvacke na to vycleneny maly gauc. To je nase miesto na kojenie. Aj v noci, ked sa maly nahodou zobudi sa kojime tam. Poloha maleho uz nie je fotbalova, ale velmi tazko definovatelna. Vyhovuje nam to obom. Takze my mame iny problem, nakojit sa "normalne" bez vankusa. Ked sme zacali chodit na plavanie, po plavani som chcela maleho nakojit klasicky ale bol nervozny, nechcel prsko. Nastastie tam maly obycajne vankuse a tak som si ho polozila na vankus a uz to islo. Asi je nas pokladik vankusovy typ. 😉

bihan
23. led 2008

Vivian, treba odsypať guličky 😉
Ja mám tiež s perličkami (tie sa nezľahnú) a mala som možnosť vyskúšať s duté vlákno, ale práveže nie je taký "ohybný"... neviem, ako by som to presne opísala... Tie perličky sa premiesňujú podľa potreby a krásne kopírujú formu (buď dieťaťa, alebo maminy - ja som na vankúši spávala ako tehotná a spím na ńom stále 😅)... Pre mňa bola kúpa (kvalitného) vankúša na dojčenie skvelou investíciou

nobave
24. led 2008

Ahojte kočky
Veľmi dobré zobrazenia polôh pri kojení s vankúšom je na http://www.kojeni.net/spolstarem.php 😀 😀 😀
Sú tam fotky jednotlivých polôh - aj tá futbalová - mimochodom naša obľúbená 😎 😎
Na tejto stránke kojeni.net sú veľmi dobré informácie - či už zobrazenia technik kojenia, prisatia aj odpovede na problémy mamičiek - a musím sa priznať keď som prišla z pôrodnice každý deň som bola na tejto stránke lebo kojenie pre mňa nebolo vtedy prechádzka ružovou záhradou - mala som tri trhlinky na bradavke ktoré sa zliali do jednej obrovskej a bolelo to ako ....., skončilo to až po 5-6 týždŇoch keď som si kúpila náplaste multi mam a teraz už kojíme v pohode. 😉
Inak som spokojná mám ten s náplňou guličkovou ale nemá šnúrky na koncoch čo mi zozačiatku vadilo lebo v pôrodnici mi poradkyna na kojenie dala práve taký, ktorý sa dá uviazať.
Keďže som si nebola istá či ho využijem (či budem kojiť a tak) kupovala som z druhej ruky cez internet - "minimálne používaný za polovičnú cenu" a som veľmi spokojná. 😅

kacka.va
25. led 2008

Já jsem sehnala kojící polštář za 450,- nový od jedné paní z Brna. Ty šílené sumy, co za to chtějí normálně jsem odmítla dát.

vivian
28. led 2008

kacka.va: mně stál nový polštář asi pět stovek, přes internet, ten teraBag... koukala jsem, že ty zahraniční polštáře stojí i přes dva tisíce, a to je teda síla...

bihan: jo, mě to taky napadlo, ale teď už to neřeším, na kojícím polštáři spím a malou kojím na klasickém gaučovém polštáři, na který jsme si už zvykly, už bych to bez něj snad ani neuměla a když vidím někde mámu kojit bez polštáře, tak si říkám, jak může kojit "jen tak" 😀 😀

lestep
30. srp 2008

ahojky. já jsem zatím těhulka, takže nemám zkušenosti s polahoma při kojení. jen jsem chtěla napsat svou zkušenost¨. Používáme ho já i manžel jen tak na ležení. je to dobrý na relaxaci u televize. Už se těším,a ž ho vyzkouším na kojení. Snad se také osvědčí. Mám ho koupený přes internet za 500 kč z jedné firmy z ostravy.Mám s těmito výrobky zkušenosti i z práce na jipce. používaly jsme ho pro polohování pacinetů v bezvědomí. Fajn pomůcka, prevence proleženin a jiných deformit..