Jak připravit fenyklový čaj pro dvouměsíční dítě?

nikitka2323
23. črc 2018

Mam 2mesicniho chlapecka a chci mu zacit davat fenyklovy cajik ale nevim kolik muzu dat. Zatim jen plne kojim. Poradite mi? 😀

barulina
23. črc 2018

@nikitka2323 ja bych poradila, to nepocitat, proste udelat flasku, nabidnout, dat na selsky rozu, zeho tim nemuzu preplacat.

dominika07
23. črc 2018

V lékárně mi poradil, že po každém kojení může vypít 25ml čaje, což je cca 5 čajových lžiček.

ronja55
23. črc 2018

Pokud kojiš neni vubec důvod davat čaj. Mateřské mléko obsahuje z 98% vodu. Nadměrné tekutiny zatěžuji miminku ledviny. Ja jsem synovi do 6 měsícu nedala zadny caj a mel 8 až 9 pročuraných plen denne. Čaj se u konených dětí zavádí až s prvními příkrmy.

luj89
23. črc 2018

Proc bys mela davat takovemu prckovi caj? Tomu nerozimim, nekdo ti to poradil? Do 6 mesicu se doporucuje plne kojeni, cokoliv jineho zatezuje ledviny. Staci podavat tekutiny z otevreneho hrnecku kolem 10 mesicu. Nekdo zacina v 6 m. s prikrmy, nekdo pozdeji, nekdo po roce. A mnozstvi nema smysl resit, stejne si vezme kolik samo chce 🙂. Fenykl muze zpusobit boleni briska. Lepsi je obyc voda.

nikitka2323
autor
24. črc 2018

Ano radilo mi to vic lidi...nebo spis se na me i divali divne ze jeste nedavam caj....ja si taky myslim ze je to zbytecne nevidim ze by malemu neco chybělo tak diky za nazory uz jsem si to rozmyslela 😀

beruda
24. črc 2018

@barulina flaska je hrob pro kojení, může ho velmi rychle zničit. Plně kojene dítě jiný zdroj tekutin nepotřebuje. A kdyby náhodou na tom maminka trvala, tak nejlíp obyčejnou vodu třeba z panakovky nebo lžičkou.

myjusiatko
24. črc 2018

@nikitka2323 dobre si se rozhodla. Tyto rady casto davaji lidi co bud ani nekojili nebo kojili par tydnu. Jak je psano vyse. Detatko nic jineho nez tvoje mlicko jeste par mesicu nepotrebuje. 🙂

barulina
24. črc 2018

@beruda alr prd, to jsou zas vymysl moderni doby. Me se mala.narodila v srpnu(horka jak blazen)jedla po trech hodinach, dala jsem ji cajik do fllasky a pohoda. A mela i dudlik a jak pekne sala 😃. neznam nikoho kdo mel problm.

myjusiatko
24. črc 2018

@barulina to, ze ty nikoho neznas, neznamena, ze to problem neni. Maminky bojkotujicich deti by ti mohly vypravet. Bud rada, zes to mela v klidu.

betelgeuzz
24. črc 2018

@nikitka2323 dávat čajíčky a vodu kojenému dítěti často doporučují starší generace, kdy se moc nekojilo. Taky jsem od mamky poslouchala, že už mám dát vodu, že kojení nestačí. Dnešní poznatky o kojení jsou ale dál, opravdu není potřeba dávat k plnému kojení vodu, pokud se kojí na požádání. ve vedrech pije dítě častěji a tím si doplňuje tekutiny, jak je potřeba.

barulina
24. črc 2018

@myjusiatko znam mamin dost, a predpokladam, ze by tohle byl problem aspon u jedne. Ja si spis myslim, ze kolikrat je vina v mamince a to bez urazky, nez v prckovi. Jo vlastne znam jednu co nejak pouzivala kloboucky

myjusiatko
24. črc 2018

@barulina a jak dlouho ty maminky, bez urazky, kojily?

barulina
24. črc 2018

@myjusiatko i dva roky🙂 podivej ja nejsem tupa abych mluvila o uspesnem kojeni, ktere trva mesic 🙂 proste si myslim, ze vetsina chyb je chybami ze stran maminek, ovsem ne vzdy... krasny den, jdu se venovat dceri

myjusiatko
24. črc 2018

@barulina ano, s tim souhlasim. Deti nejsou hloupe. 🙂 a jedna z tech chyb je prave i flaska a zbytecne podavani jinych tekutin.

barulina
24. črc 2018

@myjusiatko a ja myslim, ze sem tam cucnout caje neuskodi ani flaskou a ze nvadi ani dudlik. Navic ani ja sama bych v tech hirkach nchtela.mit furt ulepenou pusubod mlika. Kaudeho nazor,kazdeho vychova. Ja dceri dala klidne caj, klidne jsem ji dala dudlik, nikdy jsem jodli nemixovala a fungival vudy bez problemu. Deti,pokud neni nejaka vrozena.chyba jsou obrazem nasi vyvhivy

luj89
24. črc 2018

@barulina No jasne, je kazdeho vec jak o ditko pecuje a kazdy z nas dela nejake nevychovne ci nedoporucovane veci, ale to jeste neznamena, ze to budeme dal doporucovat. Staci zavitat na nejakou laktacni skupinku na fb a uvidite mnoho pripadu, kdy jedno pouziti lahvicky zpusobilo problemy s kojenim... Ano, jsou deti, ktere to davaji v poho, ale nevidim jediny duvod, proc to roskovat.

barulina
24. črc 2018

@luj89 a ja myslim,ze mam pravo napsat.svuj.nazor 🙂 za me sw cajikem ve flascw nic nezkazi 🙂 takzw to klidne doporucim.

prcek12345
2. únor 2019

Moje dítě má 4 měsíce, kojím, dokrmuji od malička hned
z porodnice dávám dudlík, od narození zná i lahvičku z fenyklovým čajíkem nebo heřmánkovým a nepříjde mi, že by to byl hrob pro kojení 😀. Kojím už čtyři měsíce a už zná chuť citrónu, dýňové polévky, kukuřičnou křupku a je naprosto spokojená. Je zdravá, šťastná čajík ji rozhodně nezkazil, a už vůbec nechápu jak se někdo může ptát na takovou hloupou otázku, jestli má dát nebo nedat čaj😀 asi jsem holt z staré školy 😀

neeva
2. únor 2019

Pokud kojite, tak teď v zime další tekutiny nemají smysl. Jen to zatěžuje ledviny.