Jak připravit kaši dopředu?

agnes_123
31. črc 2020

Ahoj,
chystám se na zavádění příkrmů. U zeleniny vím, že si ji můžu udělat dopředu a dát do mrazítka a mít pak jen kostičky na rozmrazení.
Jde nějak dopředu nachystat i kaše? Nebo jinak - budu muset pak každou kaši dělat sólo, nebo to lze udělat třeba na 3 dny a mít v lednici?

Děkuji

P. S. Kupované nechci. Pokud ale víte o něčem, co má dobré složení, uvítám tip.

journals
2. srp 2020

@zuzita15 jasně, já se do podobných debat pouštět nechci. Prostě kdo chce, najde i sušenky bez cukru. To je vše, co jsem chtěla říct. Zase takového strašáka bych z toho nedělala 🙂

me_druhe_ja
2. srp 2020

@zelenaesmolda Taky má kaši večer, resp asi 2-2,5h před spaním. Bříško ho nebolí, na spánek to vliv nemá.

janedv
2. srp 2020

@ivis_b no vidis, rikala bych to stejne, s temi navyky. Nemit starsi, jake mam 🙂 o strave, organizmi i metabolizmu toho urcite vi vic, ne, prumerny 8letak (ted 5let,cerstve). Ale jist proste nebude, no. Jo a to prvni 3 roky jsme byli oba na protikvasinkove diete, takze opravdu zadny shit nezna. Takze ano, ja ti rozumim, drzim palce, at to detem vydrzi.

ivis_b
2. srp 2020

@janedv tak né každé dítě je jedlík, některé jí více, jiné méně, to se ani moc ovlivnit nedá, nebo nevím jak. To je mi jasný (syn byl do roka totální nežerka, kojení taky vytrvale bojkotoval, takže jsem si s ním užila své, včetně potravinových alergií, které naštěstí na roce vymizely). Ale často slýchám komentáře - když mně dítě nic jinýho než párek a řízek nejí a nic než šťávu nepije! No, když domů nebudu párky kupovat a nebudu smažit řízky a nalévat šťávu, tak prostě něco jiného jíst bude. Samozřejmě za předpokladu, že se celá rodina stravuje tak nějak zdravě, nebude fungovat, když já si dám smažák s hranolkama a dítěti dám brokolici s pohankou, že. Ale myslím, že můj syn už to vnímá tak, že jíst zdravě je prostě úplně normální. Jí tak on, jíme taky my (samozřejmě i my někdy sníme něco nezdravého, tak jako on si dá někdy na výletě zmrzlinu, ale v globálu jíme zdravě) a všichni jsme celkem gurmáni, na jídle nešetříme a jíme rádi. Chápu, že u nežerek je to těžké, když člověk pořád splachuje jídlo do wc (jako já do jednoho roka), ale nacpat mu místo normálního jídla párek, to podle mě není řešení. Alespoň ne dobré řešení. U těch kaší to vidím stejně, nevím, proč bych měla dítěti zadělávat na návyk, že večer se jí sladké, to mi přijde opravdu škoda, zvlášť když jde často o opravdu malá miminka. Je zajímavé, že pořád slýcháme, jak dnešní děti tloustnou, kolik procent dětí má nadváhu nebo je obézních, ale pediatři si pořád jedou to své - čtu to každou chvíli někde, co všechno jsou schopni doporučit. Kaše na noc, piškoty jako první příkrmy, do zeleniny míchat zásmažku, ať nám miminka pěkně tloustnou apod. Škoda, myslím, že pozdější obezita má často opravdu základ v těch prvních letech, kdy si dítě osvojuje stravovací návyky.

janedv
2. srp 2020

@ivis_b 😀

zelenaesmolda
2. srp 2020

@ivis_b
souhlasim s tim,ze nacpat diteti parek protoze ho bude jist je totalni kravina a dlouhodobe cesta do pekel.

jiss
2. srp 2020

Tak u nás to dělám úplně jinak - špatně? :D Kojenec téměř 7 měsíců, zavedené z obilovin ve formě kaše má jáhly - jáhlové vločky (trošičku) zalít vodou, v mikrovlnce ohřát, vyjde z toho více či méně kašička, nechat trochu vychladnout. Takto se dá udělat vždy rychle čerstvá a v malinkém množství. Žádná božská mana to není, ale neplival to jako jiné věci. Podobně jsem měla v plánu zavést pohankové a ovesné vločky v nejbližší době. Jemné jáhlové a ovesné vločky, které se nemusí předem namáčet, kupuji v DM (sama je snídám), ale mají i jinde. Souhlasím s argumenty, proč večer kaši ne, ačkoliv mi to také pediatra doporučovala (doporučovala blábolů více 🤦). Doufám, že mi tu teď někdo napíše, že mikrovlny jsou jedovaté :D

zuzita15
3. srp 2020

@jiss s mikrovlnkami je to jako s ockovanim, jsou dva tabory - jedni zastanci, jedni odpurci, kazdy najde padne argumenty. Ja tam jidlo ohrivam, ale po dobu nezbytne nutnou, tj. ne do vrouciho stavu, takze by to vlastne mel byt nejsetrnejsi zpusob ohrevu, co se zachovani vitaminu apod. tyce. Samozrejme tam neohrivam veci, ktere by se tam ohrivat nemely jako napr. MM, brokolici atp. Spis bych se bala tech vlocek, treba jahlove od Country life jsou ok, ale jine mohou byt extrudat a to je jak instantni kase...

puhelin
3. srp 2020

Ja mam na ohrivani rendlik a v tom nadobku na rozpousteni cokolady. Na pare to mam ohrate do 3 minut.

zelenaesmolda
3. srp 2020

@zuzita15
proc by se brokolice nemela ohrivat v mikrovlnce?

zuzita15
3. srp 2020

@zelenaesmolda protoze se z ni stane zelena hmota bez vitaminu. Neni to zivotu nebezepecne, ale ztraci tim skoro vsechno, proc je zdrava

zelenaesmolda
3. srp 2020

@zuzita15
tak to asi obecne vsechna zelenina

zuzita15
3. srp 2020

@zelenaesmolda ani ne, ta brokolice je na tom nejhur 😉

agnes_123
autor
3. srp 2020

Děkuji všem za rady.

zelenaesmolda
4. srp 2020

@zuzita15
tak ja stejne skoro nic v mikrovlnce neohrivam takze jsem v klidu ale dobre vedet