Jak připravujete miminkům maso? A mrazíte uvařené?

iv123
2. led 2012

Jak připravujete miminkům maso? Budu poprvé zavádět do příkrmů a ráda bych se poradila. Jak dlouho vaříte? A můžu uvařené maso zmrazit (případně na jak dlouho)?
Budu ráda za každou odpověď.

sabuse1
2. led 2012

já ho normálně uvařím ve vodě do změknutí, pak ho i s tou vodou rozmixuju do hladka a nandám do tvořítek na led, ty si přesypu do pytlíků a odebírám podle potřeby - mám takhle připravené kuřecí, krůtí, jehněčí a králíka a střídám to, když dojde navařím nové - většinou to nemívám dýl než měsíc, stačí to sníst

anieanne
2. led 2012

Já si vždy připravila cca 30g kousky, a ty zamrazila. Potom jsem podle počtu porcí, které jsem chtěla uvařit, vyndala příslušný počet kousků masa, a teprve vařila.

ivular
2. led 2012

Ahojky, já tu otázku trochu rozšířím (snad se na mě nebude zakladatelka zlobit): kde maso kupujete? Dáváte miminkům maso normálně ze supermarketu nebo kupujete biomaso? A kde se dá vlastně sehnat?

tkanicka
2. led 2012

uvařím ve vodě až změkne, první várku jsem i s vývarem rozmixovala a nandala do tvořítek na led, zmrazila a pak dala do pytlíků. Teď už ho jenom rozkrájím na hodně jemno a v tvořítkách vývarem zaleju. 1 kostička má u mě cca 10g, takže pak vezmu potřebné množství. Dávku mám tak na měsíc až dva. Králíka máme domácího, býčka z řeznictví a kuře a krůtu ze supermarketu ale z českých chovů.

beruska24.9.
3. led 2012

z počátku jsem vždy uvařila ve vodě, rozmixovala, do mikroteňáků udělala pidibalíčky a dala do mrazáku. večer jsem vyndala jeden balíček do ledničky, druhý den uvařila zeleninu (nikdy jsem nemixovala, jen mačkala), přidala maso a mohlo se krmit 😉 později, když jsem přestala maso mixovat, jsem nakrájela pidikousky, ze syrového udělala balíčky do mikroteňáků a vařila až v případě potřeby (nejdříve potřebnou dobu maso, do toho zeleninu, příp. těstoviny apod.).

verbalinka
3. led 2012

Já jsem do roka kupovala bio maso a buď jsem dala např. celé kuře do vody se zeleninou a udělala normální vývar, pak nakrájela a zmrazila i s trochou toho vývaru, nebo syrové maso nakrájela na kousky (poctivě zvážila g), zmrazila, a potom jen vyndala a dala vařit k zelenině, rozmixovala 🙂 Bio kuře stačilo na celý měsíc (stejně i ostatní druhy masa), takže cenově se to bio vyplatí a mám jistotu, že jedl zdravé a hormonama nevykrmené rychlo maso 😅 Ale po roce už jsem postupně přešla na normální, protože začal jíst s náma a to bych se nedoplatila 😀

arianka
3. led 2012

Snažím se kupovat bio maso, namrazím po menších kouscích a pak teprve rozmražené vařím, do měkka 🙂 Kuřecí chvíli, telecí a hovězí chce samozřejmě o něco delší dobu.

pattie
9. led 2012

Vařím všechno v papiňáku, jak zeleninu, tak maso, pak to všechno rozmixuju, navážím, nakrabičkuju a strčím do mrazáku

mcfc
10. led 2012

iv123-dobry tema 🙂 ,my taky zaciname,teda ted se zeleninkou ale od pristiho tydne i s masickem.Chtela jsem se zeptat kupujete nekdo mrazenou zeleninu(brokolici a tak)?Dekuji za odpoved 🙂 .

darija06
25. dub 2019

Já to střídám. Když se mi v obchoďáku nelíbí čerstvá zelenina, tak koupím tu mraženou. Navíc jsem si od tommee tippee koupila ten parní vařit a je to naprostá pecka. Ty co ho mají tak ví o čem je řeč 🙂. Pro mě je to opravdu velký pomocník, kdy nezašpiním půl kuchyně, ale jenom jeden stroj.