Jak uchovat načaté přesnídávky?

alicci
24. dub 2011

Ahoj , začínáme přikrmovat. Chtěla bych zkusit první lžičku od Hami -ale vím, že malý sní 1-4 lžičky max. Jak uchovavat tyto načaté přesnídávky?Nesmí se znovu ohřívat a vím , že to celé nespapá. Jak se to dělá poradíte? 🤐

marhulinka
24. dub 2011

Když jsem dávala první skleničky,tak jsem si vždy odebrala do mističky a ohřála - přidat můžeš vždycky. Jinak skleničky načaté můžeš uchovávat v lednici dva až tři dny.

andelka
24. dub 2011

Taky tak - odebrat čistou lžičkou do mističky, zbytek zavřít a hned schovat, může se uchovávat 48h po otevření, takže ještě 2x mu to můžeš dát. Ale jestli můžu radit, První lžička Hami není nic moc, nejlepší jsou úplně čisté zeleninové skleničky bez zbytečných přísad typu rýžová moučka, škroby, jablečná šťáva pod. a to první lžičky Hami obsahují. My jsme začínali s karotkou Alnatura (nebo Babylove) to je čistá bio karotka jen s vodou (+ jsem přidala trošku olivového oleje kvůli rozpustným vitamínům). Čistá je třeba i první dýně Hipp. Hlavně u prvních příkrmů by se měly číst etikety, ať člověk zbytečně do dítěte nepere nic víc než čistou zeleninku a vodu, je to zbytečné podle mně - mám ráda co nejjednodušší složení 🙂

weri1
24. dub 2011

tak jak píšou holky a je to na skleničkách i napsané, jak dlouho se můžou skladovat otevřené 😉