Jak vyrobím domácí kaše pro mimčo od 6. měsíce?

tadlen
20. čer 2012

Ahoj, nechce se mi pořád krmit mimčo instatníma kašema, které jsou na trhu, chtěla bych vyrobit domácí kaše, rýžové - obilno rýžové,vícezrnné aj. Nemáte někdo zkušenost s výrobou domácích kaší? Budu moc ráda za recepty a návody jak na to ? Lze je například vyrobit v parním hrnci ? Které obiloviny mimčo od 6 měsíce může ? Moc díky za rady, návody a zkušenosti o které se podělíte. 🙂

timbouctou
20. čer 2012

podle mě jde cokoli prostě rozvařit a rozmixovat, dělala jsem tak rýžovou kaši. A dají se koupit rýžové vločky a třeba kukuřičná polenta, když se uvaří řídká, tak je taky dobrá na kaši. Taky žitné vločky. To je všechno s ovocem celkem jedlé. A asi bych dávala ještě pozor na lepek, sice někde píšou, že by se už od půl roka měl zavádět, ale já si myslím, že tyhle zátěže by se měly dělat pomalu, ne všechny najednou. Jako najednou normální strava jen neochucená od půl roka a najednou všechno od roka. Chudinkové, hezky postupně 😉 Náš starší tedy miloval instantní rýžové kaše, a to jinak kupovanou stravu naprosto odmítal. A mladší naopak kaše nejedl vůbec, jedině s bramborama nebo kukuřičnou, hlavně tam musel mít brokolici. Tu miluje dodnes, neustále chce "papat kykí" 😀 😀

tadlen
autor
20. čer 2012

ted se zeptám hloupě takže můžu klidně uvařit rýži a rozmixovat s kojeneckým mlékem a plnohodnotně nahradím instantní kaši ? Mě krásně papá všechno i instantní kaše, ale nějak se mi nechce do něj cpát instntní kaše, potažmo raději jsem když vím co mu dávám k jídlu... Všechno včetně přesnídávek dělám sama, tak bych ráda i ty kaše 🙂
😀

monivo
20. čer 2012

@tadlen

Ovesná banánová kaše

Suroviny pro jednu porci:
hrst ovesných vloček nejlépe v kvalitě BIO
kojenecké mléko (150 až 200 ml)
Glukopur
půlka banánu

Příprava:
Ovesné vločky dáme předem máčet do kojenecké vody. Když nabobtnají, povaříme je do změknutí. Uvařené vločky smícháme s kojeneckým mlékem do vhodné hustoty, dáme do mixéru, přidáme nakrájený banán, trochu Glukopuru a rozmixujeme. Kaše nemusí být zcela „hladká“. Neohříváme ji.
NÁŠ TIP: Pokud nemáte k dispozici banán, výborná je i s meruňkovou ovocnou kojeneckou přesnídávkou.

Domácí pohanková kaše

Suroviny pro jednu porci:
3 lžíce pohanky nejlépe BIO
kojenecká voda
100 ml běžně používaného kojeneckého mléka
Glukopur
asi čtvrtka banánu

Příprava:
Pohanku uvaříme v kojenecké vodě doměkka. Pokud ještě není vyvařená všechna voda, můžeme pohanku nechat chvíli dojít v kastrůlku podle klasického receptu pod peřinou. Pohanku pak rozmixujeme s kouskem banánu a s používaným kojeneckým mlékem na vyhovující hustotu. Přisladíme Glukopurem.
NÁŠ TIP: Kaše je výborná také s broskví nebo s oloupanou zralou hruškou.

tadlen
autor
20. čer 2012

jé díky, přesně tohle potřebuju !!!
🙂

zabinka88
20. čer 2012

Akorát ten glukopur mi tam teda vůbec nepasuje.Já si myslím, že je lepší "osladit" ovocem a né to ještě přislazovat glukopurem 😝

monivo
20. čer 2012

@zabinka88 Takhle jsem to před časem zkopírovala na nějakých stránkách a mám to tak od té doby uložené. Taky jsem Glukopur nikdy nepoužívala. Ale zase na druhou stranu, instantní kaše jsou sladké, tak by to nesladké nemuselo dítě chtít, pokud je na sladké instantní zvyklé.

tadlen
autor
20. čer 2012

príma díky tza odkaz, hned zítra zkusím tu rýžovou, sladit budu jen ovocem glukopur se mi nechce dávat .. tak uvidím jestli to bude baštit..

zabinka88
20. čer 2012

@monivo Jasnééé 😉 Ale nejlepší je prostě od začátku kaše,čaje...nesladit, jídla nekořenit,nesolit.... Já to nedělám ani teď.Nesladím mu vůbec.Akorát babička má pořád dojem, že mu něco chybí tak mu dává čoko ☹ Ale mírně slané už jí s náma

tadlen
autor
20. čer 2012

ovesné vločky mohu už také dávat ?

katyxq
20. čer 2012

@tadlen Já na zavedení lepku jen vezmu jednu až dvě lžičky vloček (ovesných, ječných, žitných nebo pšeničných), válečkem je nadrtím, zaliju vodu a nechám tak hodinu stát (vločky hezky změknou a pak jsou brzo uvařené), pak uvedu do varu a vařím, až je to tak akorát husté, jsou v tom trochu kousky, ale malé to nevadí, spíš se jí navaluje z hladké kaše/pyré. Do hotové kaše jde pak přidat UM, ovoce, zelenina nebo ji udělat hustší a vmíchat odstříkané MM. Ale mně nejde odsát prakticky nic a UM nedávám, tak vařím tu malou trošinku kašičky jen z vody, teď už dáváme i zeleninu, tak to vmíchávám zhruba obden k zelenině.

luthien.k
20. čer 2012

@tadlen jsou i neslazené instantní kaše bez mléka, které se dají pro obměnu použít, ale určitě je dobré dávat i kaše z vloček, dají se sehnat vločky prakticky ze všech obilovin i pseudoobilovin (jáhly, pohanka, rýže atd.)

sookie
20. čer 2012

taky se mi nechtelo davat kupovane kase, tak jsem varila - hlavne z ovesnych vlocek, obcas sem tam pridala jecmenne, psenicne, nebo ryzi, jahly... to uz tady vse zaznelo🙂 davala jsem do nich i trochu suseneho ovoce (bio z DM), hlavne merunky kvuli zelezu a taky svestky🙂 dobrota, urcite to zkus! susene ovoce muzes davat od 6 mesicu🙂

katyxq
20. čer 2012

Jak píše @luthien.k o instantních kaších bez mléka, cukru, aromat - tak jsou to třeba tyhle http://www.countrylife.cz/kase 😉.

tadlen
autor
21. čer 2012

moc vám všm děkuji !!! Tak dnes máme rýžovo-kašovou premiéru 🙂

pivonka2
20. kvě 2013

ahoj, mám malý dotaz - dá se zavařit ovesná kaše? Včera jsem na močila vločky do vody, ale je toho strašně moc (zase jsem to neodhadla). Tak že bych to uvařila, rozmixovala a zavařila? Dá se to pak jíst? Já to nejsem schopna pozřít, takže rozdíl v chuti nepoznám...

prdecek
6. čer 2013

@katyxq můžu se zeptat od kdy se tyhle kaše můžou dávat dětem? malýmu je 6,5měsíce.

katyxq
6. čer 2013

@prdecek klidně od začátku příkrmů, ale já osobně bych s kaší a obecně obilninami (kromě pididávek pro navozování tolerance k lepku) počkala na 8.-9. měsíc nebo i později

prdecek
6. čer 2013

@katyxq díky, ¨začala jsem totiž malýmu dávat kaše na noc, protože dost špatně spal a budil se 6x za noc na jídlo či pití, teď po kaši vstane 2x (1x prso a 1x čaj), ale zaprvé se mi nechce mu kupovat ty krabicový pač sou drahý a asi to není ani nic extra super. Co bych mu mohla za kaši teda dávat teď? zatím máme vyzkoušenou tu první kaši od Nestlé

engele
7. led 2015

Zeptam se, jako tatar, tim redenim kojeneckym mlekem se mysli UM ?
Nedaji se ty kase delat jen z vody?
Rozvarit a pomixovat?

verkuska
10. bře 2015

@engele já dnes udělala s Nutrilonem... určitě můžeš dát jen s vodou, jen už to podle mě nebude tak chutné...

delfilucka
23. črc 2015

@katyxq Ten odkaz na instant. kaše bez cukru apod. je bezva, akorát taková blbá otázka - ty kaše (většina z nich) se mají připravit do mléka (nebo soj.mléka apod.) ale moc se mi nechce kvůli tomu kupovat UM, nějaký nápad? udělat to do vody bude asi pěknej hnus ne? S MM nevím no, asi tolik neodsaju, navíc malá mi odsátý MM vůbec nebere a rozhodně se mi to nechce podstupovat každý večer. Dát do toho ovocnou přesnídávku, nebo do toho mixnout čerstvý ovoce?

katyxq
23. črc 2015

@delfilucka normálně do vody nebo třeba i rostlinného "mléka" (ne sójového, existuje víc druhů kupovaných, co jdou použít i pro mimčo, nebo jde udělat domácí) - ochutíš to třeba ovocem, ořechovou pastou ("máslem").

pralink_a
18. pro 2016

Tez jsem resila tento problem..nasemu prckovi staci uvarena ryze basmati, rozmixovana ve vode ve ktere se ryze uvarila (nutne radne proplachnout pred varenim) a pridavam ruzne ovoce (par minut pred uvarenim). Je to ciste prirodni a vynikajici 😂

markves83
18. pro 2016

A tu jáhlovou kaši-mohu ji udělat i s kojeneckým mlékem? Našla jsem recept jen s vodou, zvláštní je, že se může až od 7. měsíce, když je v přesnídávkách od 6.měsíce, my začali asi ve 4,5 měsících přikrmovat.

ponickova
4. dub 2017

Holky, koupila jsem pro dceru (za týden 6 měsíců) rýžové vločky - jen se zalijou vodou či mlékem a podávají. Může to být? Bohužel MM tolik neodsaju, takže plánuju s vodou. Do UM se mi nechce jít. Děkuju za odpovědi!

zuzkahele
6. zář 2017

Me lekarka rekla, ze kase mam davat mlecne (tedy s UM). Rozdil je ve vyzivove hodnote - voda vs. UM. To by podle me melo byt ukazatelem, co zvolit. Poradte se s lekarkou a podle veku ditete zvolte variantu voda nebo UM