Jak vytvořit harmonogram pro zavádění příkrmů?

2. kvě 2021

Dobrý večer holky, malá (6m) je plně kojená a začínáme s příkrmy, MUDr mi řekla, ke konci 5. měsíce, že už můžeme postupně zkoušet. No zkoušela jsem ji už něco dávat a zatím co ji nejvíce chutná je dýně a hruška. Banán a mrkev kdykoliv dostane, řve a fluše, brambory též.. pak jsme zkusily borůvku (presnidavky samozřejmě) a ta též chutnala. Jinak furt vše vyhazuji... můžete mi poradit jak si udělat takový harmonogram na papání? Když přijde po procházce z venku (3 hod venku) tak je schopná tu dyni plivat a chce prso..pak má zase dny kdy to ji.. tak nevím.. vstavame 7,8 hod chodíme ven většinou 11,12 hod na 3 hodinky. Někdy i víckrát když je krasne.
Děkuji všem za rady 🙂🌸

klokanka31
2. kvě 2021

Ty začátky s příkrmy bývají všelijaké...teď to je spíš o ochutnávání, aby si zkoušela nové chutě. Určitě jí to nenuť, když nechce, a za pár dní zkus zas...

rejalin
2. kvě 2021

Jen tip - já jsem na začátku zamrazovala do formy na led a dávala jsem třeba 1kostku, po čase 2, pak 4 ( podle toho, kolik snědl a s jakou chutí) a někdy kolem 8m začal jíst půlku skleničky. Jinak bych také pořád vyhazovala 🤷🙂
A dávala bych třeba půl hodiny po kojení. Když bude vyhládlá z procházky, tak je jasné, že bude chtít prso 😉

squezy
2. kvě 2021

Michas zeleninu a ovoce.. První měsíc zkoušej zeleninu, další měsíc zeleninu s masem a pak až ovoce. Prikrmy davej jako obed, nabídni, co sni a pak dokoj. Udelej si porce cca na 2 dny, kdyz ti zbyde, dej to do mrazaku na příště. Ja jela podle tohodle: https://prvni-prikrmy-krok-za-krokem.estranky.cz/

jjasmina
2. kvě 2021

Zdá se mi to hatla patla, mismas, zkousej vždy jednodruhou zeleninu dyne, cuketa, brambory, atd vždy po třech dnech, pak přidávat maso + lepek, nakonec jsem přidala ovoce.Udělat si v tom systém 🙂

berenika39
2. kvě 2021

Ovoce až nakonec. Není důležité. Nejprve zeleninu, brambor, rýži se zeleninou, maso, a pak ovoce - velmi rádi si zvyknou na sladkou chut ovoce a ostatní nechtějí. Nespěchej. Polévky, mixované - zeleninu, rýži, maso - až si zvykne, tak ostatní.

mysh_me
3. kvě 2021

Jak uz se tu psalo, chce to postupne zkouset kazdy druh zeleniny zvlast a vzdy aspon 3 dny po sobe - jsou to nove chute, je potreba na to pomalu zvykat... taky to chce promyslet nacasovani, davat zhruba v case obeda, kdyz ma zajem o jidlo, ale nesmi byt uz hodne hladova, pak je jasne ze chce prso bez zdrzovani se lzickou... urcite nic nenutit, dat jen kolik ji zajima, i kdyby jen par lzicek. A zmrazit si to v tech tvoritkach na led, pak ti nevadi ze sni jen jednu kosticku, nebo dve, rozmrazis jen tolik kolik je potreba.

moonulka
3. kvě 2021

Zpětně vím, že čím víc to člověk hrotí, tím je z toho víc ve stresu 🙈 A ono je to fakt hodně jednoduché. Já jsem s malou jela BLW. Nabídla jsem to, co jsem jedla já, ve vhodné podobě pro ni. Neřešila jsem, co kdy se má nebo nemá dávat, hrušku měla hned asi třetí den. I sladká chuť je chuť, a přece jablko a hruška chutnají a vypadají trochu jinak. Takže jsem se snažila, aby ochutnávala pestrou škálu chutí a konzistencí. Opatrnější jsem byla jen při zavádění alergenů. Bude jí rok a má zavedené vše, včetně třeba celého vejce, ořechů. Od 8 m jíme to samé jídlo, já si to jen třebas osolím 🙂