Jak začít s příkrmem?

handula83
31. kvě 2014

Ahoj maminky,chci začít s příkrmy malé bude 5 měsíců,jsme na Nutrilonu.Potřebuji pár rad jak začít .Chtěla bych začít kupovanou zeleninou ve sklenici nejspíš se dává k obědu a potom dopít Nutrilonem.Akorát nevím jestli se dává na večer taky nebo kaše od Nutrilonu a nebo jen mléko.Můžete mi prosím napsat jak to probíhalo ze začátku u vás? Omlouvám se za blbou otázku,ale budu ráda když někdo poradí. 🙂 Malá pije pětkrát až šestkrát denně.

bambulal1
31. kvě 2014

Ahoj ja sem zacala podavat synovi kolem 4,5mes. Zeleninku na obidek.Nekupovala sem ale delala doma.Po prve sem skusila mrkvicku po par dnech,brokolicku,bramory atd.sem pokracovala dal.Domaci jr predca jenom lepsi a neni to zlozita priprava.Uvaris ve vode a poriadne rozmackas a nebo prepasirujes.Ak uz budes ok se zeleninkou tak zarad do jidelnicka i ovocni presnidavky 🙂 ty podavej dopoledne aspon ja to tak delam

blanche1206
31. kvě 2014

Ahoj,ja teda kojila,a to i vecer,kasi jsem zkousela,abych nemusela kojit v noci a malej se zasytil,ale nechtel ji,proste byl zvyklej na mlecnej bar...😀 pokud spi prcek celou noc myslim,ze by mleko mohlo stacit...

katyxq
31. kvě 2014

ve Wiki MK je docela rozsáhlý článek https://www.modrykonik.cz/zavadeni-detskych-pri... 😉

curdibilka
31. kvě 2014

Já bych s příkrmy ještě počkala a začala od 6. měsíce, na příkrmy je vždy čas až je tělíčko dost připravené a určitě nekupuj ty s prominutím "sračky" z obchodu. Mimčo ti toho vesměs napoprvé moc nesní. Převážně se začíná mrkví uvařenou ve vodě, nejlépe rozmixovat úplně do hladka a zkusit dát pár lžiček a tu dávat určitě tak týden, samotnou, poté přejít třeba na brokolici, tu zase dávat pár dnů, pak dát třeba k mrkvičce brambor a opět dávat pár dnů atp. zvykat postupně. Pokud bude mimčo jíst a bude příkrmy brát v pohodě, můžeš do něj přidávat kapičku olivového oleje - zelenina má vitaminy rozpustné v tucích. Podle toho, kolik toho mimčo sní, bych pak dala Nutrilon - když uvidíš, že snědlo 3 lžičky, dala bych mu stejnou dávku jako vždy, když sní půlku zeleniny, dej půlku Nutrilonu, na to už přijdeš sama, kolik Nutrilonu pak dávat. 🙂 Ovoce se dává až po zelenině, můžeš třeba po měsíci, ale opravdu není kam spěchat s příkrmy, nezatěžuj mimču zbytečně trávicí soustavu něčím, na co ještě není připravená.

caboonek
31. kvě 2014

Ahoj, my teď pomalinku začínáme. Dobré rady jsou i na kojení.net. Já mám nakoupené i skleničky a doma mám i parní hrnec, tak to nějak nakombinuji v rámci časových možností. Tak ať malé co nejvíc šmakuje 🙂

jabluncanka
31. kvě 2014

Taky máme Nutrilon a postup s dětskou lékařkou jsme sestavili následující:
-první zeleninové příkrmy,od 6ti měsíců postupně přidávat maso=nejprve bílé posléze i hovězí a vepřové
-ovocné svačinky
-kaše na večeři...moje děti to nikdy moc nechtěly

Sama začínám cuketou,protože Nutrilon je hořký = ve chvíli,kdy bych dala mrkev,která je sladká,už by mi žádnou zeleninu nejedl...pokud by Tě ještě něco zajímalo,tak napiš...

klaire22
31. kvě 2014

Doporučuje se začínat už od čtvrtého měsíce, my začaly, když bylo malé 4,5 měsíce 🙂 Začaly jsem klasicky - mrkvička, brokolice, brambor - samozřejmě vše postupně. Nejdřív jsme nahrazovaly oběd - vždy snědla pár lžiček a zbytek dopila mlékem (byla kojená). A takhle postupně přidávat. Pak třeba nahradit dopolední svačinku ovocem (banán, hruška) a opět dokrmit mlékem 🙂

killi
1. čer 2014

my začali před ukonč. 4 měsícem. Malé mé mléko už nestačilo. Začíná se zeleninkou postupně po 3 dnech mrkev, brambor, špenát, atd. ze začátku snědla pár lžiček a pak si dala ještě moje mlíčko. A večer kaši. Až papala hezky obědy i večer kaše tak jsme začali s dopol. přesnídávky. Taky postupně jako u zeleniny. Teď kupuju skleničky kvůli dusičnanům, těch je v jarní zelenině nejvíc, v létě už budu vařit své 😉

mifad
1. čer 2014

Ahojky, my jsme začali s přikrmováním až v 6m, malej měl po jídle ekzém a pak jsem postupovala podle plánu výživy zde http://www.hipp.cz/index.php?id=14414 a to se mi osvědčilo, tak na to mrkni a uvidíš,

pavlusa01
9. čer 2014

Já to udělala takhle 🙂 První mrkvičku jsem uvařila doma,ale ta jí moc nechutnala ☹ tak jsem si šla koupit první lžičku mrkvičku a malá baštila,ale první dny pár lžiček a dokrmila jsem jí mlíčkem.Tento příkrm byl na oběd.Zbytek jsem dávala jen sunar....Postupně jsem vždy po dvouch dnech přidala do jídla další zeleninku,tak jsem pak uvařila mrkvičku s brambůrkem a to jí chutnalo více 🙂 a pokračovala dále.Četla jsem,že když se dávají dětem jen kupované skleničky,tak si zvyknou a pak vám nebudou papat domácí stravu ☹ Tak jestli skleničky,tak to střídat,at malá ochutná oboje 🙂 Já jsem zastánce vaření doma.... 🙂 Ale každý si to udělá podle svého 🙂 Pak můžete místo večerního mléka dát tu kašičku,ty zasytí hodně.Já tedy s kašičkami začala až tak kolem desátého měsíce,dávám sunarku a ta má kašičky i od 4 měsíců 😉

ivazitna
25. čer 2014

Myslíte si, že můžu 4 leté dítě zabavit legem? Chci to zkusit, ale nevím, kdy s tím začít http://www.kostickylega.cz/