Jaká je mléčná a nemléčná kaše?

strapocka
11. pro 2012

Prosím, můžete mi objasnit, jaká je mléčná a nemléčná kaše, nejsem si jistá a taky jaké mléko je možné použít do kaše, která se nezalévá vodou ale mlékem (předpokládám, že tohle je ten rozdíl), když kravské je vyloučeno. Dcera má téměř 6.měsíců. Omylem jsem nakoupila kaše, které se připravují s mlékem 🙂

llluckaaa
11. pro 2012

@strapocka Já jsem kupovala jen nemléčné kaše (naše oblíbená byla rýžová krupička od Nestlé) a buď jsem je chystala jen s vodou a nebo jsem tam přidala trochu UM. Jestli kojíš, můžeš tam přimíchat odstříkané mléko, a pokud jste na UM, tak ho můžeš ke kaši přidat.
Z mléčných kaší jsem si já nemohla pořád vybrat, vadilo mi, že jsou hrozně sladké a nenašla jsem takovou, do které se nepřidává cukr ☹

strapocka
autor
11. pro 2012

@llluckaaa tos mi to moc neulehčila🙂kojím, na večer jsem začla dávat kaši a v poledne zeleninu. ještě jednou jsem se teď koukla a vidím, že momentálně ji krmím mléčnou kaší, která se zalévá vodou. Tudiž můj prvotní úsudek byl špatný🙂 Jsem z těch všech kaší vedle 😀

llluckaaa
11. pro 2012

@strapocka Klidně můžeš dávat na večer i nemléčnou kaši zalitou vodou, jen by mohl nastat problém, že po té sladké nebude prckovi moc chutnat 😒 Já právě dávala na sedmou kaši a pak na osmou před spaním bylo ještě UM. V té době už jsem vůbec nekojila ☹

zalaretti
28. pro 2012

Taky dávám nemléčnou, ale dělám to tak, že udělám klasicky mlíčko a do něj dám dvě odměrky kašičky, takže hustější mlíčko, po samotné kaši plakal, tak, než si zvykne bříško, dělám to tak a je spokojený, pak si dá jěště čajík ajde spinkat 🙂 .

mafeska
29. pro 2012

Já kupuju mléčné, jede u nás Sunarka na dobrou noc kukuřično-rýžová, míchám s vodou. Když jsem uvažovala jakou budu kupovat vzala jsem to tak že když koupim nemléčnou a netrefim se malé do chuti budu vyhazovat jak nutrilon tak kaši

ined77
29. pro 2012

já jsem kupovala nemléčné kaše a míchala s UM které děti pily 😉 .mléčné kaše už jsou s přidaným mlékem, do nemléčných můžeš (ale nemusíš) přidat mléko 😉

zalaretti
30. pro 2012

Také míchám s mlíčkem.

dana3262
30. pro 2012

@strapocka ja dělala kasi vždycky jen z vody a ovoce kdyz jsem kojila. Mimochodem uz bych nezačínala prikrmy kasi.

eicul82
30. pro 2012

@dana3262 proč? Já teda taky nezačala kaší, ale zeleninou, ale dr říkala, že se může začít i kaší.... Tak mě zajímají tvé důvody 🙂

dana3262
30. pro 2012

@eicul82 prijde mi, že to to díte hrozne zaplacne. Ze ho z toho muze bolet bricho, hlavne kdyz se da na noc.

andelka
30. pro 2012

Kupuju nemléčné a dělám jen s vodou, pak po hodině kojím na spaní.
Obecně
mléčné kaše obsahují mléko té dané značky a dělají se s vodou
nemléčné kaše se dělají buď s vodou, MM nebo s UM které dítě pije, nebo s jinou tekutinou, např. rýžovým mlékem, později kravským..

betysek
30. pro 2012

Kupuju taky nemléčné kaše a připravuju s vodou a přidám trochu ovoce (rozvařené jablko, nebo přesnídávku). U první dcery jsem taky kupovala nemléčné a chvíli jsem ji připravovala s UM, i když jsem kojila. Ale i kamarádka mi potvrdila, žeje to zbytečné, když jsem dceru ještě kojila. Teď je dceři 6,5 měsíce. V 6.měsíci málo přibrala, tak že mi doktorka doporučila přidat zároveň s zeleninovým příkrmem na oběd i kaši na večeři. Dávám rýžovou Hipp nemléčnou do vody a přidám rozvařené jablko - tak že je sladší, samotná ji moc nechutnala.