Jaká kaše je dobrá pro 5ti měsíční mimi na noc?

barushka
12. kvě 2009

Ahojte, chtěla bych se poradit, malý mi v noci nechce spát a kojíme co hodinu co dvě, což je opravdu velmi náročné, tak chci zkusit na noc kašičku. Máte některá zkušenost, která je dobrá? Určitě ale potřebuju nějakou, do které se nemusí přidávat MM, protože to by se mi určitě nepodařilo odstříkat.

marselina
12. kvě 2009

ahojky,tak my dáváme kašičku od ukončeného 4měsíce,taky jenom na noc jnak jenom kojíme.já kupuju od hami,dává se do vody,tak že pohoda.je bud banánová,merunková nebo moje první kašička asi bez příchutě,tu jsme ale nikdy neměli,pak jou kašičky od ukonč.6měsíe.

leonik
12. kvě 2009

ahoj, já dávala dceři mléčné kašičky, jen se smíchají s vodou. Hami kašičky nám taky chutnaly nejvíc 🙂 Ale u nás to účinek na delší spaní nemělo, stejně jsem v noci musela kojit 🙂

shaula
12. kvě 2009

barushka, pokud si myslíš, že ti po kaši bude lépe spát, tak nejspíš nebude🙂 I když jsou světlé výjimky, ale naprostá většina maminek říká, že zavedením kaše se spánek nezlepší.
Pokud tedy nechceš kaši zadělávat MM nebo UM, kup mléčnou, ty obsahují mléko. Jinak Hami jsou dobré a jsou z kojeneckého mléka - to zdaleka nejsou všechny, na většině se dočteš jen "sušené odtučněné mléko" - tudíž asi kravské. Když jsem se na to ale ptala doktorky, říkala, ať to neřeším🙂 Jinak si kaši vyber podle toho, od kdy chceš dávat lepek - já osobně bych na tvém místě ještě nedávala, ale jsou na to různé názory. Takže pokud lepek ne - pak si vyber rýžovou (pokud nemáte problémy s hustou stolicí, rýže ještě zahušťuje), pohankovou, jáhlovou. Pokud už lepek chceš dávat, tak můžeš vzít i obilninovou.
Já už mám odkoušeno více značek (ale taky jsou kluci už o dost starší) - nejlepší je asi Hami, ale s žádnou jsme neměli problémy - Nestlé, Humana, Babydream, Babylove. Ale určitě pozor na to, od kdy jsou kaše vhodné (na každé je to napsáno).

agla
12. kvě 2009

BArushka, tak my po kaši spíme až do rána - tedy spíme - občas se ozve, že chce dudlík, ale dostane ho a hned zase spí. A opravdu to přišlo se zavedením kaše na noc - ale já už nekojím a to je také něco jiného. Většina kojených dětí prostě to prso vyžaduje 😉

paola.o1
12. kvě 2009

my mame to same ako agla. a zacala som kasou nemliecnou od sunarky, ta sa zmiesava s UM ake bezne pouzivas. zacala som s kasou bez prichute a teraz uz mu do kase zamiesam aj jablcko, alebo hrusku...

pistok
12. kvě 2009

hlavne ak možem poradit, tak mu skús dat kašičku cez den, či nebude z grckat
my sme dali večer a v noci hotová pohroma ako grcal, až sme na pohotovost volali, napínalo ho ešte dlho po tom ako už ani nemal čo zo seba dostat a aj ho riadne prehnalo
to bol hipp, ale skúsili sme aj nestle a bolo to to isté
ale reakcia bola až asi po 2-5 hodinách
potom sme mu už kaše nedávali
snad tvojmu nič nebude, ale skus prvú davku radšej doobeda a len 1/2 dávky, alebo aj menej
odvttedy vždy, ked dávam nejakú novú potravinu, tak sa snažím mu ju podat doobeda

surynka44
12. kvě 2009

barushka: Ahojky, my dáváme asi týden kašičku. Koupila jsem od Nutrilonu,mléčnou, rýžovou je od ukončeného 4. měsíce. Viditelně malé chutná, ale v noci kojím pořád stejně často. Možná až ji začnu dávat nějakou ochucenou bude to lepší, ale moc tomu nevěřím. Myslela jsem si,že ji to zasytí ale kojíme pořád často. Máš pravdu je to náročné. 😖

marselina
12. kvě 2009

my jsem v neděli neměli kašičku (došla nám),tak jsme jen kojili a noc byla děsná,nejprve spal 4hodinky ale pak se co dvě hodky budil,na nás kašička co se spinkání týče zabírá a spí téměř celou noc

garfie
13. kvě 2009

Kaše na spaní nezabrala ani u nás-někdy ji dávám, někdy ne...má nutrilon rýžovou (na noc dokrmujeme nutrilonem). Jinak po Hami se malá osypala.

pistok
13. kvě 2009

ako som písala, s kašami skúsenosti nemám,lebo ich grcal, ale kojila som v noci niekedy aj po hodine či dvoch a upravilo sa to až ked som odstavila uplne. ani podanie sunaru večer nezabralo, v noci sa zobudil a aj ked len 2-3 krat cucol, ale prso vyžadoval, kým som neodstavila uplne asi v 8mesiacoch, lebo som už tie noci nezvladala a začal hryzt - zabavat sa s bradavkou

pistok
13. kvě 2009

ale skusit možte, možno zaberie 😉

barushka
autor
16. kvě 2009

Tak jsme včera vyzkoušeli mléčno-obilnou kaši na dobrou noc, dali jsme jenom trochu, měla jsem strach, co to udělá, malý vypadal, že by spapal nejlépe celou mističku 🙂 trochu nám po tom zčervenala pusina, asi njěká reakce, ale hned to bylo pryč...noc byla bohužel stejná jako minulé - budili jsme se stejně často...dneska zkusím dát kašičky víc, uvidíme 🙂

smardik
16. kvě 2009

barushka u nás kaše nezabrala, spí s ní stejně hrozně jako bez a kupujem sunarku, měl Hami ale ta mu moc nejala a pak Nutrilon a taky ne, dáváme sunarku a ty mu jedou všechny co dostal-nejvíc čokoládová, ale ta je až od 6.měsíce

surynka44
16. kvě 2009

barushka už dva dny dávám malé kašičku od Hami banánovou, je od 4. měsíců, dám ji ji kolem půl 7 a spí mi tak do půlnoci a pak se mi budí co dvě hoďky na kojení 😒 , ale viditelně ji chutná, téhle spapá celou misku 😅 takže u nás nejspíš nezabere ani ochucená kaše aby se lépe spinkalo. Ale každé mimi je jiné, tak třeba u vás to zabere 😉

mikulka
17. kvě 2009

Holky, nevíte, z čeho se dělají mléčné kaše? Malý má citlivé zažívání a taky trpí na zácpu, tak se UM bojím...

mikulka
17. kvě 2009

pistok, a jakou jsi dávala, mléčnou či nemléčnou?

barushka
autor
18. kvě 2009

Mikulka: to složení je na krabičce, já dávám mléčnou a v pohodě...právě mléčné jsou prý na zácpu lepší než rýžové...

shaula
18. kvě 2009

barushka - i mléčná může být rýžová. Ale obecně máš pravdu, rýžové kaše a vývary se právě doporučují při průjmech, protože zahušťují stolici.

pistok
18. kvě 2009

mikulka já jsem skoušela ty co se do nich přidáva jenom voda a to vícero značek. jelikož jsem kojila, nechtelo se mi mlíčko vodstříkavat. i ted, když již nekojim a je na sunaru jsem skoušela nejaký nemléčny zadělat se sunarem a bez uspechu. kašičky mu tedy nedelam. večer stáhne 240-260 ml sunaru a spinká celou noc - vzbudí sa nekdy kolem 5 hod

barushka
autor
19. kvě 2009

AHojky, tak píšu své zkušenosti, kaši dávám pořád, ale protože se pořád budil stejně, tak jsem se včera rozhodla prso nedat...jedl v osm, ve 23 byl vzhůru a strašný řev, ale nevzala jsem ho z postýlky a hodinu mu nasazovala dudlík až usnul, pak se probral v 1,30, to jsem mu dala prso, protože jsem měla strach, aby po tom koncertě neměl žízeň a pak spal až do rána (v 6,30 jsem nakojila)...dneska jsem odhodlaná opět vydržet a nechat v postýlce....postupně jestli to půjde, zkusím odbourat i ten dudlíček na usínání, ale zatím chci postupně, nejdřív naučit nemít prso a tím pádem zůstat hetky v postýlce.

surynka44
19. kvě 2009

barushka tak to jsi šikovná a máš pevné nervy, asi už to taky zkusím, protože i když dáváme kaši stejně je kolem půl noci malá vzhůru a chce papat, tak vyzkouším a uvidím 😅

shaula
19. kvě 2009

Holky, to je ještě brzo, podobné "metody" by se měly zkoušet NEJDŘÍVE po ukončeném půlroce... Do té doby dítě POTŘEBUJE i to noční krmení. A někdy i déle. Zkuste jim dát ještě měsíc...

surynka44
19. kvě 2009

shaula: ok. dám na tebe 😉

barushka
autor
20. kvě 2009

Tak jsme dneska opět hezky spinkali...snad to nezakřiknu.
Shaula: v noci jsem nechala jedno kojení, takže kojím v 20, 1, 6...před tím jsem kojila co hodinu a nevyspal se nikdo, ani já, ani malý, ani manžel a i pes utíkal 🙂 myslím, že ted tenhle interval by měl malý zvládat...a samozřejmě kromě mlíčka má na noc kaši...akorát já pořád moc nespím, protože jsem si asi odvykla 😀

surynka44
20. kvě 2009

Tak to je super. 😀 Mě se malá vzbudila až kolem druhé, nakojila jsem a spinkala do půl sedmé, takže dobrý 😉 jenže většinou když řeknu dobrý tak se něco potento ☹ navíc jdeme za chvíli na očkování, hexa i prevenar, takže snad nebude žádná reakce.

lenkicka
25. kvě 2009

ahoj holky, 🙂
trošku závidím maminám, co můžou kojit...do 3.měsíce to bylo v pohodě, ale pak už jsem nestíhala pokrýt poptávku 🙂 a začala přikrmovat přes den Sunarem. Teď už má Šimi 6.měsíců a mlíko už skoro nemám...prostě konec...nějak to už nejde...ale dlouho jsem poctivě odstříkavala, protože přes den se kojení vzpouzel...pouze v noci, když byl rozespalý, tak se přisál...
Tak jsem v 5.měsíci začala přikrmovat kašičkou. Papáme Sunarku mléčnou rýžovo-banánovou...a teď jsme přidali i ovesnou s jabkama a ta mu jede podstatně více 😀
Mám ale jednu fintu, Mikulko. Taky máme problémy se zácpou...tak mu ji dělám spíš řidší..jako hustší mlíko...a hlavně (a to používám i u Sunaru) dávám mezitím po troškách čaj...vím, co o tom říkají doktoři, ale zabírá to...slabounký výluh z kytiček heřmánku, nebo zrníček fenyklu (to střídám po dni). Když poctivě pije hlavně dopoledne, tak odpoledne je plná plína 😀
Navíc jsem zjistila, že po kaši mívá žízeň. Když mu ji dám na noc, tak se mi po hodině zas vzbudí. Trochu si ještě cucne čaje a zas usne. Ale rozhodně mi nespí až do rána. Tak kolem druhé je vzhůru..dostane Sunar a spí tak do půl sedmé. 😀...a pak už přes den zas jen minimálně...po půl hodinkách...takže fakt makačka 😀 😀 😀

pa.juska
1. črc 2009

Ahoj, koukám, že řešíte jaký tip kaše používat. Klukům chutná Hipp a teď jsem narazila na akci 1+1 na www.promimino.cz.

gingerlady
2. črc 2009

Tak my jsme na mlicku od Nestle, ve kterem je 94%mleka a 6%kase a spinkame celou noc, jen jednou se budime na caj. Davam mu to na 2x, celych 250ml naraz je moc, takze mezi 17:30-18:00 150ml, po 1,5-2h zbytek. Dokud mu tohle mlicko staci, nechci davat kasi......

sarule
2. črc 2014

Ahoj maminky, potřebuju poradit, v neděli budeme mit 5 měsíců a uz několik dni se pokoušíme na noc davat kasičky. Uz jsme vyzkoušeli asi 4 a našly tu pravou 🙂Nestlé , ale ted nastava problém jak to male podavat. Ze sklenicky to nechce a když to zkouším lžičkou, tak to dneska snědla cca 100ml, ale uplne ji to rozebralo a nemohla usnout. Takhle uz mi usinala u lahvicky. Prosim jakou lahvicku jste pouzivaly? Moc děkuji.

kvakuska
2. črc 2014

@sarule od začátku na kaši používáme lahvičku Babylove z DM drogerie, je přímo s dudlíkem na kaši, obsah 280ml a spokojenost největší ... na lahvičce je několik bílých oveček a jedna černá, takže i tématicky se nám na večerní jídlo hodí, malá vidí ovečky a ví, že se bude jíst a půjde spát 🙂 ... a hustotu kaše si řídím sama, tak aby byla tak akorát, líně tekutá ... neřídím se přesně poměrem na návodu, protože ten je spíš na lžičku, ne na láhev ... vím že je dnes móda dávat kaši jen lžičkou, ale naše malá je už večer tak vyžízená, že lžičkou by se nenajedla, to by mi u jídla usnula.