Jaká má být frekvence stolice u dítěte na příkrmech?

samsa
11. pro 2007

Ahoj holky, omlouvám se za méně chutné téma. Moje Nelinka má 8 měsíců a trápí nás častější kakání. Do půl roku byla jen kojená, teď kojím většinou jen ráno a večer a tak 2x v noci. Začaly jsme v půl roce s příkrmy, po zavedení příkrmů nejdřív kakala tuhé bobky tak 3x denně, no a teď už asi 3 týdny kaká 4-5x denně a nejsou to bobky, ale ani průjem, je to takové něco mezi, zkrátka taková měkká hmota ☹ Nejdřív jsem myslela, jestli to nejsou zuby, ale 3 týdny? To už je asi moc dlouho. Sní toho dost, na svačinu tak 150-200g ovoce, 200 g zeleniny na oběd, kaše sní tak 200 ml, přitom moc nepřibírá a připadá mi, že skoro všechno vykadí. Nebo jí toho dávám moc a přebytky vykaká? 😕 Jak je to u vašich ratolestí? Jinak je veselá, bříško ji nebolí, teplotu nemá, stolička nijak výrazně nepáchne, jíst ji chutná. Často kakala i jako kojená, ale to je asi normální. Díky.

blueapple
3. dub 2010

ahoj holky,poraďte prosím ! Čím to může být ? Zuby, nová strava?
😀 😀 😀
Náš 4měsíční chlapeček je už týden plně na UM BEBA, před tím jsme napůl kojili, napůl UM - skončila jsem před týdnem kojení, protože jsem měla málo mléka) .
Poslední 4 dny hroooooooooooooozně moc kaká. V noci nekakal prakticky nikdy, teď je to 2-3x za noc, to samé přes den ! Před tím spinkal a jen jednou nebo 2x se probudil a když dostal dudlíka, tak zase usnul. Teď přebalujeme 3x za noc kvůli kakání. Konzistence kašovitá, hlenovitá, spíše do žluta. Dříve to bylo snadno rozlišitelné MM žluté, UM zelené. Kakal 1-2x za den, v noci ne. Jak je možné, že se mu takhle změnila frekvence kakání ?
Díky za tipy !!! 😝

k.jolanka
26. črc 2010

Ahoj holky, pročetla jsem to tu a asi je teda normální, když ze začátku příkrmů měl malý jen tuhé kakání, tvrdé bobky - jedli jsme mrkev, brambory, rýži, brokolici, pak jsme dali špenát s brambory a najednou je kakání hoodně řídké, ne úplně prujem a trochu se zeleným hlenem, ale prostě vytéká z plíny a mám co dělat při přebalování abych to uhlídala 😀 ...při plném kojení kakal 1krát týdně, ze začátků příkrmů jedenkrát denně a teď jak to má řídké tak i 4krát denně...myslíte, že je to normální, nebo mu neudělal dobře ten špenát? je takový mrzutější, tak nevím jestli ho bolí bříško, nebo zoubky... 😒 myslíte, že takovéhle kakání může způsobit i prořezávající se zub? už má 2, teď se mu další 2 prořezávají, ale kakání měl před tím ok..díky za názory 😉