Jaká má být frekvence stolice u dítěte na příkrmech?

samsa
11. pro 2007

Ahoj holky, omlouvám se za méně chutné téma. Moje Nelinka má 8 měsíců a trápí nás častější kakání. Do půl roku byla jen kojená, teď kojím většinou jen ráno a večer a tak 2x v noci. Začaly jsme v půl roce s příkrmy, po zavedení příkrmů nejdřív kakala tuhé bobky tak 3x denně, no a teď už asi 3 týdny kaká 4-5x denně a nejsou to bobky, ale ani průjem, je to takové něco mezi, zkrátka taková měkká hmota ☹ Nejdřív jsem myslela, jestli to nejsou zuby, ale 3 týdny? To už je asi moc dlouho. Sní toho dost, na svačinu tak 150-200g ovoce, 200 g zeleniny na oběd, kaše sní tak 200 ml, přitom moc nepřibírá a připadá mi, že skoro všechno vykadí. Nebo jí toho dávám moc a přebytky vykaká? 😕 Jak je to u vašich ratolestí? Jinak je veselá, bříško ji nebolí, teplotu nemá, stolička nijak výrazně nepáchne, jíst ji chutná. Často kakala i jako kojená, ale to je asi normální. Díky.

jaku
12. kvě 2008

vladimuraz, náš Onďa má taky s kakáním problémy, taky jsem dávala probiotický kapky když byl malinký-stojí 700kč na 3t, ale od 4. měsíce lze podávat Probion- to je prášek bez příchuti co rozmícháš v mlíčku nebo jídle a je to levnější. Dávám to malému obden nebo sáček půlím na dvakrát. Je to fakt účinný, taky nám to pomáhá. Jinak na radu dr. nedávám moc mrkev, kupuju příkrmy v DM a senzační je doma uvařená cuketa nebo ve skleničce dýně, to zabírá skvěle. Zkus ještě tohle.

vladimuraz
12. kvě 2008

Jaku, díky, Ten Probian já teď týden taky dávám, ale zatím nic. Tak jsem myslela, že jsou třeba ty kapky nějaké účinnější. Je mi malé fakt líto, kakání je u nás opravud boj. Cuketu zatím nemám, ta na záhoně má tak 10 cm 😉 . Zajdu do DM a mrknu, co tam mají, díky za tip.

petra.vavra
12. kvě 2008

vladikuraz- Probiotické kapky pro děti, 5 ml, stojí kolm 650,-- a u nás jsou k nezaplacení
Malá měla problémy s bříškom od narození a vyzkoušeli jsme úplně všechno, abychom jí pomohli a až tyhle kapky udělaly nějaký výsledek 🙂 držím palce, ať se i u vás vše zlepší 🙂

andilek
12. kvě 2008

tak já zatím kojím a dáváme příkrmy dopoledne, oběd a druhý večer jsme začali dávat kaši, Ondra se vykadí tak jednou za 3 dny a řve u toho víc jak já při porodu, až je mi ho chudáka líto... zabírá nám švestková přesnídávka
a konzistence je tuhá ☹

jaku
12. kvě 2008

já cuketu normálně koupila v Albertovi, v paneláku nám toho moc neroste... 😀
Na probiotika je čas, chvíli to trvá, než se střeva osídlí tou zdravou probiokulturou. V tom DM mají fakt vynikající příkrmy a po nich malej kaká jak o závod a rovnou při jídle. 😝
Jo a taky senzačně působí bio šťáva pro děti z Kaufl., je to nějaká jejich zn. - 0,5 l za 33 kč - meduňkovo-jablečná, je to neslazený a moc dobrý. Taky to mají ve variantě fenyklovo jablečný.

vladimuraz
12. kvě 2008

Tak děkuju moc za rady i Petře za palečky, budeme je potřebovat 😉 . Všechno vyzkouším a doufám, že budu mít za chvíli podobný problém jako mamina, co tuhle diskuzi založila 😀 😀 😀

lindda
18. kvě 2008

cafte ako casto by malo tak 15 mes dieta kakat ?? nas Nino zacal teraz kakat kazdy treti den !! Nieje to zle alebo teda malo ??? dik

lindda
18. kvě 2008

este som zabudla a nieje zapeceny ma normalnu stolicu 🙄

emjee
30. kvě 2008

ewelyne • 1d • Dnes o 10:11
Ahojte, malý má 14 mes. a stolicu má aj 4 krát denne. Niekedy aj častejšie. Mne to neprišlo nejako divné. Nemá hnačky. Kojím ho ešte ráno a večer. Je to normálne? Svokra mi tvrdí, že nie je. Naša lekárka ma dovolenku. Chcela som len vedieť, ako je to u iných 🙂 Pekný dník prajem 😎 a veľa slniečka

bibula • 2d • Dnes o 10:44
to je rozne,zavisi od stravy,ak kojis ,samozrejmeaj od tvojej stravy.napriklad ja a maly sme na tom vzdy rovnako🙂 kojime sa 😉

lucka.m • 1d • Dnes o 18:35
ja nekojim, malá má 13 mesiacov a niekedy kaká 3x a inokedy iba raz 🙂 , tiež nikdy nemáva hnačky

bubba • Dnes o 18:42
moja kazdy den 1*

andy.a • 2d • Dnes o 20:01
Evi,keď ti malý dosť zje,tak asi aj častejšie kaká,ale určite je to OK,nemusíš sa znepokojovať 😉

kristi • 1d • Dnes o 20:02
moje 1x denne rano, nekdy i odpoledne, vek skoro 16m

sofik • 1d • Dnes o 20:05
Moja má 15 mesiacov a bud kaká každý den alebo každý druhý.

mooart
21. črc 2008

Baby ahojte. Chcela by som sa tiež poprosiť nejaké rady. Ja mám malinkých, máme necelé dva mesiace.Boli sme v nemocnici ako predčasne narodení do 3.týždňa, kde sa kombinovalo mat.mlieko a potom Nutrilon HA1.Teraz už mlieko nemám, tak sú len na UM.Vaščie bábetko znášalo mliečko zatiaľ v pohode, ale menší má problémy. Stále si pýta papať, po každom jedení sa vykakal akoby mal v plienke našľahané žľtko a strašne potom plakával, až ziapal. Nevedela som už čo, doktorka má dovolenku tak sme tieto 3dni dali BEBU HA1 a teraz zase kaká 1 x denne, aj to je celý červený a to čo z neho vyjde je zeleno-žlté a smrdí no hnus!!! A posledné dni aj to večšie dvojča stále po dojedení- podľa jeho váhy v tabuľkách- si pýta, reve a žuje si prsty. Bojím sa dať aj jemu Bebu lebo on papá viac liekov na krv a kaká menej krát.Neviem ako im miešať, ked odporúčané dávky akoby im boli málo a potom ked im pridám, aby im to nezaťažilo brušká. Doktorka kde sme boli predtým na detskom ma vysmiala aby som dala svojim deťom jesť!!! Tak fakt neviem čo robiť. Mám obavy hocijako to striedať a doktori tí sami poriadne niekedy nevedia. Aj my dávame probiotiká BIOGAIU tak neviem.Vďaka, Monika + dvojičky.

petra.vavra
21. črc 2008

mooart-ahoj, nejsem doktor, ale to co píšeš bych neváhala a k dotorce došla a pokud tě její odpověď neuspokojí, jdi k jiné. Z vlastní zkušenosti doktor nechápe obavy rodiče, protože na to většinou kouká z té jiné stránky. Dle různých knih apod. ale vím, že b\y stolička neměla nijak zvlášť neobvykle zapáchat a pokud je stolicfe červená, patří pod dohled doktora. Ohledně jídla- nakoj a pokud budou ještě hladový, což poznáš, udělej jim 40ml a uvidíš co vypijí, oni vědí kdy mají dost. BEBA HA1 je jedno z nejlepších HA mlék, takže tím rozhodně ublížit nemůžeš. Držím palce. P.

binki
29. črc 2008

2 denně, občas bobek, většinou pohroma 😀 a u zubů 3-4x denně MOC

simlenka
29. črc 2008

hmm, tak to my nekakáme skoro vůbec, tak jednou za tři dny se jako vykaká normálně a jinak každý den nebo ob den mívá v plínce pár malinkatých kozích bobečků 😕

petipacka
14. led 2009

Ahoj holky, prosím vás je nám pět měsíců a před dvěma dny jsem k MM a UM(Nutrilon), začala dávat banán, ve stolici (konzistence míchaných vajíček) se nám objevily takové černé čárky, je jich plná stolice, nemáte někdo tuto zkušenost? Nevím jestli je to třeba vláknina z banánu nebo co to vlastně je, jinak náš prcek je o.k.???

emjee
26. led 2009

lenka. • 1d, 32tt • Dnes o 10:02
mam 14 mesacnu dceru,a chcem sa spytat kolkokrat za den je normalna stolica?mava stolicu tri styry krat za den.je to normalne?

denisocka • 1d • Dnes o 10:20
no si ma ukludnila,my máme minim. 2x plnu nalož a ked viac,tak už iba take kozie bobky

lenka. • 1d, 32tt • Dnes o 11:03
ja uz neviem ci je to zo zubkov,alebo co.rano mava bobecek a pocas dna skor taku kasu.stravu jej davam uz normalnu,mlieko rano a vecer

denisocka • 1d • Dnes o 11:15
aj my máme kašu,bobek máme fakt vínimočne. Tiež ma to trapilo,a sledujem kto kolko kaka,ale čo už,mám pocit že čo zje to ide vonku

tanja61 • 1d • Dnes o 11:15
neviem moj maly ma raz do dna stolicu,malokedy sa stava zeby to bolo dvakrat no a zase niekedy nema vobec aj dva dni ale nema problemy ze ho boli brusko a ani nic podobne...neviem ti poradit ci je normalne ak ma babo 4krat do dna stolicu potom si zrejme nerobi ziadne zasoby a vsetko ide vonku?ja by som sa spytala lekara

lienka55 • 1d • Dnes o 11:22
My mavame stolicu niekedy dva aj tri krat denne,niekedy zase aj dva dni nic.Je to nepravidelne, takze ti asi neporadim.

jahodka11 • 1d • Dnes o 12:46
lenka, aj nas maly 3-4x denne kaka, pri zubkoch je to kasovite az trochu riedke, inak tuhe...ale v plienke sa to aj tak roztlaci....

fifinna • 1d • Dnes o 12:56
môj si zvykol na rezim jeden den nic a na druhy den dva krat a v sobotu mal dokonca az styri krat.

majusienka • Dnes o 13:44
môj syn má tiež stolicu 3-4 krát, takú kašovitú, chcem sa na to opýtať v najbližšej poradni, či je to normálne

denisocka • 1d • Dnes o 14:23
majusienka a kolko má syn?

inač,my od mala kakame veeela,občas mám pocit,že ho zbytočne krmim,ked všetko ide vonku,ale stale kojím,tak asi aj preto tak často kaka.Ale furt lepšie ako za mládi,to bolo aj 5-6xdenne

koule
11. bře 2009

Ahoj holky, taky můžete mi poradit. Naše malá má 14,5 měsíců a kaká mi pokaždém jídle, tj. až 5x denně. Stolice je něcomezi řidinou a tuhotou 😨 . trvá to už 3 týdny, lezou nám zoubky a objevil se nám ekzém. Ale jinak jí nic není, je spokojená,veselá a baští taky s chutí. Je tohle normální?
Díky moc

jerika
11. bře 2009

koule my mame to iste teraz a mame to vzdy pri zuboch. Pokial nema hnacky je to ok 😀

koule
11. bře 2009

Jeriko, tak to jsi mě uklidnila, přišlo mi to sice dlouho- trvá nám to už 3 týdny,ale když pořád rostou ty zoubky, tak to snad bude k tomu 🙂

janzi
21. dub 2009

My sme zacali s prikrmami iba pred 3 dnami, ale mala hned na prvy krat zjedla toko zemiacika kolko som jej dala (asi polovicu), a tak som jej vcera aj dnes dala cely zemiak. Doteraz bola plne kojena a stolicu mala raz za 5-6 dni, taku kasovitum hustejsiu. Ked jedla prvy krat zemiak nekakala, na druhy den sa pokakala a dnes nekakala zase. Snazim sa jej davat aj vodicku ale velmi nechce, dnes vypila 30ml a to uz je velky vykon na nu. Ako casto by mala kakat teraz, ked uz zacala papat zeleninku? Po kolkych dnoch nekakania treba uz nieco riesit stavickou alebo teplomerom??

senja
9. únor 2010

Ahoj holky, poradte prosim. Malej je na prikrmu necely mesic - 1x denne zeleninka (cuketa), jinak je kojeny. Stolice je takova castecne tekuta, castecne kasovita a ma tmave zelenou barvu. Gastroentorolozka po telefonu nam rekla, ze to muze byt i hladova stolice, ale mne neprijde, ze by trpel hlady, kolikrat nevypije ani tolik mlika jako predtim - prsa mi zustavaji poloplna, driv mi je vycucaval vice (a nebo ze bych mela toho mlika vice?). Na zacatku prikrmovani 2 tydny mel zacpu - kakal 1x za 3 dny a hodne tuhe bobky klasicke zluto-hnede barvy.
Lezou mu take zuby, tak nevim, zda je to tim ☹

senja
9. únor 2010

Zensky, pomoooc! ☹

kocicinka
9. únor 2010

Senjo, moc ti neporadím, ale myslím, že něco jako hladová stolice neexistuje. Nemůže to být nějaká dietní chyba?Volalas kam? Do Motola? Pokud nepláče, tak dle mě hlad nemá, to by ti dal asi najevo.Co teplota? Řekla bych, že to bude zoubkama. Zkus zavolat ještě i jinam...

senja
9. únor 2010

kocicinka Diky, uklidnilas me. Maly je v poradku, ji, spi, smeje se, akorat dnes je trochu podrazdeny, kvuli vsemu se hned rozciluje.
Jo, volala jsem do Motola, ta doktorka byla prijemna jak neco, pry : Ja jsem si myslela, ze mate akutni problem, kdyz volate ambulanci 😠

kocicinka
9. únor 2010

No vidíš, směje se, to bude dobré 🙂
Jonášek měl při zoubkách neskutečný opruzeniny, s průjmem nevím, protože u kojenýho dítěte se to nepozná. Ale stolici měl taky kolikrát tmavězelenou. Klasická míchaná vajíčka to byla snad jen na začátku

prochi
9. únor 2010

Senja, naše malá má stoličku zelenou běžně, ale máme to po brokolici 😅

senja
9. únor 2010

prochi No my mame po cukete, snad je to tim 🙂 Je dobre to vedet, protoze zitra se akorat chystame na brokolici 😀 Snad to nic neni 😒

prochi
9. únor 2010

Senja, já bych to fakt neřešila. Pokud je mimčo spokojený, nebrečí, nemá prostě nějaký očividný bolení, tak stoličku fakt neřeším. Protože to se pořád mění a taky každý dítě je jiný. Mě třeba obě děti jako plně kojený kakali jednou za čas, kamarádce ale xkrát denně.
A teď je každý kakání jiný, jednou tužší, jednou tekutější, jednou do žluta, pak zas tmavě zelený... malej měl vždycky, když mu rostli zoubky, tekutější kakání a jak to říct... no prostě specifický zápach, kdy jsem stopro poznala, že nějakej novej zoubek je na cestě. A úplně to samý má teď cácorinda. No fakt min. týden, když se jí prořezával první zoubek, tak jsem při přebalování zažila úplný "dejavu" 😀

vieraj
13. únor 2010

4x denne.

rimmel
13. únor 2010

no ked sme zacali v 6m s prikrmami kakal raz tyzdenne!!vobec nemal zapchu ani problemy pri kakani,proste to takto mal no, potom o mesiac sa to ustalil a kakal kazdy den, neskor viackrat denne aj 3 krat, a teraz posledny tyzden mi kaka pravidelne kazde rano 😀 total obrovske hovinko! najvacsie. 😀

chcem sa spytat, mozno odveci otazku..vekom sa pocet stolice znizuje???? resp kakaju od co ja viem roka, tak ako dospeli, raz, dvakrat denne?

lily1983
13. únor 2010

ahojte, nasa kaka tiez skoro kazde rano pravidelne, a potom vecer skoro pravidelne, a niekedy ked je toho malo, tak aj cez den 😉 viem si uz aj dost dobre typnut, kedy bude kakat. 😎