Jaká má být frekvence stolice u dítěte na příkrmech?

samsa
11. pro 2007

Ahoj holky, omlouvám se za méně chutné téma. Moje Nelinka má 8 měsíců a trápí nás častější kakání. Do půl roku byla jen kojená, teď kojím většinou jen ráno a večer a tak 2x v noci. Začaly jsme v půl roce s příkrmy, po zavedení příkrmů nejdřív kakala tuhé bobky tak 3x denně, no a teď už asi 3 týdny kaká 4-5x denně a nejsou to bobky, ale ani průjem, je to takové něco mezi, zkrátka taková měkká hmota ☹ Nejdřív jsem myslela, jestli to nejsou zuby, ale 3 týdny? To už je asi moc dlouho. Sní toho dost, na svačinu tak 150-200g ovoce, 200 g zeleniny na oběd, kaše sní tak 200 ml, přitom moc nepřibírá a připadá mi, že skoro všechno vykadí. Nebo jí toho dávám moc a přebytky vykaká? 😕 Jak je to u vašich ratolestí? Jinak je veselá, bříško ji nebolí, teplotu nemá, stolička nijak výrazně nepáchne, jíst ji chutná. Často kakala i jako kojená, ale to je asi normální. Díky.

nenka83
11. pro 2007

samsa mi kakame 2 krat a velaaaaaaaa!!! proste moc! tiez mi pride ze co spapa to aj vykaka.mozno jej chuti, no na crievka je to moc, tak to ide vsetko von.naozaj som sa aj ja nad tym zamyslala.aj moja je vesela, nic jej nie je. ked bola plne kojena kakala aj 6 krat. teraz uz nekojim 2 den, a kaku ma zlenu az ciernu, tak ja neviem ☹

samsa
autor
11. pro 2007

Nenka, zelené kadění má malá pokaždé, když si dám vitamíny. Takže už je neberu, abych z toho nebyla na nervy.

schnek
11. pro 2007

Tak Ondra má už měsíc příkrm dopoledne a na oběd. Začal kakat 2x denně a hrozně moc, pleny maj co dělat 😀 je to jak kdy, někdy pevnější, ale většinou takový jednolitý a tekutější konzistence, tudíž to proteče naprosto všude a barva je podle toho, co papáme 😉 kojenej kakal po každém kojení, na UM 1x denně.

kacka79
11. pro 2007

Tak u nás maj taky pampersky co dělat 😀 😀 2 x denně mega nálož...ale já jsem ráda, protože 2 týdny po zavedení příkrmů měl zácpu - jen když jsem třeba nějaký den vynechala a jen jsme kojili tak se vykadil 🤐 Takže jsem za ty "nálože" ráda

lusiana999
12. pro 2007

baby akú farbu stolice majú vaše detičky,moj malinký odkedy papaká nutrilon HA1 a dávam mu aj čajík tak má takú zelenkavo žltú?Je to v poriadku alebo by som sa mala na to opýtať doktora?

nenka83
12. pro 2007

lusiana moja papa teraz nutrillon 2 a ma kaku az ciernu, taku zeeno ciernu, mam z toho nervy.

myslim ze je to normal, moja nikdy nemala tzv. prazenicku!

dominica
12. pro 2007

môj malý mal málokedy stolicu takej farby, aká má byť - praženica a to bol a je kojený, ale robili mu viackrát výter zo zadočka a nikdy mu nič nezistili, tak som si až tak hlavu nelámala.
Od kedy sme na príkrmocj tak kakal raz za dva dni, tvrdé bobky, ledva ich vykakal, ale teraz je to už lepšie, kaká tak 1-3 krát denne, ale len také nič.

lusiana999
12. pro 2007

baby práve som čítala na stránke nutrilonu že tá zelenkavožltá stolica je ok lebo nutrilon obsahuje vela železa aby neboli detičky chudokrvné,a to sa vykaká z tela von a má takú farbu

smisela
12. pro 2007

Ahojte,odkedy je mala prikrmovana mava asi 3-4x denne stolicu,nie hnacku ale ani bobky,take akurat.Toho,co je prebytok a telo nevie spracovat,ide von 🙂

elinka27
15. pro 2007

ja davam malemu Bebu HA1 ale uziva este aj zelezo na krvny obraz a nemoze sa chudacik vykakat pred tym mal taku prazenicku,ale teraz uz dva dni ma take tvrde bobky,take do zelena, a stale ho boli brusko a nemoze to vytlacit.Chcem sa opytat ako casto by malo babo kakat?Asi je to individualne 😢

lendy1
15. pro 2007

elinka, je to normální, pokud berete železo, měli jsme stejnou kombinaci: Bebu 1HA+Aktiferin=zelené, tuhé bobečky. David má stolici 1x denně, ale každé dítě je v tomto jiné. Zkus malému dát pár lžiček kojenecké vody, aby se to z něj dostalo lépe ven...

elinka27
15. pro 2007

skusim dat tu vodu, ja mu inak vzdy do kojeneckej vody co prevaram ku priprave Beby hodim aj par zrniecok feniklu,aby sa vyprdel

zuz11
27. dub 2008

bobulka34 • 25. apr 2008 o 21:55
u 7 - 9 mesacnych deti?

uhlikova09 • 1d • 25. apr 2008 o 22:04
no mi mame rok aj mesiac,niekedy kakame raz do dna,niekedy aj 4 krat...

sstefi • 1d • 25. apr 2008 o 22:05
u nás je 1x občas 2x denne.

tanja61 • 1d • 25. apr 2008 o 22:53
no u nas je tak raz za tri dni niekedy aj styri a bez tazkosti 😉 chvalaBohu

mona80 • 1d • Dnes o 14:09
Ahoj,

my máme 6 mesiacov a u nás býva tak 2-krát do dňa.

greta24
6. kvě 2008

my mame skoro 7 mesiacov, v sobotu sme zacali prikrmovat mrkvickou, v nedelu kakal a v pondelok nie. Za ako dlho by sa mal vykakat ? Byvaju zo zaciatku zapchy ?

jandalinka
6. kvě 2008

greta24:Když jsem začínalí před 3týdny s příkrmy a přitom ještě kojíme,tak malá občas i 2-3dny neměla stoličku a to předtím byli tak 3xdenně hooodně řídké.Ale pak tedy za 2dny tuhý bobek a za týden už tuhá hmota,takže si myslím,že ze začátku může být změna,než si tělíčko zvykne na přísun tuhé stravy 😕 Když mimi nic nebolí a je spokojené,tak je to v pohodě i kdyby nemělo např.4dny stoličku(mudr.mě informovala) 😵

greta24
6. kvě 2008

Jandalinka, to som rada, ze si napisala, bala som sa, ci je to normalne. No, dufam, ze sa to upravi a budeme kakat ostosest 😵

enuska2806
6. kvě 2008

Ahoj
mam ročnú dcérku tiež ako som jej začala dávať Nutrilon je kako sfarbené do zelena. Teraz kakáme aj ˇ4 krát do dňa také ako hustá kaša, neviem tiež či je to v pohode. Ale čítala som, že keď je také redšie tak môže byť aj to, že asi papá viacej vlákniny a menej tuku ako sa má, tak neviem, či mám volať doktorke alebo čo.

zuz11
7. kvě 2008

pomfrita • 1d • Dnes v 10:56
Ahojky, máme malý - velký problém...náš brouček kaká až 5x denně, prostě sní nějaké jídlo a během deseti minut to vykadí - není to ale průjem. Nezdá se mi to v pořádku, takhle často kakat 😕 . Než začal papat příkrmy, kadil tak 2x denně. Možná je to spojené s tím, že jsem přestala před třemi týdny kojit, trvá to zhruba stejnou dobu, teď má UM Lactum baby od Hera....už fakt nevím... ☹

amj • 1d • Dnes v 10:58
tak zkus jiný mlíko, mě to dělala po hami mlíku, tak jsem dala nutrilon a vše je ok.

pomfrita • 1d • Dnes ve 12:21
už jsem přemýšlela o jiném mlíku, ale nevím, jestli to je tím, on to lactum pil semtam i když jsem kojila a žádný problém....taky nevím, jestli by si na jiný zvykl, byl to boj, než vůbec přijal nějaký - bebu plival, sunar taky, nutráč snesl jen ten good night

majaaita
7. kvě 2008

Samso, náš mladej kaká naprosto stejně jako tvoje holčička 🙂

Ze začátku příkrmů měl taky zácpu a docela tvrdý bobky, i se docela zapotil, než se vykadil. Začala jsem do něj hustit víc čajíků a vody obecně a super. Kajdí sice často, ale hezky mu to jde, není to tvrdý ani přiměkký, prostě akorát a jde mu to lehce.

Pije Hami mlíko a nazelenalou stolici má, když má za den víc mlíka - třeba cestujeme nebo jsem líná vařit 🙂

nikka.vo
7. kvě 2008

Tak Dominik kadí od zavedení příkrmů jednou denně a to většinou dopoledne. Občas víckrát, ale nejvíc jen jednou 😉 a konzistence? 😝 😀 - tuhoň, ale těžko říct, občas si ho pěkně rozsedí, tak nevim co to bylo 😀 Pardon 😔 😅

papaya
7. kvě 2008

Samso u nás je na tom Hugo stejně,kakal často jako kojenec,kaká často i jako kojenec s normální stravou,tak 4x denně,většinou hned po jídle a konzistence podobná tomu co popisuješ. Čím to je netuším a snad je to ok,zatím jasem to neřešila

alcatko.j
8. kvě 2008

Nelus ma kakani po mne, tedy casto a po mensich kouscich 😅 Takze cca 3x denne po jedne mensi tuhe kulicce 😀

papaya
8. kvě 2008

Alčo to můžeš střádat a pak používat do brokovnice 😀 Až půjdete s Jiřinem zase někdy na kance 😀 😀
No já si říkám,že častější vylučování je zase dobrý,je vidět,že má rychlý metabolismus a že to v něm dlouho nezůstává 😕

besova
8. kvě 2008

My mame nutrilon ha2 , stolicu ma odvtedy zelenu, a je to tou stiepenou bielkovinou.. gastroenterolog nam to vysvetlil.. ako sme zacaly dávat prýkrmi tak asi mesiac sa mi skoro vobec nevedel vykakat.. a teraz je to uz lepsie, karelab nemozeme vobec, to ked som mu dala myslela som ze sa uz nevikaka asi vobec.. skoro mu ritku roztrhlo..ked som mu pomahala tak tlacil az bol cerveny a neslo mu to.. ale stolicu má stále taku tvrdsiu a mozem sa snazit ako chcem s jedlom.. ale vedsinou len ten zaciatok potom je to lepsie a kakava iba raz za den.. Podla mna je lepsie ked to bábo ma aj 2-3krát stolicu, neusadzaju sa zbytocne v nom zle látky.. co by sme za to daly ak by sme necakaly kazdy den ako na ihlach ci sa vykaka alebo bude zas zapeceny.. bud rada, a ak je vsetko v poriadku tak super.. 😉

motiilik
11. kvě 2008

ahojte!
aj my sme mali problém s kakaním,mala mi tiež tlačila a revala jak keby som ju drala z kože a nia to hovienko vytlačiť,mala ho jak kameň,a prešla som z nutrilonu na francúzke mlieko a zarábam jej ho namiesto vody s vývavom s ovsených vločiek,je to sýtejšie a aj to upravuje stolicu a mala je odvtedy spolkojná...a medzi tým jej podávam 2x príkrm za deň 🙂

kalo
11. kvě 2008

motiilik: my taky dávali odvar z ovesných vloček..doporučila nám to naše doktorka, když malá měla zácpu. Dala jsem jí třeba jen 5,6 lžiček, pak napít mléka a účinek vždy zaručen 😀

janicka.ziv
11. kvě 2008

Holky a jak přesně děláte ten odvar? My zítra jdeme k dr. kvůli zácpě po zavedení příkrmů.
Dáte vařit do vody vločky a tu vodu z toho jim dáte lžičkou? Moje malá to určitě nebude chtít jak ji znám 😖

motiilik
11. kvě 2008

jani ja ten vývar robím:2lyžice ovsených vločiek na 1liter vody,varím 1hod. a precedím,ak je moc hustý,tak ho zriedim z viacou vodou na hustotu,akú chcem mať,a potom ked idem malú krmiť,tak dám do flašky tolko toho vývaru,kolko by som dala vody,napr.:150ml + 5 odmeriek UM,zatrepem poriadne,ohrejem v mikrovlke a podám malej jesť...a chutí jej to... 😉

petra.vavra
11. kvě 2008

Naše malá kadí tak jednou denně, ale s takovou vervou, že mám občas strach, aby si nenatrhla zadek....a po zavedení příkrmů, už máme taky bobiky....jinak pořád dávám prebiotický kapky a zácpu nemá 🙂

vladimuraz
12. kvě 2008

Petro, prosím Tě, jak se jmenují ty probiotické kapky? Moje malá nekaká téměř vůbec - 1x za týden a to je už 2 měsíce na UM a teď týden na příkrmech. Ale když je pak "kakací den", tak to stojí za to, řev od rána do večera, tlačení, rourka... děs. Naší doktorce to nevadí, až když jsem jí řekla, že pak už Klárce teče i krev z konečníku, tak jí napsala projímadlo. Jenže to se mi zas nechce dávat, aby si na něj nezvykla. Já vím, že bych asi měla poslechnout doktorku, ale prostě se mi zatím to projímadlo příčí. Já jí dávám švestkovou šťávu od Hippu, ale žádný změkčující účinek na stolici, jak píšou v letáku, to fakt nemá. U nás... Díky za rady.