Jaká má být večerní kaše od 8. měsíce?

iv123
24. únor 2012

Ahoj, malá má 8 měsíců a četla jsem, že se přidává další příkrm - večerní kaše. Jaká by to měla být kaše. Kupovaná (jaká?) a nebo uvařená (a jak?)? Četla jsem, že obilninovo-mléčná. Ale jak jí připravit? Nebo se kupuje? Opravdu nevím. Mimochodem, malá prospívá dobře, má už 9 kg.
Vím, že se tady určitě někdo najde, kdo mi napíše, že tento dotaz patří do kategorie "zavádění příkrmů", ale já se tam málokdy dočkám odpovědi. Tak se omlouvám, že jsem zavedla novou otázku.

elana
24. únor 2012

není pravidlo, jaká kaše by to měla být...můžeš si vybrat, na trhu je plno značek a příchutí a záleží jen na Tobě. Nebo můžeš i vařit (pár receptů jsem v té příkrmové diskuzi zahlídla, případně pohledat na netu).

v zásadě se dělí obilné kaše na mléčné a nemléčné. Ty první se připravují do vody, je to jednodušší, ale pokud kojíš, tak mimčo bude dostávat vlastně zároveň umělé mléko. Ty nemléčné se rozdělávají do mléka, takže můžeš odsát mateřské a udělat je do toho, nebo pokud máš dítě na UM, ale hypoalergenním, tak taky rozhodně nemléčnou kaši.

no a potom je důležité, aby nebyla kaše třeba zbytečně slazená-na cukr má dítě času dost. Takže to vysledovat...já kupuju kaše Nestlé (ty až na několik příchutí, např. Stracciatela nebo Medová, nejsou slazené) a občas Hipp (mám mléčnou s jahodami a tam cukr taky není, ale té dávám jen maličko ráno na ochucení UM, prcek mi ho už nechtěl samotné pít, je to mlsoun), jinak dávám přednost nemléčným (konkrétně Lipová a Švestková jsou super)

a konzistence: opět záleží na Tobě, jak hustou ji uděláš, zda jí chceš podávat prostě jako příkrm lžičkou nebo uděláš řidší do flašky (to jde jen s těmi nemléčnými, protože základem mlíko je. Já dělám 180ml UM a do toho 2-3 odměrky té kašičky, protřepu a podávám dudlíkem)

tak uvidíš...jen poznámka: může se stát, že se Ti dítě v noci bude budit, protože má žízeň, jak je ta kaše sladká (i neslazená je sladká) a hutná. Takže mám u postele připravenou vodu s kapkou ovocné šťávy na ochucení a dám mu to vypít, svlaží se a spinká dál.

boruuvka
24. únor 2012

elana ti podala o kaších vyčerpávající info 🙂 já jsem kaši zaváděla až kolem roka, protože malé pořád stačilo mléko a v noci se nebudila. Takže pokud ti malá dost prospívá 🙂 a nebudí se, tak bych s kaší počkala. Jinak u starších dětí se pak po kaši (která se dává před koupáním) dává ještě mlíčko.

ivular
24. únor 2012

Mně byla jako první kaše doporučena kaše Sinlac a zdá se mi být fakt dobrá. Mohou ji děti už od 6. měsíce a i ty s nesnášenlivostí BKM nebo laktózy. My u ní zůstaneme určitě dlouho 😉
Ale jak píšou holky - zaváděla bych až když budeš mít pocit, že stávájící příkrmy už malé nestačí.

gabadan
25. únor 2012

První dítě mělo rádo jakoukoliv, nejvíc od Hami s příchutí. Druhá vůbec nic takového nechtěla..ani jednou ji nevypila, ani nesnědla - pila jen mlíčko Sunar a nikdy jim nepřišla na chuť - a hlavně taky nikdy neutrpěla. Teď má už 18 měsíců, večeří to, co my, zapije mlíčkem a je spokojená 😵