Jaké kaše dětem vaříte a zasytí nějaká?

marta82
1. dub 2008

Jaké pouýíváte kaše a mate nejaké které fakt zasytí?

elucinka
1. dub 2008

Marto - já dávám zatím nemléčné kaše Sunarka a vrznu tam buďto MM, když mám dost a odstříkám, nebo kojeneckou vodu. Adamovi chutná nejvíc kukuřično - rýžová sunarka a pšeničná s ovocem, tu jsem mu dala teď 2x za sebou a zatím nemá žádné potíže, takže myslím, že lepek už zmákne. Řekla bych, že ta pšeničná docela zasytí, určitě víc, než rýžovka. Tu, když jsem mu dělala samotnou, tak měl zácpu.

dendisa
1. dub 2008

kupovala jsem rovnou mléčné kaše, i když je kojená, už se mi s tím fakt nechtělo frflat. Nejprve od Nutrilovu rýžovou, pak na střídačku od Hami rýžovou s banány. Dlabe hezky, chutná jí to, ale bez toho střídání by mi pořád jeden druh vydržela jíst tak týden - bylo vidět, že den ode dne ji to přestávalo bavit. Jestli začínáš s kaší, kup si rovnou dva druhy, ať nemusíš letět znova do obchodu.
Zpočátku se nám oddálilo první (občas i druhé) noční kojení, ale už jsme tam, kde jsme byly - tzn., že ji mám u cycku i 7x za noc.
U kojených dětí to je spíš uklidňovák a mazlení s maminkou, než že by měly fakt hlad. Potvora malá 😅 . Uvidíme, co po pšeničné. Ale s pšenicí počkám aspoň do toho 9. - 10. měsíce.

ria80
1. dub 2008

Já dvám kaši teprve asi 3 týdny,kopupila jsem hned mléčný.Nejdříve první kaši od HAmi,ted i něco od Nestle,s hrouškama,a taky Hipp.Vybírám ty,co v nich není cukr,a zatím ani lepek.Na cukr je zatím dost času.Sunarky ho obsahují všechny.
Nechci Michalku hned na cukr zvykat a i ty bez cukru jí moc chutnaj.

niega
1. dub 2008

Já jsem cíťa, takže Edík dostává jedině čistou nemléčnou rýžovou (Hami, Hipp nebo Nestlé krupička rýžová) s MM. Díky tomu spinká celou noc. A chutná mu.

marta82
autor
2. dub 2008

No ja prave vyzkousela nekolik druhu kasi,ale malej se mi stejne budi kazdou chvili. Teda nemlecne jsem zatim nevyzkousela

ria80
2. dub 2008

No Michalka se budí práě od té doby,co jsem jí začla dáat jídlo a kaši večer. ☹

marta82
autor
2. dub 2008

Tak to u nas se budi od narozeni. On je maly nespavec.

jana06
2. dub 2008

Holky co kojíte, poraďte jak mám kaši připravit. Adam je plně kojený. Teda už jsme zařadili příkrmy. Mám strach, abych si ho nezabetonovala a tolik MM už neodstříkám, díky tomu, že mám Otesánka.

Jinak Elucinka, dneska to vyšlo. Adam dal dvě úplně plný plínky a teď při každým dalším přebalování tam trocha je. Dneska měl jen MM a jablečnobanánovou přesnídávku a taky asi 4 kukuřičný velký křupky a spousty čaje. kdyby se nám to zase stalo, tak už na to mám i homeopatika, který rozpustím v trošince vody a dám mu to vypít. Ani nevíš, jak mi takový H...o dokázalo spravit náladu. Fakt jsem měla strach ☹

majaaita
2. dub 2008

Rio80, jestli se budí po kaši, netrápí jí bříško? Kaše je přeci jenom hutnější a je to dřina se s tím vypořádat. Možná zkus dávat kaši k odpolední svačince než večer.

Marti82, náš mladej se taky budí bez ohledu na kaše, hustotu mlíka nebo čehokoliv. Prostě po dvou hodinách furt. Je to peklo 🙂 A kaše mu vůbec nepomohly, jednak žádný mu nechutnaj, takže to plive (ačkoliv jinak jí parádně, ťuk ťuk 🙂 a jednak ho v noci trápilo bříško, když jsem to do něj přesto narvala. Takže nic 🙂

ria80
2. dub 2008

Ne nic ji nebolí,vzbudí se,sápe se po prsu,napije se pořádně a zase spí.Ale předtím to už nedělala.Asi má ted roztažený žaludek,a ta noční přestávka je najednou moc dlouhá.

majaaita
2. dub 2008

Rio, tím roztaženým žaludkem by to mohlo být. Tak zkus kaši nějaký čas vynechat. Třeba to vyjde 🙂

chechta
2. dub 2008

Ahojte holky, tak my taky se budíme každou chvíli. A ke kaším ze začátku je trošku jedl - asi první tři dny,a le ted pěkně otevírá pusinku a jak zjistí, že to není maso nebo zeleninka tak se začne ksichtit, a už neche, nebo začne plakat, případne se úplně oklepe - jako že je to fuj. Zkusila jsem 3 druhy kaší a nejvíc mu chutnala neochucená jáhlová nemléčná do které jsem dávala koj. mléko, ale dneks auž nechtěl ani tu. Tak nevím co mu večer místo kaší dávat. ☹

bramburka
2. dub 2008

holky a tu kaši dáváte lžičkou nebo řidší do flašky. Já ji nechci unavovat jedením lzici na večer, to da mliko u kteryho usne...

niega
2. dub 2008

Jana06: My začali s kaší kolem 5 měsíců, páč se Edík začal budit hlady. Kaše nám zabrala okamžitě. Protože byl ještě malinkej, připravovala jsem ji tak, že jsem odstříkala 50-80 ml MM, do toho přidala 1 rovnou kávovou lžičku týhle nemléčný kaše a podala mu to z lahvičky Aventky s dudlíkem č. 1 (Edík ji umí používat, páč já jezdím na služebky, a to ho krmí manžel mým MM z mrazničky). Vypil si to po koupání těsně před dlouhým večerním kojením. Dneska už je Edík starší, takže dostává kaši lžičkou před koupáním, ale zatím mu stačí jen 5-6 rovných kávových lžiček sušený kaše s troškou MM. Víc mu nedávám, páč i tak spinká celou noc a nechci ho "zabetonovat".

ria80
2. dub 2008

Michalka dostává kaši lžičkou před koupáním a po před spaním se opak ještě napije z prsa.A sní toho hodně.Asi 150ml vody a do toho mléčnou kaši dávám.Ona dost zhubla,tak jsem ráda,že konečně jí.Asi to chce všechno dohnat.
Lahev bohužel používat neumí.Ted toho docela lituju,že jsem ji to aspon nenaučila.Nemůžu se od ní hnout.

marta82
autor
3. dub 2008

Ja davam kasi ve flasce. Mam krizkovy otvor na savicce,tak jsem ho trochu zvetsila.
Chechto:dlouho jsi nebyla na zarijovkach,uz jedeme cisko V.

chechta
3. dub 2008

Holky tak jsem zkoušela tu falšku a celkem to pil - snědl ml kašičky - no a pak se samozřejmě dorazil prsem 😀 😀 😀

marto to víš těžká nestíhačka 😀 😀 😀 😀 spíš jde o to, že Vás nestíhám dočítat tak tam valstně nemám ani co říct ☹ , ale určitě tam zae někdy juknu 😉

bramburka
3. dub 2008

já dnes udelala nestle kaši dle návodu, davala jsem lžičkou, ale bylo to strašně řídký a hrozně rychle to vychladlo, tak jsem to dala do flašky a malý šmakovalo!