Jaké lahve vybíráte?

petra_mam
6. zář 2016

Krásné ráno, maminky 🙂
Dnes bych ráda pokračovala v tématu lahviček. Značka MAM nabízí jak varianty "plastové" (samozřejmě bez BPA a BPS), tak i řadu lahví vyrobených z prémiového skla, které je bezpečné a teplotně odolné. Jaké volíte pro vašeho drobečka vy? Preferujete sklo nebo plast?

Těším se na vás v komentářích 😉

menorka
6. zář 2016

Druhemu mimi budu 100% sklene, ty plastove proste po case smrdi a vyhazuju. Prijde mi ze sklo je proste praktictejsi a cistejsi 😅

dc2015
6. zář 2016

Máme skleněnou, je super, ale uvažujeme o plastové, aby si ji už držel sám. Jaká je nejvhodnější pro už většího prcka? (9 m)

petra_pf
6. zář 2016

Lahvičku vybírám emotivně, tzn. dle obrázku a celkového designu 🙂 Ale přednost dávám plastu a lehké údržbě.

babunka1
6. zář 2016

Když byla naše dcera malinká tak jsme preferovali skleněné lahvičky. Teď už je větší (11 měsíců) a dávám přednost lehkým plastovým (kvůli cestování a aby si ji mohla sama podržet) a taky vybírám dle designu. Co si budeme povídat...i maminky (některé viz já) vybírají podle hezkých barviček a obrázků 😀

petra_mam
autor
6. zář 2016

@dc2015 Pokud chcete zůstat ještě u lahve, tak 330 ml Baby Bottle je určitě vhodnou volbou. Pokud chcete již pomalu začít s přechodem k hrnku, doporučím 220 ml Trainer, který je pro tento přechod vhodný. Nebo už samozřejmě můžete uvažovat o hrncích ale ty už mají jiná pítka.
Určitě prozkoumejte náš web https://www.mambaby.com/cz/ 🙂

petra_mam
autor
6. zář 2016

@babunka1 @petra_pf
Naprosto rozumím, hezké a barevné je vždy lepší 😀

kkaatte
6. zář 2016

Skleněné jsou určitě krásné, ale dcerka vyžaduje asi od šesti měsíců držet lahev sama, takže za nás plastové. Buď pije z antikolikových anebo z lahvičky Trainer, která je super se svýma ouškama. Máme i několik dudlíků a jsme se všemi spokojeni, značka MAM je prostě top! 😀

mmiicchhaaeellaa
6. zář 2016

u nás vedou plastové

hance09
6. zář 2016

Preferuju plastové 🙂

petra_mam
autor
6. zář 2016

@kkaatte Moc děkuji za milé pochválení 😉

andys3k
6. zář 2016

Až bude jednoho dne druhé mimčo, tak uvažuju o skleněné variantě na doma. Na cesty plastové

avenger
6. zář 2016

u prvni dcerky jsem dala prednost plastovym lahvickam kuki tomu tmze byli v sade. Ted diky prakticnisti jedine sklo 🙂

verkaunka
6. zář 2016

My máme doma více plastových, ale i jednu skleněnou, a tu mám moc rada kvuli praktickému myti a peknym roztomilym obrázkům, dcera ale ma raději plastovou, je pro ni lehčí.

jhoki
6. zář 2016

Obě dítka jsou odchované na plastových, ze začátku antikolikové. Pili z nich UM i čaj, u dcery jsem zkoušela ze začátku i jiné značky, na MAM nedám dopustit. Jsou dokonalé!

petra_mam
autor
6. zář 2016

@jhoki Jsme rádi, že vašim dítkům vyhovují 🙂

1111nickel
6. zář 2016

Ahoj, tak i ja se pridam.... Toto je nase vybava 😀 je to jedina savicka, ze ktere je dcera ochotna od narozeni pit. U znacky jsem zůstala a jsem moc spokojena. Diky MAM, Nikol

petra_mam
autor
6. zář 2016

@1111nickel Nádherná výbavička 🙂 🙂 🙂 Vzkazuji od celého týmu MAM tady v kanceláři, že jste nám vykouzlila na tváři jeden velikánský úsměv 😵

1111nickel
6. zář 2016

@petra_mam 😀 to jsem moc ráda...

velulinkas
6. zář 2016

Máme MAM anti colic a jsme naprosto spokojené 🙂

dc2015
6. zář 2016

@1111nickel
@petra_mam Jů, jak tak koukám, tak 1111nickel bude mít určitě také zkušenost, tak se zeptám. Je trainer - pítko dostatečně měkké? Zkoušeli jsme hrníčky i tréninkové od jiných značek a přijde mi to prostě tvrdé, zatím je malý kojený a když pije odstříkané mlíčko, vodu, čaj... tak jediné, s čím jsem se chytla byla právě anti colic od MAM. A ač skleněnou miluji, chce ji držet a plast nás nemine, tak váhám, jestli jít ještě do lahve, nebo do toho traineru...

petra_mam
autor
6. zář 2016

@dc2015 MAM Trainer má nyní nové extra měkké pítko a navíc obsahuje stále i nevylévací MAM savičku, takže určitě vyzkoušejte 🙂 Myslím, že s tvrdostí by neměl být problém 😉

1111nickel
6. zář 2016

Ja osobne jsem moc spokojena s hrneckem starter cup (zeleny), vyhovuje mi ta velikost a pouzivame zatim extra mekke pitko, je mekke jako savicka a hlavne neteče. Kdyz jdem ven pozivame hrnecek learn to drink cup (průhledný). Obcas stridame za to pevne pitko, tvrdé mi nepřijde, v pohodě ho zmacku prsty, respektive tu hubicku, a i dcera ho udrží zuby. Ale nemam srovnani s ostatnimi hrníčky, mam doma jen hrnecek z ikei a to pitko je vyloženě tvrde.... Snad jsem trochu pomohla 😉

dc2015
6. zář 2016

@1111nickel Děkuji! 🙂

1111nickel
6. zář 2016

@dc2015 není za co.... Snad jsem trochu pomohla, MAM trainer máme taky, jako náhradní lahvičku v tašce, určitě bych doporučila zkusit a nebo rovnou pořídit ten hrneček starter cup. Měkké pitko je tam stejné jako u traineru a navíc to pevnější pitko 😉

domca89
6. zář 2016

Já zásadně a jedině sklo, plastové teda asi 3 máme, ale vždy byli použity jen jako nouzovka. Sklo se za mě lépe čistí, desinfikuje a řekla bych, že i lépe vypadá a kdo někdy zkoušel plastové lahvičky, ví, že se časem uvnitř poškrábou od štetečku na čištění.

petra_mam
autor
7. zář 2016

@domca89 Pokud máte problémy s poškrábáním lahví, doporučuji vyzkoušet MAM Kartáč na lahve a savičky, jehož jemné štětiny lahev při čištění nepoškrabou 🙂

domca89
7. zář 2016

@petra_mam skleněné nám nepoškrábalo nic, ale ty plastové jsou poškrábané už po pár dnech.

jitulka1989
7. zář 2016

Ani nevim ze MAM ma sklenene lahve,mame vsechny plastove a je mi jedno ze jsou poskrabane,dcera z nich basti od 4 mesicu a nevadi ji nic..

petra_mam
autor
7. zář 2016

@jitulka1989 Ano, máme skleněné lahve ve dvou velikostech: 170 a 260 ml 🙂

luciinka001
7. zář 2016

Máme plastové i kvůli tomu ze si ji malička drží sama a když by ji omylem upadla skleněná mohla by se rozbit 🙂 no popravdě sem nevěděla že jsou i skleněné 😀 pak máme ještě mam hrníček ale už nepoužíváme..