Jaké množství příkrmu mám dát?

2010kacenka
11. bře 2011

Ahojky, prosím o radu. začali jsme s příkrmama a malinko tápu v jaké mmnožství. Hnedka třetí den, jsme spapali celou 125g skleničku. Nevím jesli jsem neudělala chybu. Prosím o radu....začínat se má pomalinku, to vím, ale nejsem si jistá jak dále. Když dítě pěkně papá, může papat více ? Už 14 dní pěkně baštíme a bez problémů - papáme celou skleničku. Teď mám strach, jestli jsem to opět nějak nepřehnala ☹(

beruska1989
11. bře 2011

@2010kacenka tak to my můžeme jenom závidět🙂. Natála sní celou skleničku málokdy, spíš zbaští jen 5 lžiček a je plná. příkrmy už máme skoro 4 měsíce, a zatím se to nelepší☹. A dávám jí jak kupovaný, tak doma vařený a nic☹.

tak buď ráda že máš doma jedlíka🙂

dlabinecka
11. bře 2011

Mě malá ted jí tak 200g, ale začínaly jsme taky dost rychle. Určitě mi 14ti dnech snědla přes 100g 😉

skajana
11. bře 2011

Začíná se pár lžičkama a postupně se zvyšuje. Během 14 dní až měsíce by ses měla dostat až na plnou dávku což je zhruba mezi 150-200g 🙂 takže myslím, že jedete ukázkově ;) jinak co se příkrmů týče, nedám dopustit na tyhle stránky (http://kojeni.net/prikrmy.php) je to tam moc hezky a podrobně zpracované 🙂

romana29
11. bře 2011

Naše malá taky, napřed nic a teď by možná snědla i tu velkou - nevím, kolik to má obsah 😎 , dávám ji ale půlku a dopijí se mlíčkem - protože na pití nic krom mlíka nechce.

hojda
11. bře 2011

Tak nám taky chutnalo, ale úplně na začátku jsem začínala opravdu po lžičkách, kvůli případné alergii. Jinak nám dr řekla, že mužem celou skleničku a že mám být ráda, že se spíš maminy ptají kolik by to mělo dítě snít a ne kolik mu toho můžou dát🙂

andy80
11. bře 2011

Mě malá taky snědla hned druhý den půlku té malé skleničky Hipp první lžička a ještě by si bývala dala 😅. Třetí den už jí zbufla taky celou a až tak za hodinu chtěla ještě mlíčko. Ono je jedno, jestli začneš jednou lžičkou nebo jednou skleničkou, ale musíš tři dny dávat vždycky jen jeden druh zeleniny, aby se odhalila případná alergie. Když dětem chutná, tak je dobře.

valentinuska
11. bře 2011

asi nemá smysl řešit to, jestli si to přehnala či ne, protože už si to prostě udělala a pomalu si na to nešla 😉
jestli teď jíte celou skleničku, tak už nemá smysl jí omezovat a ubírat a prostě bych v tom pokračovala 🙂

andyalukasek2008
12. bře 2011

Myslím, že úplně v pohodě, buď ráda, že papáte!

monfle
26. bře 2011

Také myslim,že to neni přehnané 🙂 My po týdnu od zavedení příkrmů snědli také tolik a ted' po měsíci sníme bez problémů 200 g a ještě kouká hladově 🙂

marecek4
26. bře 2011

my snědli hned napoprvé velkou skleničku od výživy,prostě mu chutnalo,tak jsem to neřešila a hlavně že se najedl

veruska007
26. bře 2011

My meli vzdycky tu malou sklenicku na 2x- 3x a potom ji maly snedl celou. A dalsi den s dalsi prichuti taky tak. Takze v pohode. Akorat se nam neosvedcilo dat hned po prikrmu mleko, davala jsem az tak po hodine - jinak maly moc nejedl a tesil se na mlicko 😉

andelka
26. bře 2011

My taky po 14 dnech jedli kolem 100g. První dny jsem byla opatrná a dávala jen pár lžiček, ale pak už jsem dávala víc, kolik chtěl. Někomu to jede hned a sní napodruhé celou skleničku a brzo mu ani 250g nestačí 😅 My teď máme plnou dávku na 160g. víc nechce. Ale už má kromě snídaně kompletní jídelníček a všechno jí rád a pěkně, tak asi na oběd nepotřebuje víc.