Jaké potraviny jsou vhodné pro 8 měsíčního prcka?

maarika
14. únor 2013

Ahoj holky,ráda bych se zeptala jaké potraviny již ochutnalo vaše 8 měsíční miminko??Ráda bych mému prckovi přidala něco nového do jídelníčku,ale nějak nevím co....🙂
My papáme,klasiku,mrkvev,brambory,brokolici,květák,zelené fazolky,kukuřici,hrášek,porek,červenou řepu,rýži,jáhly,kuskus,fenykl,cuketu,červenou čočku,masíčko,dýni,už jíme i jogurty,ale co dál???Děkuju vám za tipy a případně i za receptíky.A když už zakládám tuto otázku zeptám se ještě,ochucujete prckům něčím příkrmy?My jen mletým kmínem,tak nevím,zda ještě nějakou další bylinku můžu zkusit 😉

lv
14. únor 2013

ochucuji kmínem, nebo petrželkou. Jinak u nás se jí vše jak u vás, nic moc dalšího mě nenapadá..kedlubna,pohanka, quinoa, avokádo, kapr /nebo jiná sladkovodní ryba/.. nepíšeš ovoce..

blahova_andrea
14. únor 2013

já už jídlo ochucovala i majoránkou nebo petrželkou, pyréčkem z pečených paprik (udělala jsem si dopředu a zamrazila na kostky a dala jednu do jídla, malej má rád výrazné chutě a mimi jídla začal brzy odmítat). rozhodně ovoce - jabka, hrušky, banány, teď teda není moc sezona, tak uvidíš co kvalitního seženeš. určitě i nějakou tu rybku, jak píše Iv. já už dávala i tvaroh, růžičkovou kapustu, pečivo, těstoviny, žervé...

hofka1
14. únor 2013

vejce?

inside
15. únor 2013

My už zkoušíme i klasická jídla co vařim k obědu,večeři. Včera ochutnal svíčkovou s knedlíkem, knedlík s vajíčkem,.... a zatim mu to vše chutná. Problém je jak si zvyká na jiné chutě-asi lepší než ty jídla ze začátku a koj.mléka tak mi to přestává jíst a postupně jí jen dospělácká jídla. Samozřejmě v malé míře. Taky včera přítel přišel s tim, že známý v práci říkal že jejich 9.měsíční holčička snědla jitrnici, tak to bych asi zase nedávala. To ta plýnka musí vypadat 😉