Jaké potraviny zamrazovat? Jaká je vhodná zelenina v prvních týdnech?

milena777
16. srp 2018

Ahoj maminky, mám 6-ti měsíční holčičku a právě jsme začaly s příkrmy. Jinak do té doby byla plně kojená. Začaly jsme se samotnou mrkvičkou a pak mrkvičku s bramborem.
Chtěla bych se zeptat:
1) Vaříte každý den? Jako třeba každý den kousek mrkve a jeden brambor? Nebo se to dá uvařit ve větším množství na více dnů, rozmixovat a zamrazit? Mrkev a další zelenina si myslím, že by šla, ale přiznám se, že mi příjde zvláštní zamrazovat brambory? Jaký na to máte názor?
2) Jaké dáváte porce? Můžu vynechat tím pádem polední kojení? Jak poznám, že to dcerce stačí? Příkrmy zatím zkoušíme první týden, takže pořád bádám 🙂 Myslím si totiž, že i když toho sní podle mého hodně a dám jí k prsu, že si stejně cucne 🙂
3) Jaká je další vhodná zelenina?
- cuketa, dýně, květák, řepa, batáty, brokolice...… ? Co dál?

Moc vám děkuji za odpovědi 🙂

petrak15
16. srp 2018

Ahoj, u prvni dcery jsem prvnich 14 dni byla na sklenickach prvni lzicka. Brala si fakt pro chut, necekej, ze si da celou porci. Ja si koupila takovy ty nejmensi misticky s vickem, co vypadaji, ze se tam nevleze vic jak 5 piskotu. 😉 Klidne zamrazit, ale v lednici to taky 24 hodin vydrzi. U nas co nedojedla, tak sezral pes, ten se mohl po vsem utlouct. Ze zacatku budes porad kojit, pocitej po prikrmu alespon nekolik tydnu. Mala si sama rekne.
Nezamrazuj spenat. A jestli chces varit od zacatku sama, prostuduj zeleninu a maso na sklenickach v obchode, co se postupne pridava. At vam chutna.

mku
16. srp 2018

Tak ja jsem zastance ze nez mrazit kupovanou zeleninu tak radeji koupim hotovou sklenicku... ale to je vec nazoru, kazdy to ma jinak...
U syna jsem zacinala tak, ze prvni den slupnul asi pul sklenicky dyne, dalsi den uz celou... a tak jsdk zkusila dalsi druh zeleniny.. po dvou tydnech jsem pridala maso a od ty doby jedl vse co dostal...

zelenaesmolda
16. srp 2018

Nemusis to hned mrazit,den dva to v lednicce vydrzi.Nebo uvar i pro sebe at nevaris jeden brambor s jednou mrkvi 🙂
jake jste davali maso jako prikrm?muzou se davat ryby?

lida9
17. srp 2018

ja davala zmrazit, uplne na zacatku do ledovych tvoritek na led jsem davala zeleninu atd a vymackla pocet dle potreby... jestli bude dceri stacit prikrm misto kojeni nevim, musis vyzkouset, dej prikrm a pak at se dopije mlekem podle sve potreby... jestli zacinate tak bych jen nedavala nadymavou zeleninu typu kvetak☺