Jaké příkrmy vašim dětem nejvíce chutnají?

ivarei
25. lis 2010

Jaké počáteční příkrmy mají vaše miminka ráda? Vaříte domácí? Kupované? Jaké konkrétně?

weri1
26. lis 2010

já teda ještě příkrmy nedávám, ale určitě mu budu dávat domácí, jen na cesty kupované. Ale to snad každá maminka tak má. Dospělí si taky vaří a nejí jen polotovary kupované 😉

brusinka.pusinka
26. lis 2010

souhlasím s Weri1 já vařila a vařím a kupované jsme měli jen na výlety 😉 jinak vše domácí 😉

zlatouch
26. lis 2010

ahoj, asi si chtela poradit znacku, ne? Myslim, ze fajn je Hami, Hipp je drahy, Sunárek a Hamánek maji obcas prapodivne kombinace 😉 A pak se daji najit v DMku a u Rossmana v tech jejich privatnich radach, ceny slusne a byvaji i v bio kvalite. Tot me dojmy 😉
Jinak samozrejme taky varim, ale ze zacatku na tech par lzicek to nema cenu a na cesty nebo ve stavu nouze jsou prikrmy k nezaplaceni 😉

boruuvka
26. lis 2010

Z ovocných přesnídávek jsou vynikající Hami a Hipp, jsou dražší, ale není v nich cukr, což je podle mě důležité (třeba hamánek je přislazovaný, ovoce je tam málo procent a jsou tam éčka) - vynikající je hipp švestka, a hami hruška jinak ostatní ovoce dělám čerstvé doma. Zeleninu kupuju pouze občas a to jen od hami jednozeleninovou (mrkev, brokolice) a vždy to smíchám s doma uvařeným bramborem nebo rýží. Moje malá miluje mražené zeleninové směs (mrkev, hrášek, kukuřice) nebo ještě s květákem - tyhle směsi povařím s bramborem. Za pár dní začnu dávat maso - kuřecí a vepřové budu dělat doma, ale králičí, krůtí a jiné budu kupovat ve skleničce.
Myslela jsem si, že mě vaření pro malou nebude bavit, ale je to velký jedlík a jí s chutí, takže vařím ráda a každý den.

zdezli
26. lis 2010

Ja jsem jako uplne prvni prikrmy davala mrkev, dyni a pastynak ze sklenicky, protoze to bylo opravdu par lzicek a mala mi domaci mrkev nechtela. Pak kdyz se rozjedla jsem zacala varit a sklenicky mame na vylety nebo na dny, kdy nestiham nebo mi je spatne (jsem tehotna). Nejradeji ma Hipp a Alete od Nestle 😉 ceske sklenicky nas moc nenadchly, byva tam hodne cibule a porku (Hami) a uz v prikrmech od 6m jsou velke kousky 😒

terkajesterka
26. lis 2010

u nás vedou zeleninové směsi - základ je brambora, přidávám mrkev, brokolici, špenát (listy), může se to vylepšit dýní, květákem kedlubnou, červenou řepou, pórkem.....
dělám každý den trochu jinou, aby se jí to nepřejedlo. Zatím ale u nás vede směs, kde je dominantní špenát.

jinak kupované příkrmy jsme ještě nezkoušeli, ale už jsem nějakou lahvičku koupila pro případ, že bych nestíhala vařit nebo bychom byli na cestách, je to od Rossmana nějaká zeleninová směs.

Zanedlouho taky začneme s masem, tak jsem zvědavá, jak jí to bude chutnat, zatím je to ale dobrej jedlík 😉

lukza
26. lis 2010

já vařím domácí ,ale občas kupuji když nevýjde čásek vařit a taky jsem chtěla aby si Luky zvyknul na oboje skrz pak případné cesty a kupuji převážně Hami kor jak sem začínala a tedka když je potřeba tak koupím aji sunarku ale štve mě že nemá moc kousky já už učím na kousky takže sem se zase vrátila k Hami a taky dělám to že třeba uvařím domácí a pak do toho trochu vmíchám sklečky když je toho málo.jinak hodně koukej na složení protože kolikrát člověk žasne co vše v té skleničce je i když malé množství ale prostě to tam je cibule,porek,tvaroh,ryby a to by děěti vubec neměly jíst

smardik
26. lis 2010

u nás nejvíc jede špenát s bramborem a masem a pak kedluben,brokolicová polívka

já teda prvnímu synovi kupovala i vařila doma, střídala jsem to at má změnu ale skleničky mu jeli víc,mladšímu vařím to mu jede víc, záleží na dítěti

llllucka
26. lis 2010

Já příkrmy kupovala a to Hami a Alnarutu z DM.Ale vždyky jsem četla složení,protože ne vždy doporučený měsíc odpovídal.Sunárek jsem od někoho dostala a konzistence byla hnusná,ani to malej nechtěl a Hipp je solenej a tuším,že i dost kořeněnej (někteří pediatři ho ani nedoporčují).

pablinka
26. lis 2010

My jsme kupovali (a pořád často kupujeme) masozelenin. příkrmy Hamánek. Úplně na začátku jsme začínali s masozelenin. příkrmy Hami (první lžička mrkev, první lžička brokolice, první lžička květák, pak jejich různé kombinace, dále mrkev + brambor atd atd). Co se týče ovoce, tak ze začátku hlavně skleničky z DM - Babylove, jsou nepřislazované, hruška, jablko, jablko+banán..., pak taky Sunárek - taky nepřislazovaný, pak Hamánek - ne ten přislazovaný, ale v odd. pro diabetiky najdeš Hamánek "neslazeno", meruňkový a jablečný, teď už kupujeme i Hamánky slazené klasické. Ze začátku jsme taky brali 100% ovoce Hami, Sunárek, v takových těch kelímcích, jakoby jogurtových. Jako malinký měl syn hrozně rád z DM dýni s bramborem, to se po tom mohl utlouct, a přitom mi to taaak nechutná 😀

Jinak je fakt, že je potřeba to číst, opravdu ne každé složení odpovídá tomu, co budeš chtít v tom daném měsíci dávat. Někteří výrobci dávají trochu soli, jiní pepř, majoránku apod. Ale dají se vybrat takové sklenky, které ti/i mimču budou vyhovovat.

bohunka85
26. lis 2010

Nejdřív jsem vařila,ale když jsem dala Kubovi 1 ochutnat telecí s rýží,tak mu mé domácí vaření přestává chutnat.Takže u nás vede telecí s rýží. 😉

baradisk
26. lis 2010

presne jak pise bohunka,zacala sem malemu varit a pak sem zkusila dat prikrm hami prvni lzicka a ode me uz nechce jen kupovany 😒

takyja
26. lis 2010

Nevařím, jen kupuji skleničky. Malá masozeleninové jí jen Hami (Hipp odmítá), ovocné kupuji Hami a Hipp 100% ovoce, popř. dávám čerstvé ovoce.

coxa
26. lis 2010

Nevařím, kupuji skleničky kvůli kontrolovanému množství dusičnanů apod. - jak mi řekla mudra - nádherná mrkev z Kauflandu v prosinci prostě nemůže být bio 😝 a dáváme i Hami i Hipp. 😉

radka.k
26. lis 2010

Masozeleninové jedině od Hami, jiné jim nechutnají. Domácí už vůbec nepozřou. Ovoce zase dělám vlastní, rozmixuju jablko s banánem, meruňky s banánem, samotná jablka, hrušky,...a to si pošmáknou a hlavně vím, že je to bez cukru.

miarosa
26. lis 2010

Masozeleninové kupuji, když uvařím čerstvou zeleninku tak ho bolí bříško, od malinka na to trpíme, A nejlepší jsou od Hami a Hippu, Sunárek mi nechce jíst a Hamánek to samé, ono kdy6 si k tomu čichneš nebo ochutnáš tak se ani nedivím a teď sme začali kupovat ještě jednu bio zeleninu a teď nevím jak se to jmenuje a to má nejradši a není to zas úplně drahé a voní to krásně. Ovoce vlastní kombinuji všechno a zatím papá jahody, banány, metuňky, jablka, hrušky a mandarinky atd.

tercina
5. pro 2010

Mě Peťka nechce jíst kupované příkrmy. Vše mi plival. Začala jsem vařit sama a zamražovat. Zaprvé je to levné a za druhé chutnější. Udělám třeba 12 malých skleniček a mám na 12 dní vystaráno. Dělám brambory s mrkví, brokolicí, trošku celeru, někdy trochu špenátu a hovězí nebo kuřecí maso. Když jsem ochutnala kupovaný a uvařený, rozdíl tam fakt je a velký.

many
5. pro 2010

u nás jeli Hami, jedl vše 😉 a od roku jsem pak vařila

beponka
5. pro 2010

nám doktorka řekla, že jestli nemáme zahrádku tak jen kupovat. tak jsme od 6 měsíců kupovali Hami. To je nejlepší. a od roka jsme k tomu i něco vařili. občas když se mi nechce vařit tak i teď ve 22 měsících dám Hami. a malé chutná. po pravdě chutná i mě🙂 když jsme zkoušeli jinou značku tak jsme to vyhazovali....

kramlinka88
5. pro 2010

doma vařené je nejlepší 🙂 když kupované tak jedině babylove nebo alnatura z DM, jinak od hipp a hami máme asi jen jednu oblíbenou, ostatní obsahují věci, které nejsou vhodné aspoň do roka 😝
a ovocné přesnidávky jsou dobré od Hami frutapura, hipp 100% ovoce a Hamánek happyfruit, jsou bez přidaného cukru 🙂

eloana
5. pro 2010

My dneska zkouseli poprve domaci -brambor, mrkev.
u dcery jsem to stridala -obcas domaci a kdyz se mi s tim nechtelo patlat , tak jsem koupila.Dcera ani jedno prisil nejedla -chtela jen prso.

katule01
5. pro 2010

My vaříme jedině doma, kupované nám moc nejelo a mě to přišlo jako humus, měli jsme Hami... Vaříme brambor s mrkví, brokolicí, teď nám jede špenát... Někdy dáme místo brambory rýži... Teď se chystáme přidat králičí maso... Přesnídávky máme také domácí...

dadous
5. pro 2010

nam nejvíc chutna špenat s batatem 😵 kupovany jsme ještě nezkoušely 😵

katka_21
5. pro 2010

My střídáme kupované příkrmy s vařenými. Malej jí dobře oboje, co se týče kupovaných příkrmů, kupujeme od Hami, Hipp nebo Sunárek. Doma mu vařím zeleninové polévky, brambory s mrkví, masem apod., ovocné přesnídávky mu dávám také vlastní výroby 🙂 . Jediné, co u nás nemá úspěch je brokolice 😒