Jaké skleničky - Hipp versus Hami? Jaké máte zkušenosti?

pajoslava
10. únor 2012

Než bude zelenina ze zahrádky, rozhodla jsem se začít skleničkami. Prosím, napište mi Vaše zkušenosti s uvedenými značkami či pokud papáte jiné, tak jaké a proč 🙂 Díky

mami29
10. únor 2012

Pouzivame Hami ale nektere jsou dost vodnate ale nevim proc. Nejhustsi mi zatim prijde zahradni zelenina.

petra0132
10. únor 2012

Dobrý den, pro Hipp jsem se rozhodla z důvodu toho, že je pro alergiky a náš malej má atopickej ekzem. Další důvod proč jsme vybrali HIPP, protože je o sto procent chutnější než HAMI. Zkuste sama koupit si ovoce, maso nebo cokoliv a pak něco od Hami a porovnat. Je to nebe a dudy.

denousek
10. únor 2012

to máš uplně jedno je to na stejno můžeš to klidně kombinovat

smardik
10. únor 2012

já bych vyzkoušela co bude víc chutnat dítěti a je to. starší syn doma vařené nechtěl vůbec takže byl ze začátku jen na skleničkách-hami, hipp, sunarku nechtěl. mladší syn měl skleničku občas a zase mi nechtěl hami ale hipp a babylove z dm

beruskanula
10. únor 2012

chce to číst složení, napřed jsme skleničky kupovali hami, ale po objeveni babylove v dm, kupujeme tyto... vyhovuji složením a hlavně jsou fakt chutove dobré🙂.....
tže když sklenku, tak za nás babylove 🙂 ...

sarkaa
10. únor 2012

To je jedno.....momentálně kupuju ty z dm Babylove, jsou levnější ale já hodně vařím doma, tak toho tolik neberu.

zvirka
10. únor 2012

Alnatura, čistě bio. Ale Mireček měl nejradši Hami, brokolici a zahradní zeleninu.

levandule_vanilkova
10. únor 2012

Ahoj. Já začala s Hippem, protože používáme od nich mlíčko. Byla jsem spokojená, snad jen příkrm "První brambor" byl hnusný, ale ten je zbytečné kupovat - my jsme po něm omylem sáhly v regálu 🙂 Moc dobré jsou i příkrmy z DMka. No a teď jsem teda zkusila ovocný od Hamé - Hamánek a u toho mě štve, že jdou pěkně blbě votvírat 😀 A konkrétně Hipp versus Hami? Podle mě je to jedno. Dětské příkrmy jsou hodně přísně hlídané, takže žádný zlo by v nich být nemělo 🙂 A snad ti pomůže tohle http://ekonomika.idnes.cz/kupovana-kojenecka-vy... 😉

elana
10. únor 2012

já srovnávám složení a kupuju to i to (a taky již zmiňované Babylove a Babydream-ty mají v Rossmannovi, jsou taky levné a bio, podobně jak ty Babylovy z DM). Dávám pozor na to, aby tam nebyla sůl (což je víceméně samozřejmostí), ale taky zbytečné přísady jako rýžová mouka, škrob (což jsou "bolístky" značky Hami), zas naopak Hami má dobré to, že skleničky 6+ jsou už s kousky a mimčo to nutí pořádně baštit a ne jen polykat a taky dělá skleničky s jehněčím-ty jsou velice dobré a to maso je zdravé, u Hipp ani jinde jsem je neviděla. Obecně zopakuju-číst etikety (v Hipp skleničkách 4+ bývají i rajčata, se kterýma asi málokdo chce v tomto věku začít) a jinak se neudělá chyba, jsou hlídané a kvalitní jistě všechny 😉 I když na domácí jídla nemá ani ta nejlepší sklenička 🙂

samson
10. únor 2012

Tak malá jedla zásladně Hipp - Hami u nás vůbec neuspělo. I mně víc ten Hipp chutnal 😅

anieanne
10. únor 2012

Z těhle dvou Hami. Potom jsem kupovala občas Babylove či Alnaturu.

mates22
10. únor 2012

nejlépe zkusit, malá jedla hipp a syn ho naopak nevzal do pusy a jedině hami...takže co mu víc pojede.

ivuska027
10. únor 2012

moja skusenost je, ze HIPPky su solene (!!!), co je pre male deti neprijatelne, dokonca aj tie, co su od 4teho, resp. 6teho mesiaca 😝 Ja som davala Hami a spokojnost a sem tam Alnaturu z DMky 😉 Ale je to o tom, co chuti dietatu 😉 Hlavne pozor na sol 😕

ja.na81
10. únor 2012

Tak ja jsem kupovala zasadne DM Babylove nebo Alnatura. Kvuli slozeni. Schvalne si to precti. Ja teda porad dost resim, co maly ji, takze pro me bylo neprijatelne, aby mel hned od 6 mes prikrm soleny, nebo nejak koreneny, pripadne aby tam byly potraviny, co jsou potencialni alergeny a chtela jsem je zavezt trochu pozdeji (treba rajcata, celer a co ja vim, co je v tech "jinych" sklenickach. (U ovocnych zas pozor na pridany cukr 😉 )
Pozdeji, ale az tak kolem roka (i ted mam nejakou sklenicku doma, jako nouzovku), uz jsem kupovala i neco od Hippu (ted se maly muze utlouct po bolonskych spagetach, ale to je sklenka az pro "velke" 1 - 3 roky 😉 )

zdezli
10. únor 2012

Tak za nas jedine Hipp. Hami mi dcerka nejedla a ja se ji ani nedivila. Na synkovi jsem je radsi ani nezkousela.

giselka
10. únor 2012

Za mě Hipp jako první příkrmy moc ne, když jsem se dívala na složení, ve skleničkách pro děti 5m+ byla sůl 😒 My jsme kupovali většinou Hami nebo Sunar, občas Alnaturu 😉

jaru30
10. únor 2012

My kupujeme Alnaturu, nebo Babylove. Jsou chuťově dobré a mají "vhodnější" složení než ty ostatní 🙂

amallie
10. únor 2012

to je fuk, chce to vyzkoušet, co bude jíst
u nás se zásadně vařilo, na výlety bylo hami nebo DM babylove

tajemna30
10. únor 2012

Tak z těch dvou nabízených variant - určitě Hami za nás, když čtu složení Hipp nestačím se divit co vše tam je - hlavně sůl. Takže mi kupujeme Alnaturu - je bio, a bez jakýchkoliv dalších přísad, bohužel nemají takový výběr, takže někdy doplním něčím jiným např. od Hami jehněčí, ale je nutné číst složení. 😉

bambina007
10. únor 2012

U nas taky hipp, hami je chutove silene 😉

mrsblack
10. únor 2012

Jedině Hami, Hipp je zbytečně drahý a ne moc dobrý (třeba ovoce je kyselé a v maso-zelenině se objevuje i sůl!). Kromě Hami taky Alnatura - třeba takový špenát s bramborem, po tom se může malej utlouct.

slundo
23. únor 2012

Taky zatím baštíme ze skleniček, kupujem hami a hipp, někdy sunárek a alnaturu . Malýmu to chutná 🙂

kachen
26. únor 2012

Hipp. Hami smrdi jak jatrova pastika.

pattie
27. únor 2012

My máme naštěstí hodně žravé dítě, takže kupuju cokoliv, většinou, kdy je nějaká akce. S Hippem mám dobrou zkušenost, ale s tím neměckým, má trochu jné složení než ten samej u nás, bohužel.....

andy80
27. únor 2012

Ani jedno, ani druhé. Koupit bio zeleninu v obchodě a začít rovnou vařit. Jak si naučíš na skleničky, tak na domácí stravu budeš přecházet těžko. Koukni na složení některých skleniček vhodných pro dítě od 4 měsíců, kde najdeš obsah soli apod. Nevěřím ničemu co si doma sama neuvařím.

takyja
27. únor 2012

U nás Hami, protože Hipp, který jsem chtěla já, odmítala jíst - nechutnal jí.

ilona2012
6. bře 2012

Mrkněte sem, je to krásně přehledné a na těchto stránkách najdete i všechny ostatní potraviny 🙂
http://www.chemievjidle.cz/kojenecka-vyziva

jop
7. bře 2012

podle mě je to jedno, jestli Hipp nebo Hami, synovi nejdřív chutanlo Hami, pak Hipp...

coxa
7. bře 2012

U nás byl Hipp a Alnatura, Hami ze začátku vůbec ne, až ty větší skleničky - mám pocit že kolem 8.-10. měsíce začaly chutnat.

autumn11
2. lis 2016

malému chutia príkrmy hipp a z dm alnatura. Zjedol aj tie Hami, ale nechutili mu až tak ako tie hippkové. Na hipp sa mi páči, že sú tam pekné kúsky zeleniny.