Jakému příkrmu dáváte přednost? Jak mám upravit ovoce?

anastazye
10. čer 2011

Ahoj holky, mám 5.měsíční miminko a už měsíc přikrmujeme a papá opravdu krásně. Kolikrát mu ani nestačím dávat jídlo do pusinky. Teď ale řeším problém s tím co mu mám dávat. Začela jsem mu dávat kašičky a jí je taky hezky, potom dávám přesnídávky zeleninové i ovocné. Chtěla bych mu začít dávat: ráno a ke svačině mlíčko k obědu kašičku (různé druhy) ke svačině mlíčko nebo zeleninku a ovoce(?) a k večeři mlíčko. Večer je unavený a nesnědl by kašičku. Co si o tom myslíte? A jak mu mám upravit ovoce? Mám ho třeba povařit? A co říkáte v jeho věku na bobíky atd.? Budu strašně moc vděčná za jakoukoliv odpověď. Jsem maminkou poprvé a nemám zkušenosti. Moc moc moc děkuji za odpovědi. Hezký den Lucie

luciebx
10. čer 2011

ahojky.. tak my v 5 mesici taky zacali kasickami a presnidavkami... a myslim ze uz ted sezenes i masove presnidavky od 4 mesice.. ovoce sme zkouseli asi az tak dyl pac sem si nedokazala prectavit jak to bude zuzlat nebo kousat kdyz nema s cim.. zoubky nam vylezli v 9 mesici.. atak ted ladujeme banan ale rozmackanej malymu ho dat muzes.. ja vetsinou dam kojeni rano .. a to tak o 5 v 7 ma kasi.. v 10 ma jogurt.. pak jdeme spat.. v 1 masovou presnidavku.. pac tak v pul 4 ovocnou presnidavku.. nebo jen ovoce nebo syr.. pokud je maly unaveny tak mu zkus dat tu kasi trosku driv a pak mu dej jeste tesne pred tim nez pujde spinkat mlicko.. nevim zda kojis nebo UM u nas aspon hned usne a soupame do postylku

lidiab
10. čer 2011

V kategorii Kojenci je rozsahle tema - Zaciname s prikrmy. Holky ti tam urcite poradi, mne pomohly uz hodnekrat. Pak jsou take velmi uzitecne stranky kojeni.net, tam najdes doporuceni tykajici se schematu zavedeni prirkmu, informace o vhodnosti potravin atd. 🙂

zuzi82
10. čer 2011

Ahojky, ovoce jsem malému ze začátku vařila na hustý kompot. Syrové jsem začala dávat někdy kolem osmého měsíce. Naše dětská dr. říkala, že jogurt mám dávat až od osmého měsíce a i tak se někdy stalo, že si po něm ublinknul (jinak neblinkal nikdy). Začala jsem dávat bílé a občas do toho zamíchala ovoce. Teď už kupuju ovocné. Taky jsem asi od devátého měsíce začala vařit pudink bez cukru z UM (uvařila jsem pudink do vody a pak vmíchala UM). Různé tvarohové Bobíky, Lipánky a podobně jsem začala občas dávat až teď. Tvaroh by se do roka neměl vůbec. Zkus se podívat na stránky www.kojeni.net, je to tam moc hezky popsané, jako čím začít a kdy co může. 😉 Tak hodně zdaru a papavé miminko. 🙂

renat2
10. čer 2011

Já teda nevím, jsem zastáncem toho, aŤ si to každý dělá podlé svého, ale proč k obědu kaše?? právě, že k obědu dávat dávat zeleninu, my kaše neměli ani k večeři, až občas teď sní krupicovou.
TAkže v 5M bych klidně dala ráno a dopoledne mlíčko, oběd zelenina, postupně vícedruhová a pak maso, odpoledí svačina ovoce a večer mlíko, eventuelně kaši (pokud sní).
Řídím se teda svým instinktema selským rozumem, ale bobíky, prbiňáky apod. bych rozhodně nedávala, na to má času dost. NAvíc se začíná kvalitním jogurtem (bílým) - Hollandie, Choceňský apod. ale to je taky ještě čas, my dávali snad až od 8M

coxa
11. čer 2011

Ahoj, taky bych nedávala k obědu kaše, na oběd je lepší masozeleninový příkrm a kaši bych raději dala jako odpolední svačinu když už ne jako večeři. A co se týká bobíků apod. - zatěžují zbytečně mrňouskům ledviny, takže teď rozhodě ne, nejdříve na roce. Na 8. měsíci můžeš dávat bílý jogurt. Mrkni na www.kojeni.net - tam je to krásně popsané a rozepsané i podle věku.

dana3262
11. čer 2011

Ja bych zas kasi nedavala vubec nebo trochu v podvecer. K obedu zeleninu, ne maso. To jsem zacla davat malemu poradne az ted. Ovoce bych povarila a rozmackala na kasi a dala dopoledne nebo odpoledne. Bobiky a pribinaky ne, jedine Lipanky a ty malemu zatim nedavam (je mu 15.m). Ma jedine chocensky jogurt. A s tim jsme zacli v 10.m.

hansed
11. čer 2011

Ahoj, tak já osobně bych kaši dávala jen na noc, ale nutné to není. K obědu bych dávala masozeleninový příkrm (zeleninu uvařit do měkka - lze i v páře) a potom rozmixovat, staršímu dítěti rozmačkat. Stejně bych postupovala s ovocem (kromě melounu a banánu by se ovoce mělo taky trošku povařit), které dávám k svačině, buď dopo nebo odpoledne. Jednu svačinku taky dáváme pribińáčka jednou do týdne, protože jogurt malá blinká...