Jako dlouho může být zamražený příkrm?

dendy03
1. říj 2011

Maminky chci se zeptat, zda nevite jak dlouho muzu mit v mrazaku prikrm(pr. povarenou a rozmixouvanou mrkev s bramborem) a take jak dlouho muze byt zamrazene povarene a rozmixovane maso, ktere mam naporcovane do prikrmu?? Dekuji za radu.

iluss
1. říj 2011

Já to mrazila na dobu max. 3 týdnů. Spíše se to do dvou týdnů snědlo a pak jsem navařila další. Ono nemá cenu to v mrazáku skladovat dlouho. Prostě vždycky jsem uvařila hrnec zeleniny s masem, různě podělila do mističek a zamrazila. Když to došlo, tak jsem zas navařila další, ale nikdy jsem toho nedělala moc velké zásoby, je to zbytečné.

ja.na81
1. říj 2011

Ja jsem vetsinou varila tak, ze to vyslo na 4 porce - jednu mel ten den k obedu, druhou jsem dala do lednicky na dalsi den a zbyle dve do mrazaku. Mam maly mrazak, tak jsem ho ani nemohla moc plnit 😉 Jinak si myslim, ze tak mesic je ok.

jasekd
1. říj 2011

Tak to ja mrazim na dyl. Ted si nakoupim na trhu zeleninu, co pak v zime nebude (teda bude, ale ne domaci, ale kdovi odkud dovezena, nekvalitni, na trhu kupuju od overeneho pestitele), mrazim to do tvoritek na led nebo kelimku od Lipanka a pak to budu male ruzne michat. Starsimu klukovi zamrazuju cela jidla. Ty mu vydrzi tak mesic az dva, nez to spotrebujem, a prubezne varim ruzne dalsi, aby nejedl furt to same. Varit denne cerstve jidlo by bylo jiste lepsi, ale to teda se dvema malyma detma s rocnim rozdilem nestiham, radeji jsme venku cele dopoledne.

weri1
2. říj 2011

já bych zamrazovala max. na měsíc a brambor nezamaražuj, není pak vůbec dobrej 😝 @dendy03

meo
2. říj 2011

Já zamražuju většinou max. na 14 dní, do té doby to spotřebuju. Ale myslím, že to klidně může být déle, třeba víc jak měsíc. Co se týká zamrazování brambor, tak se říká, že nejsou z mrazáku dobrý, ale moje dítko to papá dobře. Jelikož jsou ty brambory zamíchaný se zeleninou a masem, tak i mě to chuťově připadá dobrý, takže klidně i brambory.

brisalek
3. říj 2011

Ja jsem mrazila tak 2-3 tydny. Ale ty prvni prkrmy 1-3 slozkove🙂 asi ne. To jsme delala vzdy cerstve. Az tak od tech 10 mesicu kdy jsem ji zacala davat trosku normanejsi jidlo. Od tech 12 mesicu uz jedla trosku upravene omacky (svickova jen v zelenine upecene maso ,omacka jen rozmixovana zelenina....a tak, malo koreni, soli), mrazim i uvarene testoviny, knedliky...brambory nebo kasi vzdy uvarim cerstvou nebo na 1-2 dny z lednicky. Kdyz byly brambory rozmixovane ve vsem chut to nezmenilo, ale samotne se podle me moc jist pak nedaji