Jakou kašičku doporučíte?

beruska1979
23. kvě 2008

ahoj maminky,

Chtela bych zacit davat me petimesicni holcicce pred spanim kasicku, ale nevim jakou. Jsem alergicka na pyl a mam citlivou pokozku, tak nejspise nejakou hypoalergenni? Jake znacky vasim ditkum nejlepe vyhovuji? jake chute? A jak je pripravujete? do UM nebo do vody? podavate je pred koupanim nebo az po?

ria80
23. kvě 2008

Když je velký riziko alergiií,tak existuje přímo speciální kaše - Sinlac.Ale jak chutná ,nevím.Pokud budeš kupovat jiný,tak asi samotný bez příchutě,nemléčný a dělat to s MM.

Ale pokud máš jen alergii na pyl,tak to neřeš.To ti řekne i doktorka,že to není potřeba.Já jsem začínala kašema,co v nich je už mlíko,nejdříve bez příchutě,pak i s příchutěma.Vybírám teda ty bez cukru.Lepek jsem taky zavedla teprve před 14.dny.Ale jinak žádný opatření nedělám.A to má taky alergii na pyl,na hmyz,na nějakou zeleninu,na slunce,a mám celiakii.
Stejně se to u toho dítěte musí vyzkoušet,jinak nezjistíš,jestli na to alergii má nebo ne.

ria80
23. kvě 2008

Začla jsem teda s kašema až od osmýho měsíce,ukončenýho.A dávám před koupáním,po koupání ještě nakojím.

beruska1979
autor
23. kvě 2008

Jakou znacku pouzivas? Ziju v zahranici a tady jsem objevila jen nestlé, tak bych si chtela neco nakoupit v Cechach do zasoby... Dcera pribira pomalu a tak mne jedna laktacni poradkyne doporucila zacit davat kasi na vecer

ria80
23. kvě 2008

Mě se líbí Nestle taky,jinak používám hodně Hipp,dobře se rozmíchávají a maj jich hodně bez cukru.Nestle maji dobrý složení,ale nejdou uplně rozmíchat.Pro tak malý dítě by to mohl být problém.Taky bych asi používala bez příchutě a samozřejmě bez lepku.Však je to tam napsaný,od 4.měsíce.
Dobrá je od Hippu První kaše aod Hami První kaše.Když tak to ochutíš,že do ní přidáš trochu přesnídávky od 4.měsíce.
Ale samozřejmě ovoce zavádět po jednom a koukat,jestli nema alergii.Ale to asi víš.

ria80
23. kvě 2008

Nutrilony jsou všechny slazený,Sunarky taky,Hami taky,kromě tý První kaše.
Nevím,proč tam dávaj cukr,dětem to chutnmá i tak.A podle mě,když se chceš zbavit alergie,vynech cukr.Mám to vyzkoušený.Takže i proto malá cukr dostane až v narozeninovým dortu a pak zase dlouho ne.

sylvar
24. kvě 2008

my jíme hipp, nestle nejsou slazený,teda asi ne všechny,ale čtu na krabičce a musí tam být bez přidaného cukru 😉

jandalinka
24. kvě 2008

my dáváme Nestlé nemléčná kaše rýžová a Nutrilon první rýžová kaše.Chutnají nám zatím obě.Ta Nutrilon se mi zdá lepší,nejsou v ní hrudky 😉

ria80
24. kvě 2008

Nestle nejsou slazený,ale je tam hodně kousků a nejde to rozmíchat

gabca1
24. kvě 2008

Já nejraděju kupuji Sunarku kaši nemléčnou, můžeš do ní přidávat i ovoce až ho budete baštit 🙂 a dochucovat si jí tak podle sebe.

navi
24. kvě 2008

berusko jestli má malá předpoklady k alergii, tak si podrobně pročti všude složení. My dali malému v 5 měsících rýžovou kaši Nutrilon, která je od 4 měsíce a měl na ni silnou alergickou reakci, protože obsahuje skořici 😒
jinak pohodě jsme ze začátku papkali kašičky Nestlé a teď vede Sunarka 😉

ninouche
24. únor 2011

Ahoj, jakou první kaši byste doporučily pro 6m zatím plně kojené miminko? Mléčnou, nebo nemléčnou?

Prozatím je plně kojená, ale poslední dny mám pocit, že už má hlad - chce jíst třeba po 1,5 hodině, zvlášť u jednoho prsa se zlobí, že jí to asi málo teče... v noci ale spí zatím dobře. Chtěla jsem začít zeleninovým příkrmem v poledne, to ale asi neřeší večerní hlad (večer mám mlíčka už asi fakt málo).
Takže bych začala v podstatě zároveň dávat v poledne zeleninu a večer kaši - nevadí to?
Ráda bych jí dávala nemléčnou do svého MM, ale asi už ho nebudu mít tolik - někdy ráno něco odsaju, ale někdy ne, tak asi budu muset rovnou mléčnou, že? Rozmíchávat nemléčnou do UM mi v tomto případě připadá jako zbytečný krok navíc, nebo se mýlím?

ninouche
25. únor 2011

nikdo neporadi? ☹

storm07
25. únor 2011

Nám se z mléčných nejvíce osvědčila Nutrilon ovocná - jinou značku moc baštit nechce.