Jakou kojeneckou kaši pro 3 měsíční miminko?

mishad
29. lis 2010

Milé maminky, prosím vás o vaše rady a zkušenosti s podáváním kaší pro téměř 3 měsíční mimi. Jsme na UM Hipp a ráda bych jí začala na noc dávat kaši. Chci se tedy zeptat, zda můžu již v tomto věku a zda mohu dávat od jiné značky než je pouze Hipp? 🙂
Děkuji všem 😉

EDIT: Kaši chci dávat až od ukončeného 3. měsíce.

dlabinecka
29. lis 2010

Všechny kaše jsou od 4 měsíců. myslím, že je zatím brzy...

many
29. lis 2010

ahojky, já nemám teda zkušenosti s kaší tak brzo, ale myslím, že nekojeným se dává až od 4 měsíce 😖

lalial
29. lis 2010

Koukám, malá má ještě téměř dva měsíce čas, takže vydržet, neuspěchat to. Je dobré potom začít obyčejnou, rýžovou kaší, udělanou v mléce, na které je dítě zvyklé. 😉

skajana
29. lis 2010

I pro dítě, které je na UM se nedoporučuje zavádět příkrmy dřív, než od ukončeného 4. měsíce - nemá ještě dostatečně vyvinuté trávicí ústrojí a nebylo by jí to nijak k prospěchu...nepíšeš, z jakého důvodu chceš začít dávat kaši, ale pokud máš pocit, že má hlad, radši dávej UM, které je sytivější (většinou jsou označené jako extra nebo forte). Každopádně než něco začneš dávat, neuškodí se předtím poradit s pediatrem 🙂

kalerat
29. lis 2010

Určitě nedávat, je to až od 4. měsíce nejdříve. Já bych osobně s kaší nijak nespěchala, zbytečně tím dítěti zaplácáš žaludek 😉

berenika39
29. lis 2010

Kuk www.kojeni.net, je tam všechno, co třeba nevíš🙂.
Dva měsíce a jeden týden nejsou téměř tři měsíce 😲 , to, že ty bys "ráda začala" opravdu není důvod, kaše jsou od 4. měsíců a když se dají až naposled, nic se taky neděje...jestli to chceš dát kvůli spinkání, na noc, tak ne vždycky to zabere...a dvouměsíční miminko potřebuje mlíčko, je jedno, jestli MM nebo UM, ale nic víc. 😉

beruska1989
29. lis 2010

my jsme taky na Um (Beba ha) a opravdu dřív než od 4 měsíců kaše nejsou. My dávali od Nestlé, rýžovou a asi od pátého měsíce banánovou, ale ta nám moc nejela. Ted mi je přestala jíst uplně. 😅 , ale budí se jen jednou za noc, takže to neřeším.

romana29
29. lis 2010

Podle tvého pasu má dítě jenom 2 měsíce a jeden týden, tak pokud jsi nenapsala špatně datum, tak to rozhodně nejsou "skoro tři měsíce" a kaše jsou od ukončeného čtvrtého měsíce, tj. máš ještě skoro tři měsíce čas na nějakou kaši, neblázni!

marketa137
29. lis 2010

Tak nejdřív bych začla až po ukončeném 4m, dřív opravdu ne. pokud malá je hladová tak ybch zkusila sytící mlíčko a navíc kaše nezaručuje že se víc zasytí a u takhle malého miminka bych neriskovala. se zácpu neni legrace a já začala kaši dávat po tom iúkončeném 4m a tim že sjem mu dělala hustější UM a pak když si zvyknul tak teprve hustou do misky ale ve 2m jedině UM i kdyžod 2m moc mlíko enchtěl tak se nedalo nic dělat a ted si ymslim že kaši dostal spíš až kolem 5m a začal příkrmama k obědu.

petra.a
29. lis 2010

mishad, na kase este mate cas, neponahlaj sa 😉 . Kamoska cpala malemu mrkvu uz asi od 3 mesiaca...naco? Ved miminku nic neutecie 🙂 Vsetky kase su od ukoncene 4. mesiaca (to znamena, az miminko bude mat 3 mesiace a 4 tyzdne) ale to neznamena, ze mu ich musime davat, mnohokrat spravia viacej skody ako uzitku.

zuzau2
29. lis 2010

Ahojky...my jsme kaše začali dávat až v ukončeném šestém měsíci. Vy máte opravdu ještě čas a jen chci napsat, že nám vyhovuje kaše od Hami, od Hippu jsme taky kupovali, ale dost nám hrudkovatěla. Zuzka

kikimaruska
29. lis 2010

Malý byl dost hladový a na doporučení dr.jsme nejdříve dávali sytící mléko (Nutrilon Extra) a když ani to nepomáhalo a malý se budil a brečel hlady po hodině a půl nebo po dvou, sám nám doporučil na noc dávat první kašičky. Samozřejmě jen rýžovou a bez příchuti, bez lepku,. Vyzkoušela sem Hami, ale ta byla dost "hustá", na to aby byla do lahvičky. Jako první kaše nám vyhovovala první rýžová od Nestlé. Dokonale se rozpustila a jako trochu hustčí ji lze hezky podávat v lahvičce. Kaše byl náš první dokrm a bylo to po ukončeném 4 měsíci. Někde se dokonce píše, že kaše se dává až jako poslední v příkrmech, někde naopak. Nám dr. řekl, ať dáváme hustší kašičku v lahvičce... 😉 a pomáhala. Pak jsem zkusila i ty mlíčka na noc, ale ty jsou až od 6 měsíce a nám ani nepomáhaly...

baradisk
29. lis 2010

zkus hami extra 1 ,malej taky rval po hodine hlady ,kazdou hodku pil mliko tak sem zkusila tohle hami ale extra 1 je to pro vetsi zasiceni a fakt pak pil tohle mliko po 3 az 4 hod.a kasi mam od nestle moje prvni kase a taky super 😉

lukza
29. lis 2010

já bych kaši nedala přece jen její zažívací systém se teprve dotváří a budeš jí tím moc zatěžovat a není to dobré na tam malé tělíčko počkej stím do ukončeného 4měsíce oni ty výrobcí ví co píši fakt je na to brzo

andelka
30. lis 2010

Kaši bych tak malému mimču nedala, stejně to na noční buzení většinou nepomáhá (pokud to chceš z tohoto důvodu). Mi se malý často budil, tak jsem po 14 dnech zeleninových příkrmů zkusila dávat nemléčnou bezlepkovou kaši na večer (Dany byl půl roku kojený, přikrmovat jsme začali až potom a nic mu neuteklo), ale nepomohlo to a spíš ještě měl potíže s bříškem. Jinak nevím, proč by 3 měsíční miminko mělo pít nebo jíst cokoliv jiného než MM nebo UM. 😕
Jinak jsem viděla UM Hami Hajaja, je na větší zasycení. Nebo pak později mlíčko s kaší, nebo vaše UM zahustit troškou nemléčné bezlepkové kaše.

kacerka
30. lis 2010

Žádnou, všechny kaše jsou až od ukončeného 4. měsíce, i tak bych s kaší začínala později. Spíš zkus sytější mlíčko na noc - extra či forte 😉

katule01
1. pro 2010

přesně tak jak tu všechny píšou... Do ukončeného 4. měsíce nic jiného než mlíčko! Ať už mateřský nebo umělý! Kojené i nekojené děti dostávají příkrmy až po ukončeným 4. měsíci, když je nutné! Lépe počkat do 6. měsíce!
a nejraději máme kaše Nutrilon... 🙂

ined77
1. pro 2010

Nejlépe žádnou 😉 .Akorát způsobíš prďolkovi bolení bříška.A pokud Ti jde o zasycení na noc, aby se mimi tolik nebudilo(pokud tipuju dobře), z vlastní zkušenosti můžu říct, že ani kaše nepomůže 😅 .

antlen
1. pro 2010

já bych maximálně lžičkou nebo dvěma kaše zahustila mlíčko v lahvi. A to nějakou bezlepkovou, bez příchutě, nejlépe Nutrilon kaší. Ale jak píší ostatní, ne po předchozí poradě s pediatrem. Opravdu takhle malá miminka nemají vyvinuté zažívací ústrojí a mohlo by to jen uškodit. My jsme kašičkama a příkrmama začaly až v půl roce, dřív ani ťuk. A celou noc bez jídla mi děti spí až tak od 8. měsíce, to už v noci jíst nepotřebují.

andy80
3. pro 2010

Žádnou, všechny kaše až od ukončeného čtvrtého měsíce.

tercina
5. pro 2010

Já bych taky určitě 3 měsíčnímu dítěti nedávala kaši. Je to zbytečný. Možná po tom 4. měsíci, ale proč? Mlíčko úplně stačí. Kaší a podobných věcí se za celý život nají. Úplně optimální je do půl roku jen na mlíčku. Pokud nemáte problémy s váhou, tak bych fakt nic nedávala

iluss
5. pro 2010

Jak tu píšou holky, rozhodně ještě nedávat kaši. Na to má času dost.
Já začínala s kaší až jako s posledním příkrmem někdy v osmi měsících. Do půl roka jen mlíčko (to stačí kojeným i nekojeným dětem, pokud mají normální váhové přírůstky), pak zlehka zeleninu, ovoce a až potom kaši.
A naše zkušenosti se zaváděním kaše jsou takové, že se mi po ní v noci víc budila, asi měla po ní větší žízeň. Tak jsem jí pak tu kaši dávala pozdě odpoledne (max v 17 hodin) a večer už pak jen mlíčko. A bylo to lepší.

nevimek
28. dub 2013

Muzu davat 3mesicnimu miminku normalni mleko teple?

napolitano
28. dub 2013

nevimek to oporavdu není dobrý nápad,můžeš mu vyvolat alergii na bílkovinu a hlavně je naprosto nevhodné,buď mateřské nebo sunar atp

salomee
28. dub 2013

jak jako normální a jak jako teplé? Tak malé mimčo by mělo pít jen mateřské a nebo umělé mléko č. 1 a to v teplotě zhruba těla, kolem 40 stupňů..

martinakuncov
4. lis 2014

my jsme se souhlasem doktorky začaly dávat kaši od Nutrošu od 3. měsíce kvůli častému buzení v noci a pomohlo 🙂 Malýmu to chutnalo a nic mu z toho nebylo.. poradila bych se s doktorkou, ale u dalšího bych to udělala stejně ;)

monca1982
7. pro 2014

Ahoj, mně mamka která je lékařka v oboru biochemie poradila přidávat do UM Glukopur, je to čistá glukóza a hodně to pomohlo, já dávám malýmu od narození Nutrilon..jsem spokojená a do něj přidávám plnou odměrku od Nutrilonu asi 3 x denně a teď už mu sladím 7 x denně, protože už má 7 kg a začínáme 4. měsíc, tj asi v35 gramů glukózy denně, pročetla jsem si obaly od HIPP, BEBA A SUNARU..a výživová hodnota je téměř stejná..malý měl hlad a když jsem mu dávala víc mléka za sebou...protože brečel hlady..tak pak zase plakal..protože ho bolelo bříško..vyřešila to tahle glukóza za 20 Kč a od tý doby co má glukózu je i hodně veselej...ta glukóza je pro mozek...a on pak i líp usne...

pavlusa01
10. pro 2014

Já bych tak malému miminku kaše ještě nedávala....Co já dávám sunarku kašičku,tak ta je určená až od 4 měsíců,mléčná i nemléčná...Jiné značky jsem nezkoušela 🙂

marketaterezka
10. pro 2014

ahoj mam prozbu muze 3mesicni dite uz kasi? dekuji za odpoved

denisa57
10. pro 2014

@marketaterezka Přečti si diskuzi. Kaše jsou od 4. měs.