Jaký je váš názor na SodaStream?

K Vánocům jsme jako celá rodina dostali SodaStream. Máte nějaké zkušenosti? Jaký máte názor?
jarcatko
28. pro 2012
no, mně to nesmí domu... celý mi to přijde jenom jako vzkříšení sifonu, který si možná ještě někdo pamatuje z éry socialismu, a navíc teda bublinková voda (ať už čistá nebo jakkoli ochucená) není zrovna moc zdraví prospěšná... já si i limonády, pokud si sem tam nějakou dám, napřed trochu "vychrastím", aby těch bublinek ubylo, protože mi to jinak nechutná 😞
monika6e
28. pro 2012
Máme, občas si dáme jen jemně perlivou vodu. Dětem perlivku nedávám vůbec. Není to vhodný pro dospělý, natož pro ně. Sirupy - předražený. A většina plná umělin, chemie a srágor. Sirupy dělám domácí nebo max. kupuju v Ikea, kde mají borůvku a brusinku - ale kvalitní 🙂 Sirupy dětem dávám do neperlivé vody ze studny 😃
ladenka
28. pro 2012
já myslím, že je to dobré pro rodiny, které hodně kupují různé perlivé vody, minerálky a limonády, což je třeba případ mých rodičů, ti by ho užili hodně a v konečném součtu by možná i ušetřili, ale třeba pro nás, by byl absolutně zbytečný 😉
3janka
28. pro 2012
Sodastream mame doma,ale zeby byl nejak max.vyuzitej se nedá rict.Občas se na nem dela,ja jen málo perlivou.Co se týče sirupu,taky nic moc.Aspon mne nechutnaji.Je to vyhoda pro ty co miluji sodu.
anetka1701
28. pro 2012
U nás jede fakt hodně - já i muž hodně pijeme bublinkovou vodu a neperlivý se prostě nenapijem. Dávám si bublinkovou vodu i do džusů a moštů :o) Ale nepoužíváme ho s těma jejich sirupama, ale normální šťávou, nebo těma džusama... Ale jestli nejste zvyklí pít klasickou perlivou vodu, tak je to asi na prd :o(
mailli
28. pro 2012
Koukám, že jsme v menšině :-N Máme ho doma už 3 roky a jede hodně často - manžel pije jen vodu s bublinkama, z neperlivý se mu dělá zle. Já si občas dám taky se sirupem (kterého dávám 1/4 jejich doporučovaného množství - bych měla pusu zalepenou až hanba), malá pije jen obyč vodu bez bublin. Za celou dobu jsme neřešili žádný problém. Vodu v pet-lahvi už nekupujeme, tohle vyjde levněji (ani manžel si vodu tolik nenapění, jen trochu, taže mu vydrží na víc jak avizovaných 60 litrů) a nelítáme tak každou chvíli s prázdnými lahvemi ke kontejnerům s tříděným odpadem 😉 Je to na vás, jestli přístroj využijete nebo ne. Já ho pořizovala vyloženě kvůli manželovi a jsme spokojení 😉
mirkson
28. pro 2012
My mame a jsme velice spokojeni. Pijeme jenom bublinkovou vodu, bez sirupu, kdyz jsme doma. Jinak pijeme jenom Vodu cistou. Bydlime v USA a zde mineralky bohuzel nejsou. Moc nam chybi jemne perliva Matonka 😞 SodaStream je jen nahrada.
ikarkulka
28. pro 2012
Přijde na to, co doma jako rodina pijete.
My pijeme čistou vodu z kohoutku (resp. ze studny), děláme si čaje, příp. když máme jooo chuť, tak si do vody dáme nějaký domácí nebo hodně kvalitní sirup.
Perlivou vodu a jiné limonády v plastu nepijeme vůbec. Takže u nás by to uplatnění ani nenašlo.
Nehledě k tomu, že jsem jednou z donucení tu "limonádu" z toho ochutnala, a za mě je to hnus.
Podruhé jsem z toho ochutnala "čistou vodu" (nevím, proč mi nalili čistou neperlivou vodu ze Soda Stream, ale budiž), a s vodou to nemělo nic společného. Bylo to takové neurčité a navíc jsem v tom cítila nějakou příchuť, i když oni se dušovali, že voda je fakt čistá, bez toho sirupu. Prostě ta pachuť asi v tom přístroji zůstává.
Když si budu chtít udělat jednou za uherák sodovku (jakože nechci, protože bublinky prostě nemám ráda), tak si buď koupím láhev perlivý vody a nějakou šťávu k tomu, nebo se pořád ještě dá sehnat sifon s bombičkama.
ange_de_la_morte
28. pro 2012
Je to super pro lidi co mají rádi bublinkowé .... u nás se pije čistá woda z kohoutku a je nám dobře .... ale je prawdou že na to že se jedná o obyčejný ,,sifon,, tak je to dost drahý špás a ty sirupy k tomu to nechápu - je to snad uplně jedno jaký sirup do toho naliju - proč mám kupowat ten jejich drahý ?
schnek
28. pro 2012
mám a používám, jsem spokojená. Z originál sirupů kupujeme Colu, jinak lijeme normální sirupy. Nemusíme z nákupů tahat balíky drahých limonád. Používáme ho tak, že do vody nalijeme sirup a pak teprve sodujeme (v návodu je to opačně, ale nic se zatím nestalo, tak nevidím důvod, proč si naperlenou vodu vyperlit mícháním). Teď jsem si poprve nechávala plnit - neoriginálně, bombička za 60,- a údajně má vydržet mnohem déle než originál, navíc to není výměna, ale naplnění, takže mi zůstavají moje nový bombičky. Ale souhlasím s názorem, že je to pro ty, co běžně kupují perlivé vody a limonády. Ad SS a klasická sifonová lahev - ano, je to +- to samé, ale sifonovou lahev naplníte a dokud ji nevypijete, tak máte smůlu, v SS si naděláte lahví, kolik chcete. Je to fajn, když máme návštěvu nebo něco slavíme. Nasodujeme lahve a nemusíme řešit minerálky a limči 😉 Jako používat originál sirupy a originálně měněné bombičky je drahý, ale s obyč sirupem a náplní za 60,- je to v pohodě. Navíc mě těší, že nezatěžujeme přírodu prázdnýma plastovýma lahvema.
elvira
28. pro 2012
Můj názor? Předražený krám - když si spočítám pořizovací náklady na přístroj, cenu bombiček, popřípadě originál sirupů, tak děkuji, nechci...
Doma buď pijeme vodu z kohoutku, popř. vodu se sirupem - dělávám domácí, sem tam si na "přechucení" koupíme láhev s hotovou limonádou.
Takže - jak vyzdvihují v reklamě - příliš pet flašek z naší domácnosti není.... 😎
ivetm
28. pro 2012
my koupili SS loni, když jsem byla těhotná a jediný, co jsem byla schopná pozřít byla právě bublinková voda a je fajn, neumím si představit, že by manžel tahal v jednom kuse balíky vody...ale je fakt, že nám nechává bombičky plnit mamka u nich v práci. Pokud neděláš přebublinkovanou vodu, tak i poměrně dlouho vydrží. SS šťávy nekupujem, manžel si dává většinou klasiku Jupí - kupujem 5kilovku a nebo domácí sirupy,já většinou jen bublinky
maudn
28. pro 2012
měli jsme a velice rádi jsme prodali (za dobrou cenu naštěstí), láhve zasmrádávaly (a to jsme čistili jejich tabletami), po sirupu smrděly jako plesnivý, pak jsme dělali jen vodu bez sirupu,aby nám ty láhve déle vydržely, opravdu vydržely déle,ale pak zase smrděly, nakonec jsme se sodasteam zbavili na aukru od korunky za 1100, takže spokojenost
aideen
28. pro 2012
Dostali jsme na Vánoce a jsme spokojení. Konečně všichni dodržujeme pitný režim tak, jak máme (manžel a já, dcera pije hodně čaje). Děláme jemňounce perlivou, žádnou hrůzu a sirupy taky jenom na "obarvení". Můj bratr ho má už rok a nic mu nezasmrádá, normálně myje jarem a takovou tou štětkou na lahve. Za mě super věc 🙂
mochenkaa
28. pro 2012
Máme, ale skoro nepoužíváme. Já bublinky nerada a M jedině Colu. Ale když si to tehdy přál na narozky, vypadalo to, že to využije 😃
kikulka1
28. pro 2012
Máme, používáme a jsme velmi spokojeni. Děláme si jen jemně perlivou, čistou. Žádné sirupy ani štávy nepijeme. Když je chut na něco jiného než vodu, tak čaj nebo domácí mošt 🙂 Pro ty, co pijí perlivé vody se rozhodně vyplatí.
kocicinka
28. pro 2012
@ikarkulka a kde se dá sifon s bombičkama sehnat? My máme tu opletenou láhev, ale bombičky jsem prostě nemohla nikde sehnat.
My doma Soda Stream máme, koupil si to manžel už před lety, samotná voda mu nechutná. Kupuju mu alespoň kvalitní sirupy, protože ty jejich, to je hnus fialovej nepitelnej. Za mě je to krám, já nemám tyhle nápojové přístroje ráda, dostala jsem k Vánocům Dolce gusto, naštěstí to šlo vrátit. Já si raději udělám čaj. Občas se toho napiju, ale fakt málo. Mě na tom mimo jiné vadí i to, že se musí naplnit ta láhev celá, jinak to nefunguje, muž to celé ale nevypije, tak si to zavíčkuje a vypije až večer. Takže ta voda v tom celý den stojí ( fuj) a jednou mu ta láhev zplesnivěla( dvojité fuj).
zelva
28. pro 2012
Kdo má rád bubliny, tak se určitě vyplatí Soda Stream, než donekonečna kupovat perlivé vody. Jednak je to drahé a ještě se s tim tahat...Já bubliny nepiju, ale manžel jo a Soďák využije na 100%. Žádné sirupy si nelije, dělá si čistý a je spokojen!
andulka86
28. pro 2012
proč né, kdybych nevěděla co s penězma, jdu do toho, myšleno v dobrém. Mám ráda bublinky a proč zaplňovat planetu petkama
pejullka
28. pro 2012
mame taky od Vanoc a super, u nas se domu tahaly lahve, pac voda z kohoutku tady neni nic moc.
mufinka26
28. pro 2012
máme ho už rok a super 😃
andy80
28. pro 2012
Pro nás zbytečnost. Pijeme vodu z kohoutku a čaj. Občas koupíme nějaký džus nebo takové ty ochucené vody bez bublinek. Nemáme rádi bublinky, když občas koupíme kolu, tak si jí necháme všichni vybublinkovat 😃 Navíc mi to přijde dost drahé, naplnění bombiček něco stojí, pořizovací cena také není malá.
petulinka_2012
28. pro 2012
Máme ho už přes rok a v pohodě.
svoba
28. pro 2012
Dostali jsme jako dárek. Běžně pijeme vodu z vodovodu. Nevyužíváme. Ale je tu velký výběr z příchutí, aj. Záleží, zda máte rádi sodovky, limonády, colu. Pijete-li denně, pořiďte!
beta.m
28. pro 2012
U nás je používaný hodně často. Vodu z kohoutku nemáme moc dobrou takže když se obublinkuje a vychladí tak pak je pitelná. Pár sirupů máme ale používáme převážně obyč šťávu.
klaarka
28. pro 2012
My si to koupili sami a dobrovolně cca před 2 roky. V létě to "jede" hodně. A odbourali jsme neustálé kupování PET lahví a následnou recyklaci. Kdo se s tím má neustále z obchodů tahat? Vodu máme dobrou, tak proč platit za někdy i míň kvalitní? Jsme spokojeni moc.
pejtho
28. pro 2012
My jsme si ho koupili letos k Vánocům, za peníze, které jsme dostali. A jsme moc spokojeni. Já i manžel máme rádi bublinkovou vodu, takže se nám to pořád točí. Dostali jsme k tomu i nějaké sirupy a docela mi chutnají, i když piju spíše čistou, nebo si to smíchám trochu se šťávou, Jinak když si spočítám, že bych měla kupovat nějaké slazené nebo i neslazené limonády, tak samozřejmě tohle vyjde levněji a pořizovací náklady se tím pádem brzy vrátí.
A nemusím tahat flašky s nákupem a pak řešit co s prázdnými lahvemi. Dokonce i v naší malé kuchyňce se na to našlo místo.
Kdo je zvyklý pít spíše obyčejnou neperlivou vodu, tak to asi moc neocení, ale já si ho nemůžu vynachválit.
m_d
28. pro 2012
pro ty co pijí bublinkovou vodu, tak super...nicméně my tu máme tak hnusnou vodu, že kolikrát to ani pes nechce pít. Takže my kupujeme balenou 😕 ale teda neperlivou. Když jsme bydleli v zahraničí docela jsme o to stáli, protože tam byla voda vynikající a bublinky jely víc 🙂 pro mě ano, ale jen pokud máte dobrou vodu, která se dá pít 🙂
pepibubu
28. pro 2012
Máme ho doma, většinou OK, dáme si jakou chceme šťávu... Jen při střevních potížích dáváme přednost opravdu minerálce, kvůli těm minerálům...

v létě frčí pořád, v zimě tak moc ne, ale jsem ráda že ho máme.
haferka
28. pro 2012
Spokojenost největší. Co ho máme (rok) nekupujeme vůbec balené vody a to ani ochucené. Sirup nahradí 😉 Nejvíc mi vyhovuje, že si můžu sama regulovat množství bublinek. Určitě doporučuju 🙂

Začni psát odpověď...

Odešli