Jaký má prosím jídelníček vaše cca 10 měsíční dítě?

alesea
18. lis 2013

Prosím o radu s jídelníčkem pro 10 měsíční dítko. Mixujete ještě v tomto věku nebo už vůbec...Mixovanou zeleninu už vůbec nechce jíst tak jsem dnes zkusila dát trochu skoro nesoleného rizota co jsem měla k obědu a to se setkalo s velkým úspěchem, pomlaskával si...(přijde mi že hlavně chce kousat), ale jinak třeba vařené ovoce doma nechce jíst i když to smíchám s piškoty (i když to není moc zdravé míchat prý...) vedou kupované ovocné přesnídávky a sušenky :( a přesnídávky dáváte každý den? mě to přijde moc sladké a sušenky také asi jsem je neměla začít dávat... nebo tedy ovoce syrové, to také šmakuje. jo a nebo tedy ještě chleba rohlík... jogurty by se prý neměli moc dávat kvůli zahlenění tak nevím,co mám tedy dávat, chtěla bych aby to měl nutričně vyvážené... kaši sní jak kdy... a také si hlavu lámu jakou kaši navečer aby nebyla moc sladká, což nedoporučuje zubař, ale zase aby to jedl, zkusili jsme už kde co (sinlac, kozí kaše, mléčné i nemléčné instantní, krupičnou)

radka8888
19. lis 2013

Ahoj, já teda presnidavky nedavam, taky nedavam ani kaše teda🙂 u nás frci velká snídaně (svačina) nějaký dobrý chleba s máslem nakrajeny na proužky s pazitkou, k tomu nakrájené ovoce nebo zelenina. Sama si bere a vypadá spokojené, pak máme oběd dělám ze surovin co jíme my, ale nesolim a kořením jen cerstvyma bylinkama, vzdycky se ji snazim davat aspon cast v kusech co si muze sama brat a cast ji davam lzickou, potom už máme jen mléko připadne ji to odpoledne stridam s nejakym zapecenym ovocem nebo holandii..neříkám, ze to je jaký vzor, jen to tak prosté děláme a dítě vypadá přiměřené.
.

tkanicka
19. lis 2013

já teda nejsem vzor, ale po pár týdnech jsem si řekla, že přece nebudu tak sobecká a když nejím já na vrcholu zdravé výživy, nebudu do toho nutit své děti. Starší měla v tomhle věku už téměř odstavené kojení., Přes den se odmítala přisát a pila už jen v noci. Takže ráno jsme začínali kaší, k svačině buď syrové ovoce (jablko, banán) nebo přesnídávka (neřeším cukr, taky ho jím) a třeba dětská sušenka, k obědu už měla víceméně jídlo, maso na malinké kousíčky a buď zeleninový mix na způsob číny, nebo rizota, nebo s bramborem nebo br. kaší, do měkka uvařenými a nakrájenými těstovinami. Odpoledne většinou jogurt (mléčné výrobky prý nezahlňují, jen nechávají ten mléčný film, o kterém si lidé myslí, že je hlen) a na večeři polévku s rohlíkem nebo chlebem. No a jak si postupně vymýšlela, co momentálně nebude jíst, tak se to různě měnilo. K sváče taky jednu dobu frčel pařený dětský sýr a brzo na na to eidam. No a jen dodám, že od malička do dnes miluje zeleninu, na vrcholu blaha je ze špenátu a brokolice, takže si myslím, že nás ty sladké přesnídávky a později i ochucené jogurty v závislosti na sladkém zase až tak nepoznamenaly

baca
19. lis 2013

U nás je teda extrém, dcera je téměř plně kojená. Ne že bych ji nedala jíst, ona nechce. Takže zkoušíme nějakou přesnídávku s trochou jogurtu, aby nebyla tak sladká, nebo doma povařené jablko s nastrouhaným piškotem,banánn s jogurtem. V poledne nějakou zeleninu s bmaborem, rýží, na kaši rozmixované. Večer kaši. Většinou sní tak dve tři malinké lžičenky všeho. Začala jsem s příkrmy v šesti měsících a dodnes se to nezlepšilo. Často úplně odvrací hlavu, šprajcuje se. Nejvíc í chutná chleba nebo drobky z domácích koláčů.

alesea
autor
29. lis 2013

ahoj děkuji za příspěvky, tak u nás je to už pouze přesnídávka, křupky, dět.sušenky (moc nedávám), kaše, zeleninu mi prostě jíst nechce, jen pár lžiček, snad se to zlepší...a hlavně vede mléko... ale jídlo od nás by jedl, jak je to trochu osolené, tak třeba zeleninu z polévky, to si pomlaskává... ani nevím jak dlouho se nesmí solit...

laurital
29. lis 2013

U mladší dcery vedlo ještě i kolem roku ráno mléko nebo mléko lehce zahuštěné kaší, na svačinu nějaký mléčný výrobek, chleba s lučinou, žervé, na oběd maso se zeleninou a přílohou, odpoledne ovocná přesnídávka a k večeři buď kaše nebo polévka.

leni78
29. lis 2013

Já jsem kojila, prikrmy jsem nikdy nemixovala, dostal kus jídla a sám si kousal. Na nějaké velké stolování to nebylo. Dávala jsem ochutnavat vše možné, jidlo bylo po celém bytě 🙂🙂