Jaký má vaše 5měsíční miminko jídelníček na den?

veronika1712
23. kvě 2013

Pořád kojím ale naše doktorka nám poradila už přikrmovat.Takže malé dávám k obídku zeleninku vařenou doma,ke svačince přesnídávku z ovoce a k večeři kašičku do které obačs přidám banánek nebo něco jiného.A mezitím kojím i v noci 🙂 Tak se chci zeptat,jestli to takhle zatím stačí.Díky 🙂

maudn
23. kvě 2013

v 5 měsích jsem jen kojila

antarres
23. kvě 2013

Naše doktorka doporučuje příkrmy od 4. měsíce, prý se potom děti vyrovnávají s různými alergiemi. Tělo si dříve zvykne na "normální" stravu.... Myslím, že tak, jak to děláš, je to správně. Hlavní je, jestli malá prospívá. Já jsem první dceru kojila do 11. měsíců, druhou jen do 5. měsíců, měla jsem málo mléka. Malá neám nepřibírala, tak jsme to do ní ládovali. (zeleninová, ovocná přesnídávka, kaše a mlíko.)Pokud můžeš, tak dávej příkrmy a koj co nejdéle. 🙂

pejtho
23. kvě 2013

Já jsem s oběma holkama začínala s příkrmy po 5. měsíci. Začali jsme jen zeleninkou k obědu. Mrkev, brambor...postupně jsem přidávala. Dýně, brokolice, květák...Po 14dnech přikrmování jsem dala na noc kaši. Jinak mezi příkrmy stále kojit.
Po měsíci příkrmech jsem přidala maso a už i nějaké svačinky. Např. banánek, přesnídávka apod. Po 6. měsíci můžete i nějakou křupku, dát do ruky kousat kůrku chleba apod.
Teď je naší druhé 7 měsíců, takže začínáme s jogurtem. Ale stále mezi jídlem kojím. Svačinky nejsou pravidlem, protože to malá moc nejí. takže většinou dám jen maso-zeleninový příkrm, nějakou křupku do ruky a jinak jen kojím.

anina32
23. kvě 2013

Já jsem na radu mudr, oba kluky do půl roku jenom plně kojila, pak jsme začali zeleninkou a teprve potom postupně další, jídelníček který popisuješ jsme měli až na konci sedmého měsíce 😉 .

ange_de_la_morte
23. kvě 2013

Malý má 4 měsíce, do teď mel jen kojení a 1x denně kolem 17 Sunar protože neprospíwal a mlíčka mám docela málo. Začli jsme dáwat zeleninku na oběd a Sunar se tím uplně wypustil takže má jen zeleninu a kojím - zatím to tak nechám, w 5 měsísích přidám dopolední přesnídáwku ale kašičky dáwat nechci - malý mi spí od 6-ti týdnů celou noc bez kojení, takže prostě pojedem jen 2 příkrmy denne ( 1x zelenina, 1x owoce) a zbytek kojení - takže tak jak dáwáš to určitě bohatě stačí

andelka
23. kvě 2013

V 5m jsem jen kojila. Pak od 5,5m příkrm, co měsíc to další (6,5m - 7,5m- 9,5m), pátý, snídani až v 11měsících. Nemá se dávat tolik druhů naráz a už vůbec ne tak rychle odstraňovat kojení, je to škoda a na malé mimčo velká zátěž. Kam tak spěcháte? 😕 čím víc bude normálního jídla tím méně bude kojení.. 😒 záleží ale jak často ještě přes den kojíš, jestli jsou ty příkrmy jen na ochutnání, seznámení, nebo tím chceš nahradit MM.
U staršího jsme začali až v 6m...oba baští krásně, nikdy nebyl s ničím problém, alergii nemají na nic, prvního jsem kojila 13m a druhého kojím ještě.

cenichmat
23. kvě 2013

Nám doktorka doporučila začít s příkrmy od 4. měsíce kvůli prevenci alergií, začala jsem s tím od pátého měsíce. Nejdřív mrkvička k obědu pár lžiček a dokojit, pak postupně nahradit celou dávku kojení příkrmem. No a pak další druhy zeleniny-brokolice, brambor atd. Další příkrm jsem dala asi po třech týdnech, odpolední dávku ovoce-nejdřív vařené, později syrové. Jinak jsem stále hojně kojila a kojím stále tak třikrát, čtyřikrát denně, podle potřeb malé. Každé kojení jsem nahrazovala příkrmem vždy tak po měsíci (nejdříve).

dana3262
23. kvě 2013

Takový jídelníček měl první syn v roce a druhý tak v 9mesicich. V 5mes jsem jen kojila.

upari
24. kvě 2013

Syn byl téměř od narození na umělém mléku (bohužel jsem mateřské téměř neměla). Doktorka říkala, že příkrmy od 4měsíců jsou jenom reklamní tah (aby toho víc prodali) a nemají vliv na alergie-imunitu, jak tady píšeš. (Je vidět, co člověk, to jiný názor). S prvním příkrmem-první lžičkou jsem začala, když měl syn 6měsíců a týden. Asi dva měsíce jsem dávala jenom zeleninu, pak teprve ovoce. Jogurty až po prvním roce (pouze bílé - ty jí doteď (téměř 3roky), ovocný mu nechutnají, ale čokoládový pribináčky/lipánky/tvaroháčky ty miluje 😀 ). Přijde mi to na ani ne půlroční dítě velká zátěž, aby už jedl zeleninu i ovoce i kaše... To je můj názor 😉

hojda
24. kvě 2013

Mě tedy přijde 3x denně příkrm v tomto věku celkem moc. Koukni na www.kojeni,net , tak je moc pěkný postup, jak zavádět příkrmy, jen se to teď trošku časově posunulo a lepek se dává také dříve hlavně ještě při kojení. Ale hlavní je nahrazovat postupně jednotlivé mléčné porce jídlem, tj. nějaký čas jen oběd, pak přidat svačinu a pak večeři.

evaii
25. kvě 2013

ahoj holky, můžu poprosit o radu. syn mi nechce najednou ke svačině ovocné přesnídavky, poradíte co jiného bych mu mohla dávat?? jestě mi sní samotný banán, ale jinak sladké skoro vůbec nechce. chutná mu rohlík, chleba, ale zase nevím co mu na to můžu namazat. je mu osm měsíců. může např.Lučinu nebo něco podobného???? moc prosím o radu

hanka208
14. čer 2013

To mi přijde taky hodně. Mému synovy budou 4 měsíce a doktorka mi řekla už na 3. měsíční kontrole až začínáme přikrmovat. Dostala jsem k tomu i nějakou brožuru a tam bylo, že se má začínat nahrazením poledního kojení. To má trvat měsíc = do ukončeného 5. měsíce, pak přidal dopolední ovocnou svačinku a kašičky na noc až zase další měsíc tj. 7. měsíc. Já se podle toho budu řídit, pač zavést hned 3 jídla my přijde drsné. A to vám poradila lékařka? Já vím, že dělají instantní kaše už od 4. měsíce atd. ale podle mě je to blbost.

andy80
14. čer 2013

I mě to přijde víc než moc. Mělo by se začínat jednodruhovou zeleninou, pak míchanou zeleninou minimálně měsíc, po měsíci postupně přidávat ovoce. V pěti měsících stačí jeden zeleninový příkrm a mléko.

blandik
14. čer 2013

Pokud plně kojíš, tak bych dávala jen ochutnávat..jako prevence alergiím to stačí..podle mně, dítě nepotřebuje v pěti měsících, ani šesti - plnou porci příkrmu..ale stačí, pokud mu dáš ochutnat ze svého talíře (za předpokladu, že si to neosolíš) - kousek zeleninky, kousek chleba - odzkoušení lepku..apod. Osobně bych se snažila dítě co nejvíce kojit a pokud by už bylo hladové, tak bych navyšovala porci příkrmů..pokud by kojení stačilo, tak bych jen dávala ochutnat..dle zájmu dítěte taky..

veronikakim
27. říj 2013

Ahoj holky,tak já mám 5,5 měsíčního syna,s kojením jsme museli přestat po 2 měsíci,takže plně na Nutrilonu..a přikrmovat jsme začli ve čtvrtém.Z Nutrilonu mi začal postupně ublinkávat,takže jsme změnili UM na Hipp Antireflux.To mu ale tak nějak pořád nestačilo 😖 Začali jsme polívečkou z mrkvičky s fenyklem,postupně jsem přidala třeba brokolici s mrkví a vše rozmixovala.Chutnalo mu tak,že jsme po 14 dnech nahradili plnou dávku odpol.UM..A jsme v naprostém pořádku..Před večeří dávám jako svačinku domácí přesnídávku,většinou mi spapa tak 100ml přibližně a noc zatím jen mlíčko..Kaše Hami jsme už zkusili také,obyč.mléčnou i Vanilku,tu jsem ale dávala jen místo té přesnídávky třeba..Jeden den to,druhý zase tu kaši..To jsem mu dala ale zatím jen asi 3x..Takže u nás to je mlíčko,masozeleninový příkrm(Někdy jen zelenina),mlíčko,kaše nebo přesnídávka a na noc mlíčko..Zatím mu stačí na noc..Takže papáme místo 5ti dívek mléka jen 3 a jsme zcela zdraví..Naopak se nám zlepšila stolička atd..

leeena_4
27. říj 2013

podle mě to je zbytečně moc příkrmů. Takový jídelníček měl můj syn v 8. měsíci. Má se přidávat jeden příkrm měsíčně, začít jedním, další měsíc přidat další atd..

anatolij
10. únor 2016

Tak ja zachala z prikrmem v4 mesive a mužu řict že je to spravne mimi si všechno začina ochutnava poznava chute akurat nesolit a moc neupravovat .Mam treti holku a mužu řict i kdiš každa ina ini chute

dokument
10. únor 2016

v 5 mesicich mel prikrm jen nejakou varenou zeleninu k obedu. Jinak jsem kojila (do 18 a 1/2 mesice) a podle doktorky mel idealni vahovou krivku. Mezi 4. - 6. mesicem teprve s prirmy zacinal. Takze jen na obed.

moonince
7. kvě 2016

Ja davam male od 4 mesice,jsme na sunaru od 2mesice,rano mlicko+kasi,obed zelenina+maso,presnidavka,mlicko kase,mezitim cajik,basti krasne,prospiva a krasne se vyprazdnuje neni zadny problém, doktorka chvali zacla takhle dlabat behem 14dnu

veronika223
Odpověď byla odstraněná
Zobraz