Jaký olej jste dávali do prvních příkrmů?

hanule05
21. říj 2010

Ahoj,
chtěla bych se zeptat, jaký jste dávali olej do prvních příkrmů. Já u první dcerky dávala Bio panenský olivový, ale teď každou chvilku čtu, že ten ne, že může způsobovat alergie? Že je lepší slunečnicový? Tak jak je to tedy, nevíte?

mmmk
21. říj 2010

@hanule05 Mne poradkyne doporucila repkovy nebo slunecnicovy. Olivovy ma pry prlis vyraznou chut.

brisalek
23. říj 2010

ja bych nedavala zadny olej, podle mne to byla jen moda urcitou dobu. Od zacatku jsem davala maslo, ted smazim na sadle.

helcenka
26. říj 2010

Já tedy do prvních příkrmů nedávala žádný tuk, jen v případě, když jsem dávala mrkvičku, aby se využil vit. A.
Jinak když olej, tak nejlepší je řepkový - je nejlépe stravitelný a nezpůsobuje alergie.
Olivový olej bych vůbec takhle malému miminku nedávala, je příliš aromatický, a i když bio, tak v našich podmínkách není tak dobře pro miminko stravitelný. 😉

efkas
8. lis 2010

každý odborník má jiný názor 😅
používej,jaký chceš,jen,aby byl kvalitní
Já používám olivový,řepkový i máslo!Kvalitní tuky do zdravé výživy patří.Alergie by se ti projevila po prvnim požití toho oleje.

f161
8. lis 2010

@hanule05 Myslím, že párkrát v týdnu troškou olivového oleje nic nezkazíš, ale chce to kvalitní,to je jasné. Malýmu ho občas přidám do těstovin, 1 kávovou lžičku na 100g těstovin. Ale chce to opatrně zkoušet, v čem, kolik a jak to bude dítku chutnat. Co se týče másla, rozhodně je dobré dávat zase přiměřený množství, nejlépe 82%tuku, prostně kvalitní živočisný máslo. Margarínům, jako perla, rama, flora, bych se vyhejbala... Třeba synovi to vůbec nechutná, ale když mu párkrát do týdne udělám k snídani pečivo s pravým máslíčkem, tak to zbaští jedna báseň🙂 Píšu jen to, na co jsem sama přišla, obezřetně, aby to malýmu neuškodilo, ale třeba ti to bude ku prospěchu🙂)

verbalinka
13. lis 2010

Kvuli vstrebavani vitaminu z jidla je tuk dulezity, at uz ve forme masla nebo oleje. Ja davala olivovy, repkovy a slunecnicovy. A je to dobre i pro lepsi traveni. O alergii na oliv. olej slysim poprve. Syn ho dostaval od 6. mesice a ok 🙂