Jaký příkrm nasadit na noc, aby dlouho dobře spal?

amina
1. srp 2007

Do 4 měsíců mi Pepíno chrupal 6-8 hodin v kuse každou noc. Poslední dva měsíce se budí každé dvě hodiny. Je mi jasné, že mu nejspíš kojení už nestačí, co ale nasadit jako nejspolehlivější uspávadlo - příkrm na noc? Z lahve nechce nic. Přes den si dá pár lžic mrkve, kterou ale později vyblinká. S tím má totiž od začátku potíže, blinká prakticky neustále. Zabírá kaše? Prosím o tipy, už jsem šíleně unavená.
Děkuji, Amina

musko
1. srp 2007

Ahoj!
nepíšeš, či kojíš ani aký je malý starý. Ale pravdepod. ak máte tie 4 mes. a niečo a ak kojíš, tak sa pravdepodobne jedná o tzv. rastový špurt - čiže, dieťa chce častejši papať, obyčajne to trvá pár dní a znova sa to vráti do normálu. Ak by nie, poraď sa s vašou dr., či a čo dávať na noc. My sme - po porade s p. dr. dávali nemliečne ryžové kaše na noc.

danae
1. srp 2007

Amino, to může být růstový spurt. Pokud by to po pár dnech nepřešlo, zkus rýžovou kaši s mateřským mlíkem, nebo sunarem, pokud se ti nechce pumpovat.

Moje dcera mrkev také neměla nikdy moc ráda. Zkus dyztak jablíčko, nebo hrušku. Nejvíce kalorií má banán. Každopádně to všechno nejdříve prokonzultuj s dr.

Pokud Pepínovi není více než 6 měsíců a plně kojíš, tak bych s příkrmama ještě počkala. Doporučuje se plně kojit alespoň 6 měsíců (pokud to jde, samozřejmě).

amina
autor
2. srp 2007

Díky za tipy, musko i danae, kaši zkusim. Pepinovi bude za týden přesně půl roku, tak musím vymyslet zpestření stravy. Dnešní noc byla opět hororová, vstával i po hodině a půl. Plné kojení mě vyčerpává.O růstový spurt asi nepůjde, přece jen tahle situace trvá více jak měsíc.

karotky
2. srp 2007

Já tedy už nekojím,ale pokud by se Pepino nebudil kvůli hladu,ale kvůli tomu,že s sebou v noci hází(jako např.u nás)a tím se budí,položila bych ho na břicho.My takhle spíme asi 14dní a Áda prospí celou noc.Dřív se budil po 3. hodinách ikdyž byl na UM. 😉

johanda
2. srp 2007

Ahoj Amino, podobně se chovaly obě moje holky.Asi do 6 měsíce spaly celou noc, pak se po hodině a půl přisávaly. Taky jsem si říkala, to bude z hladu, růstovým spurtem, ale přikrmování nebylo na nic, děcka byly v noci jako klíšťata. Teď si spíš myslím ,že u nich začalo tzv. mamánkovské období. Mimča si prostě uvědomí, ža máma není jejich nedělitelnou součástí a začnou se bát. Většinou to začíná kolem 8 měsíce, ale některé děti jsou holt chytřejší 😀. S dětma jsem spala (s malou stále spím), takže jsem se naučila příliš se u kojení nebudit a nechat holky, ať se obslouží samy 😉.

lenycka
5. srp 2007

Někde jsem četla, že krize při kojení nastává v 6.týdnu a pak ve třech měsících, že v té době dítě hodně roste a má potřebu víc jíst. Nám je šest týdnů a musím říct, že to asi fakt platí, pže přes den jíme co 1,5-2hodiny. V noci teda spinká pěkně, kolem těch 6ti hodin do prvního kojení dá! Ale už teď se bojím té druhé krizovky...

s.arik
5. srp 2007

a co pevné zavinování?
obvykle se doporučuje jen tak první 3 měsíce, ale spousta mamin se k němu kolem půlroku vrátí a některé děti to prý vážně zklidní...

grisgot
5. srp 2007

Ahoj! My máme stejný problém! Malému jsou tři měsíce..do dvou měsíců spal v noci i šest hodin v kuse. Pak najednou bác a budí se po hodině a půl na kojení. Ale jen v noci! Ve dne vydrží bez kojení klidně čtyři hodiny! Tak jsem si říkala, že z hladu to asi nebude 😖 Ale proč tedy? Někde jsem četla, že ti prckové skutečně potřebují vaší non-stop přítomnost, kterou mají přes den. Radili maminkám zkusit probuzené dítě znovu uspat bez kojení, ale to se nám tedy skutečně nevede 😢 Abych se přiznala, už jsem moc a moc unavená 😢 😢

amina
autor
6. srp 2007

Ahoj holky,
díky za rady, vše vyzkouším. Docela mě potěšilo, že v tom nejsem sama a s pořádnou únavou nás bojuje nebo bojovalo víc. Pevné zavinování bych ráda provedla v praxi, ale jak nejlépe utemovat dítě, které váží osm kilogramů, nosí velikost 80 - je fakt dlouhé? S.arik, poraď, prosím. Abych potěšila grisgot: docela poslední tři dny zabralo, že jsme se prckem přestěhovali do nejchladnější místnosti (pokud tedy máš možnost a bydlíš v domě), v noci intenzivně větrám,ubrala jsem z oblékání na noc. Navíc ho dávám spát o něco dříve, než jsem byla zvyklá. A snažím se ten čas (kolem osmé), dodržovat. Takže teď Pepíno vstává každé cca 3 hodiny, někdy vydrží spát i pět, což je lepší. A rady typu, že lze ubrečené dítě znovu uspat bez kojení, tím, že ho pochováme, přebalíme a vrátíme zpět do postýlky, nejsou moc účinné. U nás to taky nezabralo, ba naopak, mrně se rozeřvalo ještě víc. Jedině kojení ho zklidnilo. Už se taky nemůžu dočkat, až se vše vrátí do starých kolejí a já budu kolem páté, šesté hodiny ranní nervózní, proč Pepíno stále nevstává na první kojení.
Mějte se, Amina

cecil
6. srp 2007

Ahoj grisgot, já tu zkušenost nemám, ale kamarádka říkala, že když se dítě budí často v noci, tak že mu přes den nestačilo krmení a že ona syna přes den probouzí po třech hodinách, protože jinak je vyspaný a v noci nemá tvrdý spánek. Zkus víc kojit přes den. Mě dcerka pije po dvou hodinách i častěji a v noci se budí po pěti a pak po třech hodinách.

grisgot
6. srp 2007

Pravdou je Amino, že mi prcek spí lépe, když je chladno. Bydlíme v domě a nejchladnější místnost máme právě ložnici. Svítí tam sluníčko jen dopoledne. Na druhou stranu ale, když jsem už několikrát nechala otevřenou větračku, tak se mi prďola vzbudil s plným nosem..?!? Tak nevím.. 😢 Tak buď méně obléknout a bez větračky nebo více obléknout a s větračkou?????? ☹

grisgot
6. srp 2007

Ahoj Cecil! Vážně? My už máme takový systém přes den, že nakojím..pak chvíli blbneme..když už toho má brouček dost, tak vytuhne. A teprve až se vzbudí, tak ho zase nakojím. Někdy je to za dvě hodiny, někdy za čtyři. Nechávám to na něm. Takže myslíš, že ho mám budit, když spí déle???
Možná ale máš pravdu, protože moje dítko není žádný vyžle..ve dvou měsících měl 6,5 kg! Možná prostě potřebuje jen víc mlíčka..hmm..

bea06
12. srp 2007

Ahoj u moji maly se vse srovnalo s prikrmama.Mesic pred tim se mi probouzela kazdou hodku.Tak se to mozna zlepsi i vam..

kristi
12. srp 2007

u nas se to teda jeste nesrovnalo, v noci ma proste hlad, at ji dam zahusteny mlicko krupickou nebo prikrm a pak mlicko...napoprve vydrzi tak 5-6 hodin a pak se vzbudi tak po tech 3

bea06
12. srp 2007

Me se teda taky v noci probudi tak okolo 1h a pak k ranu ale je to furt lepsi nez kazdou hodinu..taky cekàm na zàzrak az mi bude spàt celou noc..no jà màm casu dost jà si pockàm..

aknela
12. srp 2007

Ahoj, sice mi mimi spi 11 hod v noci a nebudi se hlady, ale nedavno se mi tez zacala v noci budit. Nam pomohlo vetrani, mokre plenky u postylky a pena do koupele pro lepsi spani. Treba se jim jenom spatne spi. 😉

jandalinka
18. bře 2008

Ahoj všichni!Tak jsem pročetla tuto diskusi a vyzkoušela vše,ale opravdu už nevím,v čem to je?! 😝 Jsou nám 4.měsíce+týden a týden se už potýkám s častějším kojením přes noc.Předtím malá krásně vydržela 6-8hod.přes noc a za poslední týden je to po 3-4hod.Nevím,co se děje.Zatím jen kojím a nevím,zda už nezačít s nějakámi kašičkami přes den či noc.Já vím,že pokud to půjde,tak je nejlepší do 6.měsíce jen kojit,ale má někdo podobnou situaci,že už musel dokrmovat po 4.měs.?!.Přes den kojíme 2-3hod.,déle ji nenechávám.Tak nevím,zda se to zlepší nebo jí to fakt nestačí a má hlad!Poraďtě!

jjaninka
18. bře 2008

Ahoj Jandalinko,tak přes den taky kojíme po 2-3hodinách,někdy malýmu dám i po hodině,prostě tak jak potřebuje. Večer usíná k osmé a budí se na jídlo bud ve tři,čtyřim,někdy taky už v jednu,je to nepravidelný. A po tomto kojení někdy vydrží 3 nebo 4hodky,ale taky třeba jen 2. Jak ti malá prospívá?Vojtula má ted 6,80kg a jestli jsme dobře měřili,tak 67cm. Dneska jdeme k dr.na píchanec,tak se zeptám na to noční kojení,pokud nezapomenu,ju?

jandalinka
18. bře 2008

Ahoj jjaninka!Tak přes den a to je vyjímečně též chce malá i po hodině,ale právě,že jsme skoro od 1měsíce až do minulého týdne chodily spát kolem 19:00a vydrželi jsme do 3:00,ale teď nevím,co se děje,zda jí mlíčko stačí a chodíme v 19:00spát a někdy už se vzbudí kolem 23:00-00:00 a( to vyloženě breč, předtím v klidu zamumlala,já jdu k prsu a šli spát)a pak v 2:00 a pak za 2hodky třeba znovu a to předtím vůbec nebývalo 😕 A byli jinak krásně prospíváme podle mudr.,minulej týden jsme byli na očkování a máme 6,2kd a 64cm.A právě,že od toho pichance mě spí malá nějak divně(píchancem to určitě není 😅 ),tak to budu ráda,pokud se zeptáš své mudr. a dáš vědět.Nechci jí začínat hned přikrmovat,když vím,že váhu máme dobrou,ale jestli je to hladem,že se tak vzbouzí,tak mi nic jiného nevzbude!

kachne23
18. bře 2008

jandalinko, já tak, jak píšeš, kojim v podstatě pořád. 6 hodin v kuse mi zaspal výjimečně, já plašim, až když kojim, co dvě hodiny v noci, což bylo naštěstí jen pár dnů okolo 2 měsíců - asi růstovej spurt... Bejt tebou bych vydržela, třeba se to upraví.