Používáme cookies. Více informací zde. OK

Jakým sýrem u dětí začít?

1velrybka
9. lis 2014
Maminky, jaký sýr jste dávaly dětem jako první? A od kdy?
beditha
9. lis 2014
My začali Gruyer a to kolem roku. Ale od mala dostávala "čichnout", když jsme byli ve Švýcarsku. Problém je, že českej Eidam jí teď (3 roky) nechutná🙂
1velrybka
autor
9. lis 2014
@beditha Tak ten Gruyer ani neznám. To je tvrdý sýr? A co nějaké žervé, Lučinu nebo tak něco? Kdy to může?
tajemna30
9. lis 2014
my začínaly lučinou po roce
tajemna30
9. lis 2014
zkus si projít tohle, než sem dáš plno dotazů, máš to tam vše podrobně
http://www.kojeni.net/zavadeni-prikrmu.html
beditha
9. lis 2014
@1velrybka to je trošku drsnější tvrdý sýr. Tím, že už měla zuby, tak to šlo. Jinak Lučinu jsem dávala i před jedním rokem. A ten Gruyer byl jen v mikro-kousíčkách a občas. Taky mě ještě napadlo, že jsem ji mazala kozí čerstvý sýr (žervé) a to doteď miluje. Ty tvrdý sýry jsou dost slaný, takže se to snažím omezovat, ale 2x do týdne se tomu nevyhnu
beditha
9. lis 2014
@1velrybka to je trošku drsnější tvrdý sýr. Tím, že už měla zuby, tak to šlo. Jinak Lučinu jsem dávala i před jedním rokem. A ten Gruyer byl jen v mikro-kousíčkách a občas. Taky mě ještě napadlo, že jsem ji mazala kozí čerstvý sýr (žervé) a to doteď miluje. Ty tvrdý sýry jsou dost slaný, takže se to snažím omezovat, ale 2x do týdne se tomu nevyhnu
lv
10. lis 2014
@1velrybka zerve, ricotta a mozzarella už před rokem, tak v 10m..kolem roku klasické tvrdé sýry, eidam, gouda atd.
klaire22
10. lis 2014
My začínali lučinou, žervé, pomazánkovým máslem. Jinak z tvrdých sýrů klasický eidam, ale to bylo tuším tak kolem roka.

Sem začni psát odpověď...

Odešli