Je možné dát 6ti měsíčnímu ovocný jogurt nebo pribiňáka?

pepina126
11. črc 2012

Ahojky, chtěla jsem se zeptat, jestli je možné dát 6-ti měsíčnímu dítku jako svačinku ovocné jogurty anebo pribiňáka, lipánka. Jogurt jsem už skusila a zatím je to ok, ale u pribińáka si nejsem jista jestli mu ho už mohu dát, přijde mi takový hodně tučný, tak nevím ......... předem děkuji za radu 😉

ivaanka
16. črc 2012

@pepina126 Já to zrovna taky moc nehrotím, ale ovocné jogurty bych zatím nedávala. Hollandia je fakt šíleně kyselý jogurt, i když kvalitní. Já dávám Choceňský, ten se s Holandií nedá chuťově vůbec srovnat a do toho dám přesnídávku, rozmačkám banán, borůvky, teď jahody nebo jakékoli dostupné ovoce. Když nemám ovoce, tak nadrobím dětské sušenky a nechám to chvilku rozmočit, to má taky velký úspěch.

pepina126
autor
16. črc 2012

jo to je dobrý nápad ty dětské sušenky do jogurtu, to mě nenapadlo. Díky

petapete
16. črc 2012

@timbouctou a tak je fakt, že zrovna ten ovocný choceňák ta barviva neobsahuje (nebo teda aspoň ne každý, zrovna v jahodovým je jako barvivo použita červená řepa, což by mi teda až tak nevadilo), takže proti tomu až tak zásadně neprotestuju...jen mi prostě přijde strašně brzy dávat ovocný jogurt dítěti v půlroce - ať už kupovaný ovocný nebo i ten doslazovaný bílý (prostě bych ještě chvíli počkala, min. do ukončenýho osmýho, devátýho měsíce...). Nemyslím, že by jogurt byl nezbytnou součásti jídelníčku takhle malýho mimina, v pohodě se bez něj mine - a to bez rozdílu, jestli je kojený nebo na UM...

@pepina126 no tak zrovna výroba domácí marmelády mi opravdu nepřijde nikterak náročná, rozvařit, osladit a nalít do sklenic bych opravdu neviděla jako extra náročnou záležitost😉. Nicméně k té kvalitě - rozhodně nebude horší v těch marmeládách, jak v tom ovocným jogurtu, to spíš naopak, ale je to zcela tvoje věc, tvůj názor😉. o tom rozdílu u kojeného dítěte a na příkrmech - jo, obecně ty děti na příkrmech dostávají příkrmy dřív, ale přesto nemyslím, že i u dítěte na UM je vhodné jej v půlroce učit na slazené (a to dost) věci, na to má opravdu dostatek času a řepný cukr podle mě takhle malýmu dítěti prostě nepatří v žádné podobě, tzn. ani v tom jogurtu, ani v marmeládě...Totéž platí např. i o tom čaji od Hippu, který je z 90% zas jen obyčejný cukr s nějakou maličkou částí ochucující složky...Ale jak píšu - nepřesvědčuji tě, jen píšu svůj pohled, každý ať si udělá, jak cítí, já prostě nemyslím, že v dnešní době celosvětové epidemie dětské obezity a naprosto příšerných stravovacích návyků s nadbytkem rafinovaného cukru by bylo jakkoli vhodné to rvát do dětí pod jeden rok, kdy se vytváří ty nejdůležitější návyky a utváří se vnímání chutí...a je v tomto zcela lhostejno, je-li dítě na UM nebo kojený...

berinka1
16. črc 2012

mam 6 a pul mesice starou holcicku, od 4. mesice je plne na UM, takze prikmy jsem zacala davat taky od ukonč., 4.mesice, bily jogurt me dovolil dr.az ted a jen po lzickach, na zvyknuti, mala me totiz nechce moc mliko, jedine jako kasi vecer,pres den to je des:/ takze ji davam ovoce s bilou hollandii, je kyselejsi, ja ji mam rada, prvni sousto se osklibala, ale pak papala v pohode, jeste u toho mlaskala. Mama aktivne koupila toho pribinaka a to bych nedala ani kockam (a ze je chovam), smrdi to sama umelina a chut absolutne zadna, takze za me tohle urcite ne. Jinak jsem dala i trosku jogurtu s rozdrcenymi piskoty. Budu se ale snazit ji nechat u toho bileho, pripadne osladit tim ovocem jak bude vetsi, ale ja si to taky mixuju, tak si myslim, ze bude jist totez. Activia se nedoporucuje do 3 let ( je to primo na jejich webu), z ostatnich jogurtu je fakt nejlepsi ta hollandia i skrz ty bifidy. Ovocnym taky moc neverim po precteni ruznych testu. A ovocny bych ted urco nedavala, jednak proto, ze neni jeste pro tak maly vhodny- ovoce se teprve postupne zarazuje a ta kvalita nic moc. Pak jeste ten sklenickovy, kde je vlastne bily jogurt a ta ´´marmelada´´, ovsem taky clovek nevi v jake kvalite je, ale tohle bych povazovala za dobry jogurt,ale urcite ne dobrou mamu nebo neco podobnyho.

petapete
16. črc 2012

@berinka1 já vůbec nechápu tu propagandu Activie - je to jen a pouze dobře cílená reklama, myslím si, že to není žádná kvalita a je spousta nesrovnatelně kvalitnějších jogurtů (mmch. activia ani nesměla být označená jako jogurt, nesplňovala proto kritéria - nevím, jak je to teď, my ji nekupujeme a kupovat nebudeme). Jinak s Hollandií mám dobrou zkušenost u Lukáše, ten jí kolem deseti měsíců-roku byl schopný na svačinu sníst celý ten 400g kelímek, se po ní mohl utlouct🙂

berinka1
16. črc 2012

@petapete jj,tak jsem o tom cetla, ze to nesplnovala a hlavne ta jejich studie byla na neco jineho nez prezentovali. Kdysi jsem ji kupovala, nemam totiz rada smetanove jogurty, takove ty moc hutne, ale pak jsem jednou ochutnala tu hollandii a je to jasny🙂 obcas si koupim tu cokoladovou, ty ovocne me od nich nechutnaji, v podstate od nikoho od te doby, co si tam davam ovoce sama:D davam ji i do zel. salatu, nebo tam dam jeste olmu nebo jogobellu, ta vic tece, ale chutove je to jinde. Tak to je moc sikovny🙂 na druhou stranu bych mela strach, jestli to neni hodne pro takovy odrostlejsi mimi🙂

timbouctou
16. črc 2012

@berinka1
@petapete
našim klukům teda hollandie nechutná ani s tím ovocem, ale kupuju od Elinas jogurt řeckého typu, je tam 9,4% tuku, takže to podle mě je pořádný jogurt 🙂

petapete
16. črc 2012

@timbouctou choceňák má 10%😉

@berinka1 u nás se kupuje ten Choceňský, pak z mlékárny z Valmezu, příp. Olma (tyhle dva seženu jako jedny z mála i tady u nás v zapadákově), Hollandia a pak ty řeckýho typu. A taky používám - obzvlášt ty smetanový i místo zakysanky, do salátů jako dresink (ať zeleninovýho, nebo třeba i těstovinovýho), dnes jsem jogurtem ředila vajíčkovou pomazánku na večeři - místo majonézy, co je v původním receptu...S tím Lukášem - takhle ho krmili prarodiče, dávali mu svačinu a on furt otvíral papulku a děsně chtěl ještě, ještě...tak dávali, přeci mu nebudou upírat...no zvládl to, nic mu z toho nebylo, tak mu to asi vyhovovalo😀

berinka1
25. črc 2012

@petapete reckeho typu jsem dneska taky koupila, akorat ted nevim presne od koho to je, do lednice se me ted nechce🙂 ale mam pocit,ze to je ten Elinas jak pise timbouctou.. Taky pouzivam snad vusde jogurt misto majonezy🙂 vetsinou to ani chlap nepozna;) ja ji dneska davala banan s hollandii, snedla cely smichany s 3 lzicemi jogurtu a furt koukala co dostane jeste,tak jsem ji krmila tou cistou hollandii a jela ji i tak a snedla skoro cely ten 150g kelimek🙂 zustalo tam cca 20g 🙂