Je možné, že mimi nesnáší rýžovou mouku, škrob a rýži?

zelvik
14. pro 2013

Ahoj maminky, stalo se vám někomu, že by vám mimi blinkalo po příkrmech které obsahují rýžovou mouku? Tedy např. rýžová kaše, různé masovozeleninové skleničky, apod.? Malá (6 měsíců) mi vyhodila dvakrát v noci rýžovou kaši a dneska oběd, kdy měla kupovanou skleničku MRKEV. Bylo mi to divné, protože příkrmy jedeme už 3. týden, vařím, ale jednou týdně proložím kupovanou, aby si zvykla i na tu.A všechno snáší dobře. Až dneska mrkev šla ven. Koukla jsem na složení (naivně jsem si asi myslela, že tam bude jen ta mrkev a voda) - a ejhle, ona tam rýžová mouka. Tak jsem si to spojila s těma kašema a bylo to. To má jako alergii na rýži? To jsem ještě neslyšela - rýže je naopak dietní, bezlepková...nechápu. Budu ráda za vaše postřehy, rady, zkušenosti... Díky

lenkalenulka
14. pro 2013

Mozna ji to nejak lezelo v zaludku, ryze by nemela delat problem ale kdyztak zkuste priste uvarit doma holou mrkvicku a uvidite.. nebo ji pridejte k bramboru..

uztotakbude
15. pro 2013

To se mi moc nezdá, rýže je poměrně hypoalergenní jídlo. Jak píšeš, bezlepkové a tak. Třeba je ta rýže na její žaludek ještě pomaleji stravitelná a je potřeba oproti samotné mrkvi apod. upravit porce.

killi
15. pro 2013

Možné to je, já tomu taky nevěřila, ale dcera na rýži reagovala nejvíc ze všech potravin. Dokonce se jí z rýže začal dělat reflux. 😒 mě rýže taky nedělá dobře...