Je nutné dávat kaše? Nebo je můžu vynechat?

zvirka
23. kvě 2011

Ahoj. Malému je 8 měsíců a dávám 3 příkrmy - masozeleninový, ovocný a teď jsme začali jogurt. K tomu 4x denně kojím. Vím, že třetí příkrm měla být kaše, ale nějak se mi do ní nechce. Malý spinká krásně celou noc, kojím často a má už vlastně i jednu mléčnou dávku jako příkrm. Mám pocit, že by kaše vlastně nebyla žádným přínosem. Navíc když si přečtu složení na krabici, jímá mě hrůza. Snažím se dávat bio, vařím mu sama a těch ... v kaších. Jaký na to máte názor? Měla bych mu jako další příkrm dát kaši nebo ji můžu úplně vynechat? Chtěla bych za měsíc začít dávat pečivo s měkkými sýry (Lučina apod.).

deyana
23. kvě 2011

Já bych to neřešila.. Kaše jsme kupovali za celou dobu asi tak 4 balení, dávala jsem třeba jen lžíci na ochucení mlíčka, ale u nás to moc ohlas nemělo.. a myslím, že to vůbec ničemu nevadí.. 😉 Hlavně aby malej prospíval a jestli dobře spí, tak jestli bude jíst kaši, nebo si dá místo toho mlíko, je asi jedno..

andelka
23. kvě 2011

Jestli ti spí celou noc a je spokojený, tak bych se do kaše nehnala. Určitě jsou dobré, fajně se jimi zavádí lepek, jsou v nich sacharidy, nějaké vitaminy, minerály, když je mléčná tak se jimi doplní mléčná dávka, ale klidně můžete počkat. Já jsem taky nespěchala, kaše přišla na řadu až v 9měsících a kdyby malému navečer stačilo kojení, tak bych ještě měsíc počkala. A dělám klasické ze zdravé výživy, takže neochucené, bez cukru a aromat. Nebo z DM, ty jsou taky čisté. Potřebovala jsem nějak solidně zavést lepek a malej mi ještě nekousal pečivo, s tím jsem začala až v 11měsících (snídaně jako poslední příkrm), takže ty kaše byly super, střídám je, ať to má pestré. 🙂 Klidně můžete být delší dobu na třech příkrmech, záleží na tobě a prckovi🙂

alisek
23. kvě 2011

Ahoj, já začala dávat kaši až když mu nestačilo jídlo na celou noc a budil se v noci hlady, dělám mu zatím jen nemléčné (rýžovou a pohankouvou) a je spokojený 🙂 a hlavně stačí mu to na celou noc. Jinak my jsme jen na třech příkrmech (zelenina, ovoce, kaše), já zase nespěchám s ml.produkty.

lamarika
23. kvě 2011

Jestli nechceš dávat kaši, tak ji nedávej. Všechny důležité slložky v kaši můžeš nahradit něčím jiným 😉 Já jsem ji začala dávat asi v 10 měsících a to na snídani (k večeři jsem dávala většinou zeleninu) a asi jenom měsíc, možná ani ne. Místo kaše na snídani jsem začala dávat radši jogurt 🙂

hehena
23. kvě 2011

Ani u nás kaše neměly úspěch (a stále nemají), navíc prcka vždycky bolel břuch, takže se i s řevem budil ze spaní, takže jsem kaše vzdala.taky jsem nahrazovala zeleninou, nebo ovocem a od asi 8m baštil bílou Holandii...

simonceli
23. kvě 2011

Ahoj, tak malá mi kaše vůbec nechtěla. Někdy vzala na milost takové to mléčko s kaší, jak se koupí hotové jakokdyž fruko. Jinak vůbec nechtěla, takže my taky bez kaší a myslím, že se nic nestane. 😉

romana29
23. kvě 2011

My taky nekašujeme - nechce to, tak má normálně před spaním vyšší dávku mlíčka a je spokojená hlady netrpí a podvýživou taky ne 😀 .
Je to asi dítě od dítěte - starší syn byl taky na UM, ale kaše miloval.

jennyska
7. lis 2013

@ormana29 @simonceli @hehena @lamarika @alisek @andelka @deyana @zvirka
Ahoj Maminky,

mohla bych Vás poprosit, zda byste se staly součástí naší Wiki knihovničky Modrého koníka tím, že napíšete své případné zkušenosti s kašemi, jejím zaváděním, podáváním apod.? 🙂

Stačí svou zkušenost vložit zde: https://www.modrykonik.cz/kase/ . Pomůžete tak ostatním maminkám, které si právě prochází se svými nejmenšími stejným obdobím a v knihovničce, kterou si tady společně tvoříme, hledají radu, tip, pomoc, zkušenosti. Čím více takových zkušeností v knihovničce bude, tím přínosnější bude tato přehledná forma informací 😉

Děkuji Vám, že pomáháte a přeji krásný den!
Janča

klaire22
7. lis 2013

taky bych to neřešila, když ti dobře jí ostatní a v noci krásně spí, tak mu kaše nedávej. Naše malá taky není moc kašová, spíš má ráda jogurty, apod.

leni78
7. lis 2013

Pokud máš dítě ockovane, tak vůbec nemusíš studovat složení v kupovane kaši. Proti vakcine uz je to jako nic. 🙂