Je špatné přikrmovat dítě jen ze skleniček?

tyf
12. lis 2013

Vím, že je to věc názoru, ale zajímalo by mě, jestli je to vyložené nevhodné, dávát jídlo jen ze skleniček. Nemám vlastní zdroje zeleniny a ovoce, ani bio se v mém okolí nedá zrovna denně sehnat a tak nějak jim více důvěřuji, že jsou opravdu hlídané a kvalitní. Mám v plánu dávat do roka a pak přejít na "normální" potraviny.

monad
13. lis 2013

moje první taky vyrostla na skleničkách ode mě nechtěla, ale teď má problémy s jídlem,. to ale nepřikládám skleničkám, ale stát se může

lenicka07
13. lis 2013

skleničky jsme teda nepotřebovali ani jednou a nemyslím si ani, že je to něco úžasného. Doma vím co do toho dávám, zeleninu a ovoce máme domácí, maso většinou taky (nebo od místních zemědělců). Nedokážu si moc představit výrobu kojenecké výživy .... z jakých surovin se to dělá? (když vidím jaká je kvalita ovoce a zeleniny v obchodech....) Navíc mi ty skleničky přijdou příšerně předražené.

janinek
14. lis 2013

@tyf u prvnich jednodruhovych prikrmu toasinevadi, ale z mix sklenicek nebude spravny pomer masa, zeleniny a prilohy. V zadne nebude dost masa na plne krmenijen sklenickami.

Pokud se ti nelibi cerstva kupovana zelenina, kupuj kvalitni mrazenou, ktera je mrazena hned pri sklizni. Nebo kupuj biobedynky, chod nafarmarske trhy a podobne.

janinek
14. lis 2013

A veskere ty testy o suprovosti sklnicek, no chceto poradne cist a zjistovat, testy neresi vyzivovouhodnotu a kvalitu, resi zdravotni zavadnost a nebezpecnost. Cokolada asi take projde jako bezpecna nejedovata a miminu ji nikdo neda.

laska.nezna.hranic
14. lis 2013

vyloženě to neodsuzuju, ale tak jak jsem od přírody líná, tak mi nikdy nebylo zatěžko uvařit mimču každý den čerstvé jídlo. do roka věku je to pro mě samozřejmost. ohřívané druhý den jen vyjímečně, pokud třeba nešel proud. a bio u nás rozhodně nefrčí. doktorka nás skoro nezná, docházíme k ní jen na preventivní prohlídky a očkování, kluci jsou zdraví. v obsahu maso-zeleninových skleniček nevidím nic zdravého, o ceně nemluvím. jedinkrát jsem to malému na cestách z nouze nabídla a jen si čuchl, měl co dělat, aby se nepozvracel. u jiné značky totéž. tak jsem to ochutnala a pochopila. doma mi oba snědli vždycky všechno a to jsem jim jídlo chystala do jumbo hrnku 😅 neříkám, že je to vyloženě špatné, ale nic dobrého v tom taky nevidím. za mě tedy skleničky ne a už vůbec ne denně po takovou dobu. ale chápu, že každá mamina si to ulehčuje v něčem jiném, já bych se zase nevzdala jednorázových plínek a vlhčených ubrousků 😉

tyf
autor
14. lis 2013

Holky díky moc za reakce, je pravda, že je to pohodlné a tak jsem si to chtěla asi spíš obhájit 🙂 Ale dnes jsem si na dnech s maminkou koupila parní hrnec s mixérem, objednala fresh bedýnky a začnu vyvařovat🙂 Doufám jen, že po těch dvou měsících na skleničkách nebude mít s domácím jídlem problém, s váhou nejsem na tom nic moc, takže kdyby mi jídlo bojkotovala, byl by to asi trochu problém.

kkikkina
14. únor 2014

názor naší pediatričky je, že je lepší koupit skleničku, než dělat příkrm z kupované zeleniny. Jelikož je chemicky ošetřená a to není dobré. Takže buď to příkrmy z domácí zeleninky a masíčka a nebo skleničky. Nikdy bych dítěti nedala příkrm z kupovaného kuřete, či z jiného masa, vím proč... to můj názor 😎

mafeska
14. únor 2014

@lenicka07 tak to ti docela závidim, domácí ovoce, zelenina, maso.. co bych za to dala 🙂

veronika2610
22. črc 2014

Krmíme ze skleničky a malýmu chutná. Až bude papat podobné jídlo tomu našemu tak skleničku už kupovat nebudu, bude baštit s náma. A nestydím se za to že máme skleničky ani líná si nepřipadám, ten čas raději strávím s malým hrou, procházkou a nebo když spinká tak si hodím s ním dvacet :D a máme spokojené miminko :-*

terka_85
22. črc 2014

Také jsem malému dávala jen skleničky. Když už pak jedl to, co my, tak vše v pohodě. Teď je z něho velký jedlík 🙂

lucka662006
22. črc 2014

Ahoj, já to dělala - do roka dávala skleničky a malá pak domácí vařenou stravu odmítala, skleničky milovala, spíše bych raději dnes už střídala skleničky s vařeným domácím jídlem (zeleninkou a masem).

outeq
22. črc 2014

Malý začal jíst v zimě kdy zelenina moc vábná nebyla a taky se mi nechtělo vařit 10g květáku atd atd, takže do jeho cca 10-12m byl na skleničkách a teď miluje všechno jak naše jídlo, tak skleničky na cestách

glimmer
22. črc 2014

naše první taky vyrostla jen na skleničkách, a bylo to v poho.

ivonapop
9. srp 2014

Uvařit, do vypařených skleniček zarexovat, ještě zavařit a je vystaráno. Nemyslím dvacet skleniček, ale 4 - 6. Nechat vychladnout a dát do ledničky. Nikdy jsem v tom neviděla problém