Je v pořádku, že 7 měsíční syn tolik jí?

petulka79
16. dub 2012

Ahoj maminky,maly bude met 7 mesicu a uz mu davat pribinacky a jogurty,musim mu davat tak 2 pribinacky a smicham je s piskotama,a vzdycky me sni vsechno,nevim jestli je dobre aby me toho snedl tolik,nebo kdyz mu delam trochu hustci polivky,tak me s ni vzdycky cely hrnicek,poradte mi,jestli je to v poradku ze toho kolik s ni na to ze mu jeste neni ani rok děkuji

llluckaaa
18. dub 2012

@jpetraa Já jsem si včera ke svačině dělala sladký tvaroh (nízkotučný tvaroh, mléko, pár kapek agávového sirupu) a malá (15 měsíců) samozřejmě přišla ochutnat. A mohla se užrat, jak jí to šmakovalo 😅
Takže u nás na pribiňáka fakt nedojde, až budu mít pocit, že mají moje děti nedostatek mléčných bílkovin, tak jim tvaroháčka za minutu umíchám sama 😉

zazana81
29. kvě 2012

Nevím, jestli je v pořádku, když 7mi měsíční kluk sní dva pribińáky. Jen můžu říct, že nebýt Lipánků,Bobíků a Pribiňáků, moje dcera zemře hlady. A to jsem s ní začínala vzorně bílým jogurtem. Jenže hned napoprvé letěla lžička i kelímek, ani jsem nemrkla. 😢

nikasa
30. kvě 2012

Ahoj zazana 81, no ja myslim, ze tvarohove dobroty muze dite az kolem 10m kvuli alergii. Takze misto pribinaku bych dala jogurt, no nemusis bily. Dej do neho nejakou marmeladu, nebo nastrouhej banan. Pribinaky jsou tucne a Tvuj syn je jeste malinky. Nevim, odkdy davas prikrmy, ale zacina se kolem 6m zeleninkou. Myslim, ze Tvoje dr. by asi nebyla nadsena. Promin, kdyz jsem se Te dotkla, ale tak to vidim ja.

nikasa
30. kvě 2012

@luthien.k Moc hezky jsi to napsala

llllucka
31. kvě 2012

O tom,že pribiňák není vhodné pro tak malé dítě,už tady bylo napsáno hodně.Podle mě není dobré ani to množství.Osobně bych nedávala 2,ale pokud by 1 nestačil,snažila bych se to nahradit.Třeba do něj přimíchej ovoce (taky to tak dělám) nebo za chvilku nabídni jinou svačinku.Já jsem v tomhle věku už vařila pudink z MM nebo UM.V DM se prodává i rýžové mléko,které mimčo může.Jak tady psaly holky,tyto deserty se dají i doma vyrobit,ale zavádět až po roce.Mě třeba ani jedno dítě tvaroh v jakékoli formě nechce a jogurty bílé taky ne,takže vybírám kvalitní ovocné,když byl menší,tak jsem mu je míchala.

@zazana81 :hlady by ti dítě neumřelo,ale chápu,jak to myslíš.

luthien.k
31. kvě 2012

@nikasa díky, ono nejde ani o to, že je pribiňák tučný nebo že je z mléka, ono se má mléčné zavádět brzy právě kvůli prevenci alergie podle nových poznaktů a plnotučné výrobky jsou naopak pro děti vhodnější, protože ony tuky potřebují (mléčný tuk není na celé věci to nejhorší), ale spíš vadí ten nevhodný návyk na sladké, na bílý cukr. Potom dítě už obvykle nechce kvalitní, vyvážené a pro něj daleko vhodnější jídlo, ale chce ten cukr. Kdo si dítě nenaučí zbytečně na sladké, má pak ve stravování fakt velkou výhodu.

slundo
31. kvě 2012

jak píše luthien, špatný je hlavně návyk na cukr. Začla bych raději s normálními jogurty, žádné nízkotučné . Pokud děcko nemá alergii , tak stačí vynechat kravské mléko, ale ostatní mléčné výrobky není třeba omezovat. Do 1r se nedoporučují ani tvarohy. A s cukrem opravdu není kam spěchat 🙂